Co si vzít od Donalda Trumpa

Čím se inspirovat od Donalda Trumpa – 1. DÍL

Osobu Donalda Trumpa zajisté není třeba představovat. Realitní magnát si prošel nejednou krizí a stihl během svého života o všechno přijít a zase to získat zpět. Jaké jsou jeho rady do života a podnikání?

Najděte svou vášeň a soustřeďte na ni energii

Nikdy nic nedělejte jenom pro peníze. Dělejte to z lásky. Abyste byli úspěšní, musíte milovat to, co děláte. Najděte si profesi, kterou budete dělat s vášní, s energií. Abyste dokázali překonávat překážky, vzpamatovat se z neúspěchů a přežít obtížná období, budete muset mít dostatečné zanícení pro to, co děláte. Samozřejmě, peníze jsou určité měřítko úspěchu, ale neměly by se stát vaší alfou a omegou.

Rozvíjejte svoje instinkty

Rozvíjejte své vlastní, skryté instinkty a jednejte podle nich. Zažijete největší úspěchy tehdy, když se jimi budete řídit. Nikdo neví všechno. Nikdo opravdu neví, jaká nás čeká budoucnost. Když budete dostatečně znalí ve svém oboru, začnete sbírat nehmatatelné podněty a náznaky týkající se různých událostí a lidí.

Naučíte se číst mezi řádky a získáte šestý smysl. Rozvíjejte tuto dovednost a moudře ji využívejte a stanete se velmi úspěšnými. Když nastane okamžik pro rozhodování, řiďte se svými instinkty.

Štěstí někdy znamená tvrdě pracovat

Je pravda, že někteří lidé mají od narození větší štěstí, než ti druzí. Tito lidé se narodili do bohaté rodiny, dostalo se jim dobrého vzdělání a mají dobré styky. To všechno je staví do výhody oproti druhým, kteří takové výhody nemají. Ale mít všechno na dosah ruky už odmalička nemusí nutně znamenat, že člověk bude úspěšný v dospělosti. Naopak, může to svádět k nicnedělání. Oproti hrstce lidí, která dokázala své rodinné bohatství a styky zúročit, většina velice úspěšných lidí napřed musela tvrdě pracovat na tom, aby si vytvořila vlastní štěstí.

Pamatujte: „Čím tvrději trénuji, tím větší mám štěstí“. Můžete přimět štěstí, aby se na vás usmálo, když budete těžce pracovat a používat svou inteligenci.

Nemějte iluze

Svět je hrozné místo. Lvi zabíjejí pro potravu, lidé pro zábavu. Lidé se vás budou pokoušet zničit psychicky, zvláště pokud se nacházíte na špici. Všichni máme kamarády, kteří nás chtějí obrat o všechno, co máme. Chtějí naše peníze, naši firmu, dům, auto, ženu, dokonce i psa. V životě se musíme naučit se tomu bránit. Stejná sužující lačnost, která vede lidi k loupení, zabíjení a rabování, se vyskytuje na denním pořádku i u normálních lidí. Číhá pod povrchem, a když to nejméně očekáváte, objeví se její hlava a kousne vás. Přijměte to. Svět je kruté místo. Lidé vás chtějí zničit jen tak pro zábavu, anebo aby se předvedli před svými přáteli. Vždycky věřte v to nejlepší v lidech, ale připravte se na to nejhorší.

Jaké lidi přijímat

Najměte si nejlepší lidi, ale nikdy jim nevěřte. Kontrolujte je. Mějte o nich přehled. Stůjte nad nimi s autoritou a respektem. Najímejte pouze lidi s pozitivním přístupem, kteří mají energii a inspirují lidi kolem.

Zbavte se „špatných jablek“ v týmu – těch, kteří demotivují a vysávají ostatní. Inspirujte lidi tím, že budete rozvíjet týmového ducha. Oceňujte loajalitu nade vše ostatní. Odpouštějte lidem, když udělají chybu, kterou chtějí odčinit. Nikdy neodpouštějte zlodějům. Stanovte svým lidem vysoké standardy a čekejte, že je budou naplňovat.

Když vás někdo poškodí, poškoďte ho taky

Když po vás jde nějaký tyran, nesložte se a neopětujte kámen chlebem. Zvědnete rukavici a srovnejte si účty. To není typická rada, kterou jste dostávali, ale je to opravdová rada do života. Když si nesrovnáte účty, budete jen za hlupáka. Většina lidí, kteří píšou o podnikání, k vám nebude tak tvrdě otevřená ohledně srovnání učtů. Vědí, že to je pravda, ale neřeknou to.

Sdílením tohoto článku pomáháte šířit důležité finanční tipy!

Může vás zajímat

Patrik Zapletal

Patrik Zapletal

Původně vystudovaný elektrikář, který chtěl změnit svůj život a vydal se cestou online podnikatele. Zjistil jsem, že BEZ VÝMLUV lze dosáhnout každého úspěchu.

Na začátku jsem o financích, investování a online podnikání zcela nic nevěděl, dnes mě můj sen živí a dodává mi neuvěřitelnou volnost.