Motivace Osobní rozvoj Spodní menu

10 nejčastějších výmluv, které ovlivňují váš život

10 Nejčastějších výmluv, které ovlivňují váš život

Jelikož se náš magazín jmenuje BEZvymluv.cz, musíme si představit nejčastější výmluvy, které brzdí váš úspěch. Za svůj život jsem poznal mnoho lidí, s mnoha výmluvami, které byly mnohdy až trapné. Já osobně výmluvy nesnáším, protože vím, jak velký mají dopad na můj život. Pokud chcete být opravdu úspěšní a odlepit se z místa,  pak se zbavte těchto 10 nejčastějších výmluv.

1. Já to neumím …

Na tohle je jednoduché pravidlo, začněte se vzdělávat. Samozřejmě sami musíte zvážit, zda má cenu se danou věc učit. Přece se doktor nebude učit tesařinu, pokud chce mít nový a hezký nábytek. Pokud neumíte něco z vašeho oboru, pak je mnohdy snadné se to  naučit. Chtěli byste si vytvořit výdělečné webové stránky, ale vymlouváte se, že neumíte dobře psát? Naučte se to! Především praxe vás učí.

Dnes na internetu naleznete neskutečně množství informací. Dané informace nemusíte hledat pouze na českých stránkách. Je zde také Slovensko a zahraniční weby, které vám Google Chrome bez problému přeloží do češtiny. Dále můžete navštívit kurzy, semináře, sledovat webináře, číst knihy. Je mnoho možností, jak můžete své znalosti zlepšit a rozšířit.

2. Já to nezvládnu ….

Každý, kdo chce být úspěšný, musí získat jednu hlavní vlastnost, a to je sebevědomí. Ale pozor, velké sebevědomí není totéž jako namyšlenost. Sebevědomý člověk, který se snaží něco dokázat, dokáže naslouchat lidem a vzít si jejich rady i kritiku k srdci, oproti namyšlenému.

Dokázat v životě můžete cokoliv, bez ohledu na to, kde se nyní nacházíte, ale bez zdravého a silného sebevědomí nic nezačnete, protože se budete neustále něčeho bát. Víte, z čeho má 85% lidí strach, více než ze smrti? Je to strach z lidí nebo situace, kdy musíte mluvit před více lidmi. Překonejte svůj strach a postavte se mu čelem, časem úplně vymizí.

3. Nemám čas …

Tuhle výmluvu miluji. Srovnejte si své priority a uvažte, zda opravdu ten čas máte, nebo nemáte. Vynechejte válení se na gauči, sledování přiblblých seriálů, televizní noviny (ty vám jenom přivodí negativní náladu), vynechejte zbytečnosti, které váš život neposouvají dále. Sami si musíte určit priority, zda se vám vyplatí sledovat televizní noviny nebo politiku. Často jsou to stejně věci, které nikdy neovlivníte, jenom na ně můžete „blbě čumět a nervovat se“.

Pokud vynecháte televizní noviny a jeden seriál denně, pak vám zbude cca 90 minut volného času k tomu, abyste mohli něco začít. Věřím, že někteří mají děti, ale i já je mám a dokážu si to zorganizovat. Jednou jsme se bavili s partnerkou a naší společnou kamarádkou o projektech, které připravujeme, a co vše máme za sebou. Řekla nám: „Já bych na to neměla čas.“ Dodnes na ta slova nemůžu zapomenout. Jedná se o matku s jedním dítětem, na mateřské dovolené. Z vlastní zkušenosti vím, že času je právě mnoho, jen si ho člověk musí umět najít nebo sparávně zorganizovat. Nepochopitelné pro mě je, že si některé matky (a nejen ty) každý den stěžují na nedostatek peněz, ale na věc, která by je mohla živit a vyřešit jejich problémy, nemají čas.

4. Za to můžou oni …

Dorazila k vám exekuce? Zablokovali vám účty? Ničí vám život? To jsou ale….. Ano, stát jim dovoluje hodně, ale kdo za to může? Oni dělají svou práci, tak jako hasič hasí požár.
Můžete si za to sami! Nemůžete za to, byli jste jen ručiteli? Proč jste to dělali? Bylo to vaše rozhodnutí!

Stát se o mě vůbec nepostará, to jsou ale …..  Zapomeňte na to! Ve vládě není čas na poddané, mají problémy sami se sebou. Politika je jeden velký skrytý business, který nikdy (ne)pochopíme. Postarejte se sami o sebe, nikdy se nespoléhejte jen na ostatní.

Je tisíce podobných příkladu, jen vy sami víte, zda se někdy na někoho vymlouváte. Naše problémy nás postihují na základě našeho rozhodnutí.

5. Na to nemám …

Pokud máte nízké sebevědomí, pak určitě znáte dobře tuhle výmluvu. Pokud se po škole nadále nevzděláváte, tak jste asi už vypadli z toho, jak se učit. Asi máte proto strach a budete tvrdit, že na to nemáte. Máte na to! Každý na to má, ale jen musí někde začít. Chcete-li vydělávat na internetu z pohodlí domova, tak jako my, pak udělejte první krok.

Můžete si pořídit knihy, které jsou zaměřené na váš obor, přečíst si tisíce článků na internetu (můžete konečně užitečně využít váš našlapaný SmartPhone a číst si v dopravních prostředcích), především ale musíte někde začít. Jinak cíl bude vždy daleko a nedosažitelný.

6. Nemám peníze …

Pokud máte odhodlání dosáhnout osobního cíle, pak si vždy najdete možnosti, jak danou situaci vyřešit. Poznal jsem lidi, a také jsem o nich mnoho četl, kteří dokázali vytvořit impérium bez koruny. I my s Michalem jsme začali vydělávat na internetu pouze s 1 000 Kč. Na začátku nemusíte mít vše na profesionální úrovni, postupem času můžete vše vylepšovat.

V některých případech si můžete vyhledat nějakého investora, kterého zaujmete vaší myšlenkou a projektem. Ale v mnoha případech vám stačí si naspořit danou částku, kterou reinvestujete. Pokud budete finančně negramotní, pak peníze nebudete mít nikdy, nebo o ně později stejně přijdete.

Doporučuji si přečíst tyto knihy:

 • Bohatý táta, chudý táta
 • Bohatý táta, chudý táta pro mladé
 • Nejbohatší muž v Babyloně
 • Cashflow Kvadrant – Bohatý táta radí, jak dosáhnout finanční svobody
 • Bohatý táta – Do důchodu mladý a bohatý – Jak získat majetek a nikdy o něj nepřijít
 • Proč jedničkáři pracují pro trojkaře a dvojkaři pro státní správu
 • Jak dosáhnout všeho, co chcete

7. Je špatná doba …

Právě naopak. Naskýtá se ta nejlepší doba na podnikání, jaká může být. Ano věřím, mnoho lidí si řekne, že už není skoro žádná možnost začít s něčím novým. Věřte, že je mnoho možností výdělků, a to tady máme ještě internet, kde se naskýtá tisíce možností výdělků. O mnohých vás budeme informovat v našem magazínu. Pokud s něčím nezačnete, bude pro vás vždy špatná doba.

8. Obávám se neúspěchu …

Zase jsme u toho sebevědomí. Pokud bude vaše sebevědomí nízké, pak budete neustále narážet na stejné překážky a nikdy je nezdoláte. Pokud vložíte všechnu svou energii do vašeho businessu a nevzdáte jej při prvním neúspěchu, pak vás na konci čeká sladká odměna. Především si sami musíte uvědomit, co můžete ztratit, a co můžete získat. Pokud to nezkusíte, nikdy to nezjistíte.

Umíte jezdit na kole? Pamatujete si, jak jste se báli, že spadnete? Přesto jste jako dítě překonali svůj strach a dnes ovládáte kolo bez obav. Pokud chcete dosáhnout úspěchu, musíte se jej zbavit, jinak vás pohltí a strach se zvětší.

9. Udělám to zítra …

Jedna z nejčastějších výmluv, především když se člověk rozhodne začít cvičit. Řekne si “začnu od zítřka”, pak to odloží na další pondělí a nakonec nezačne vůbec nikdy. Představili jsme si pouze příklad, ve kterém se nejčastěji používá tato výmluva, jelikož ji vyslovil snad téměř každý, komu není lhostejné zdraví.

Nic neodkládejte na zítřek, pokud to lze udělat ještě dnes. Pokud svou myšlenku budete nadále oddalovat, vaše nadšení se časem vytratí. Nejhorší je, pokud začnete odkládat důležité problémy na zítřky, protože mnohdy může být už pozdě.

10. To už nemá smysl …

Nejčastější výmluva, která se používá od věku 35 let. Ani nespočítám, kolikrát jsem tuto výmluvu zaslechl. Nevím, čím to je, ale lidé od 35 let se začínají ohánět tím, jak jsou už staří a že je nikdo nikde nebude chtít. Víte, co je největší paradox? Tito lidé se nikdy nepokusili o změnu a raději nadále pojedou ve stejných kolejích, jako doposud. Rozumím tomu z části a řeknu to upřímně. Jsou líní! Pohodlnější je ležet doma na gauči a sledovat přiblblé seriály.

Nenechte se ovlivňovat věkem nebo předchozími neúspěchy, které jste prožili, pokuste se o změnu. Na tu totiž není nikdy pozdě. „I starý pes se může naučit novým kouskům, pokud bude chtít.“

Závěr k 10 nejčastějším výmluvám

Představili jsme si 10 nejčastějších výmluv, se kterými se já osobně setkávám několikrát denně, a hrozně mě štvou. Pokud čtete tyto řádky, už teď jste na dobré cestě k tomu zbavit se ještě devíti výmluv, jelikož jednu jste úspěšně překonali a to tu, že NEMÁM ČAS.  V momentě, kdy jste rozklikli tento článek, se vám dostalo velké upřímnosti a pohledu do pro vás možná zatím neznámé reality. Je tedy na vás, jak s tímto naložíte. Budete dále sedět doma na gauči, nebo se přestanete vymlouvat a uděláte první krok?

O autorovi

Patrik Zapletal

Vystudovaný elektrikář, který chtěl změnit svůj život a vydal se cestou online podnikatele. Zjistil jsem, že BEZ VÝMLUV lze dosáhnout každého úspěchu. Před 5 lety jsem nevěděl nic o online podnikání, dnes mě můj sen živí a dodává mi neuvěřitelnou volnost.

Komentářů

 • No, já tyhle dle vás vymluvy používám na to abych různé nabízeče “terno systemu” odpalkovala! Když říkám, že na XY nemám čas, tak proto, že jej buď opravdu nemám, projekt již znám, nebo je to oblast, která mě nezajímá. A sorry, slušný člověk to pochopí a nevymýšlí takovéto státě! Do toho, co dělám, nedělám nikomu vyjma mých blízkých nic není. I v těch dalších si silně dovolįm nesouhlasit, mě živí web, bitcoins2048 atd a musela bych být padlá na hlavu, kdybych podobnou činnost nabízela třeba lidem, kteří jsou řádu, že PC vůbec pustí. Ano, protože na to mnohdy nemají a je zcela zbytečné ztrácet čas. A co si budem povídat, tenhle americký pseudomarketing také není moc košer a co do slušnosti za mě totální propadák! Ve zkratce, buď něco dělat chci, nebo nechci, což neznamená, že když někdo z druhé strany odmítá, začnou chrlit psychoamaterské bláboly!

  • Dobrý den, děkuji za názor. Ono to jsou nejčastější výmluvy lidí, kteří nic nedělají a mluví jen o tom, jak by chtěli v životě něco změnit, ale přitom se jen na vše vymlouvají. Pokud na internetu vyděláváte, tak vám gratuluji, ale nechápu váš názor proč, by nemohl stejně na internetu vydělávat každý, jako vy nebo jako jiní? Pokud již vyděláváte na internetu, musela jste se to nějak naučit ne? Nebo vám vše spadlo do klína? Naše stránky jsou zaměřené pro začínající online podnikatele, což jste asi bývala i vy. Proto pokud chtějí vydělávat na internetu, musí se něco naučit, ano i zapnout PC a mnoho dalšího, jinak to nejde.

   • Já si právě myslím, že ta osoba to neguje, protože NECHCE aby ostatní začali podnikat. Ona už úspěšná je a má strach z konkurence. Mě tohle dělá moje máma, která založila firmu a pořád mi opakuje dokola jak je to těžký a že to nedokáže každej a jak ona je taková a onaká a bla bla. Mě to naopak hecuje k tomu abych to dokázal, takže silnýmu člověku stejně takový kecy neublíží protože má svůj cíl a jde si za ním. Slabej kus tomu uvěří a bude jako slepice vydělávat těm “silnějším”. Píšu v uvozovkách, protože síla podle mě spočívá ve spolupráci, motivování a povzbuzení ostatnich lidí k lepšímu výsledku. Tenhle komentář mě přesvědčil o tom jak se lidi bojí aby jim ten jejich relativní úspěch někdo nevyfouk :D

    • Dobrý den, musím zcela s vámi souhlasit a jsem rád, že další člověk, který je uvědomělý a ví jak dosáhnout opravdového úspěchu. K tomuto se hodí, má oblíbená citace “Bla, Bla, Bla, to je to co slyším, když mi někdo říká, že něco nedokážu.” Mám podobnou zkušenost s rodiči, kdy mi říkali, že na internetu neuspěji (Z velké konkurence má hodně lidí obavy). Naštěstí jsem je neposlechl a právě naopak, mě táhla kupředu myšlenka o tom, jak jim dokážu jak se mýlili. Na konce se mi to vše podařilo a vím, že dosáhnout úspěchu může kdokoliv, pokud chce a především tomu věří.

 • 5. Nemám na to
  píšete že po škole …
  jenže mne se tahle věta drží od doby kdy jsem se psychicky zhroutila a zakončila předběžně studium. Můj sen šel do háje a jak si teď nepřiznávat že na to nemám?
  Snažím se cíle dosáhnout jinak, mám knihy, čtu články, zkouším a pak to stejně nejde, něco nefunguje a já mám zas ten pocit že na to prostě nemám.
  Co s tím zatraceným sebevědomím? Jsem typ člověka co si nejdřív nadrtí teorii a pak se pustí do praxe, ale o sebevědomí toho vím už tolik… až mne možná začíná děsit s tím něco dělat.
  Jinak moje oblíbená výmluva že nemám čas odešla společně se školou, teď mám času habakuk a ráda to teď přiznám.
  A propos, pěkně napsané

  • Dobrý den, ano bohužel život je těžký a je zapotřebí bojovat se strachem, nízkým sebevědomím i v době nezdaru. Každý má šanci uspět v tom co opravdu chce, jen musí bojovat i když se pár let nedaří. Když jsem začal podnikat na internetu, první rok jsem si vydělal asi necelé 4000 Kč a to jsem pracoval vždy minimálně dalších 6 hodin po 8 hodinové směně pod zaměstnavatelem. Pokud se vám nedaří a tzv. se hroutíte, přestaňte se honit a začněte přemýšlet co jste udělali, neudělali a co zlepšit. Nejlépe si vezměte papír a tužku a všechno si napište. Nikdy se nevzdávejte, i když to se vám nedaří, právě tehdy se musí ve vás zrodit vnitřní síla, kterou potřebujete budovat. Pokud chcete napište mi do emailu, kde mi můžete napsat váš problém a možná nalezneme chyby a řešení.

Přidat komentář