Jak vydělat na internetu 4 mil. Kč s affiliate marketingem

Jak vydělat na internetu 4 mil. Kč? Zkuste affiliate marketing

Ať už jste někdo, kdo si chce přivydělat ke svému stálému příjmu, nebo naopak prodejce produktů a služeb, affiliate marketing přinese zajímavý finanční výsledek každému z vás. Jeho velkou výhodou je přesná měřitelnost a prokazatelnost.

Jde o skvělý marketingový nástroj, který se využívá v prostředí e-commerce. Affiliate marketingu se věnuji už mnoho let a díky tomu se stal jedním z mých hlavních zdrojů příjmů. Dnes se s vámi podělím o to, jak affiliate marketing funguje a jak díky němu i vy můžete snadno vydělávat online.

Není marketing, jako marketing

Co si představit pod pojmem affiliate marketing? Zjednodušeně se jedná o spolupráci mezi dvěma stranami (publisherem a inzerentem/partnerem), který má výhody pro obě strany.

  • Inzerent je většinou internetový prodejce, který nabízí své produkty a služby.
  • Naopak publisher je někdo, kdo díky svému on-line prostoru v podobě například webových magazínů a blogů, může výrobky propagovat.

Inzerent platí publisherovi provize z uskutečněných prodejů, které se stanou proklikem přes publisherův online prostor. Vše se děje samozřejmě za předem dohodnutých podmínek.

Osobní zkušenost s affiliate marketingem, jako partner

Patrik ZapletalAffiliate marketingu se věnuji naplno asi od roku 2008, kdy bylo dostupných minimálně informací. Musel jsem se postupně všechno naučit, než mi začaly webové stránky vydělávat nějaké peníze. Neuměl jsem si objednat doménu, natož si sestavit webové stránky a aplikovat marketing. Moje první weby byly upřímně otřesné. Jeden z takovýchto otřesných webů jsem ještě zachoval, sami se můžete podívat.

Dnes mám kolem 10 webů, které mi zajišťují, pravidelný pasivní příjem a uživím s ní rodinu. Naučil jsem se za tu dobu toho mnoho. Vytvořit webové stránky, pomoci WordPressu je samozřejmostí, ale abych byl úspěšný, musel jsem se naučit vše o online marketingu.

Při psaní tohoto článku, mě napadlo, že si udělám průzkum, kolik jsem vydělal s affiliate marketigem od roku 2008 a zjistil jsem, že jsem milionář. Vydělal jsem si neuvěřitelných 4 000 000 Kč. Samozřejmě, ne všechny peníze jsou moje. Značnou část jsem i proinvestoval.

Vyzkoušel jsem si mnoho možností, jak vydělávat na internetu i Youtube, ale ten nejlepší způsob mi připadá pomocí Affiliate marketingu. Vybudoval jsem si za tu dobu kvalitní pasivní příjem, který však neproudí z pasivity, stále musím pracovat, ale vydělávám peníze, i když spím nebo trávím čas s rodinou, protože moje weby jsou jako prodejci fungující 24 hodin denně a 365 dní v roce.

Někteří si říkají, no jo, ale nemám na to peníze, ale ani já je neměl. Začínal jsem s 1000 Kč a online marketing prováděl metodami, které jsou dostupné ZDARMA. Dodnes to praktikuji. Moje měsíční investice do online marketingu u 10 webů, je cca 3 500 Kč. Pokud vás zajímá, jako je to možné, sledujte mě dále, protože připravuji online kurz, kde prozrazuji své Know-How.

Část mých výdělku z online podnikání

Jak funguje affiliate marketing?

Kouzlo affiliate marketingu je v jeho jednoduchosti a přitom velmi přesné měřitelnosti. Inzerent, který se potřebuje zviditelnit a zvýšit svoje obraty, poskytne publisherovi unikátní adresu na web inzerenta.

Může se jednat nejen o klasické odkazy, ale také adresy schované v bannerech. Rovněž můžete využít sílu Youtube a jiných sociálních sítí, kde můžete affiliate odkazy taktéž umisťovat. Publisher musí odkaz dobře využít tak, aby oslovil návštěvníka stránky a ten se přes něj proklikl na cílové webové stránky inzerenta.

Zakladatel Applu byl a stále je pro mnohé z nás vzorem. Čím se inspirovat od Steva Jobse tak, aby byl náš život lepší?

Cílem je nákup zákazníka

To ale není vše. Ještě schází ten poslední a nejdůležitější bod. A tím je to, aby nakonec klient v cílovém e-shopu nakoupil. Pokud se tak stane, inzerent přesně ví, z které adresy se platící zákazník proklikl, a proto má publisher nárok na svoji odměnu. Ta je předem stanovená a smluvně zavazující. Jedná se o takzvanou provizi z prodeje.

Výhodou affiliate marketingu je, že mnoho inzerentů nechává zákazníkovi čas na nákup. Pokud klient, který navštívil e-shop inzerenta (přes odkaz publishera) neprovedl nákup hned, ale třeba až za 3 dny, stále má publisher nárok na provizi z prodaného zboží nebo služeb.

Tato ochranná doba pro publishery je v podobě Cookies, která uchovává dat o tom, že návštěvník, navštívil daný web, kde může zákazník nakoupit. Většinou tato ochranná doba je kolem 30 dní.

Jak začít vydělávat s affiliate marketingem

Jak začít vydělávat na internetu pomocí affiliate marketingu?

Začít s affiliate marketingem je velmi jednoduché. Stačí si vybrat platformu, na které ho budete chtít provozovat. Nejjednodušší formou je blog nebo webový magazín. Vydělávat online ale jde i na YouTube, nebo sociálních sítích jako je Facebook a Instagram.

Vytvořit webové stránky, nebo profil na sociálních sítích je rychlé a téměř bezplatné. Na internetu najdete mnoho návodů webových šablon zdarma. Při zakládání webové stránky nezapomeňte na platbu hostingu a domény. Až si zvolíte pro vás nejvhodnější online prostor, začněte budovat obsah tak, abyste oslovili co největší počet potenciálních klientů.

TIP na článek: Jak získat návštěvnost na webové stránky s minimálními investicemi

Konkurence je vysoká. Musíte se umět odlišit

Protože je v online prostoru hodně velká konkurence, doporučuji se zaměřit na jedno specifické téma. Úplně nejlepší by bylo vybrat něco, s čím máte zkušenosti, nebo co vás baví. Máte rádi sport? Založte si blog o sportu a začněte v rámci affiliate marketingu spolupracovat například s affiliate sítí AFFIAL, která nabízí řadu produktů k tomuto tématu. Další si ukážeme níže.

Začněte s jedním tématem, abyste si takzvaně osahali všechno, co tvorba webového obsahu obnáší a také jak vynáší. Postupem času není problém přidávat. Já také začínal na jedné webovce a nyní jich mám aktivních kolem 10.

Jaké jsou výhody affiliate marketingu pro publishera?

Pro publishera je velkou výhodou affiliate marketingu to, že nemusí vlastnit zboží, sklady, nebo personál. Díky svému online prostoru, pomocí kterého se klient proklikne na koncový e-shop mu plyne provize z nákupu zboží a služeb, které obstará inzerent.

Proto odpadá veškerá práce s nákupem zboží a zasílání balíčků. Affiliate marketing je tak pro publishera skvělou formou jak vydělávat na internetu z pohodlí domova. K podnikání vlastně potřebujete jen 2 věci. Počítač a dobré připojení k internetu.

Affiliate Marketing pro začínající online podnikatele

A jaké má z toho výhody partner/inzerent?

Affiliate marketing je pro inzerenty nezastupitelným nástrojem, který jim umožní regulovat a mít pod kontrolou výdaje na reklamu. Díky velmi přesné měřitelnosti inzerent přesně ví, kolik za reklamu zaplatil a odkud jeho zákazníci na web přichází.

Affiliate marketing je tedy nejen nástrojem pro efektivní investici finančních prostředků do reklamy, ale také nástrojem pro získávání nových zákazníků díky online prostoru, který nabízí publisher.

Máte svůj web, ale nestíháte pro něj pořizovat fotografie? Poradíme vám více jak 35 fotobank, odkud můžete čerpat fotografie pro vaše webové stránky.

Kde a jak najít affiliate programy?

Možná slyšíte o affiliate programech poprvé a říkáte si, že asi moc firem tyto formy partnerství nepodporují. Opak je pravdou. Stačí zadat do prohlížeče nabídka affiliate programů a hned vám vyskočí seznam společností, které jsou do tohoto programu zapojeny.

V rámci České republiky nabízí affiliate programy velké e-shopy, jako je mall.cz, alza.cz, ale můžete využít i přihlášení do affiliate sítí, kde najdete stovky affiliate kampaní:

Affiliate marketing: jaká je výše provize?

Výše provizí se liší a nejde přesně stanovit jejich průměr. Začínají od 0,5 % a končí i u 30 %. Všeobecně však platí úměra, že například za elektroniku získáte menší provizi, než třeba za doplňky stravy. Záleží na tom, jak má společnost nastavená pravidla pro affiliate marketing.

Provizi můžete získat buď za celý nákup, který klient přes váš proklik udělal, nebo určitý sortiment zboží, nebo jen na konkrétní výrobky. Záleží, jak si spolupráci inzerent a publisher nastaví. Platí úměra, že například za elektroniku získáte menší provizi, než třeba za doplňky stravy.

Co je online marketing a co do něho spadá

Chcete mít úspěšné webovky? Zkuste online marketing

Rozeběhli jste webové stránky a chytře do svých příspěvků zakomponovali odkazy, ale prokliknutí vázne? Ano, to jsem zažil také. Dřív jsem totiž psal články sám. Prostě jsem si sedl ke klávesnici a psal. Jenže pak jsem zjistil, že není článek jako článek. Existují totiž různá pravidla, které pomůžou článku a webu se v prohlížečích zviditelnit.

Proto jsem se začal zajímat o online marketing. Jedná se především o takzvané SEO, které doporučuju implementovat na každou webovou stránku a dodržovat jeho pravidla v obsahovém marketingu. Díky tomu budou vaše stránky mezi prvními v organickém vyhledávání.

Affiliate marketing: co vás nejvíce zajímá?

1. Kolik si můžu vydělávat online pomocí affiliate marketingu?

To záleží zcela na vás. Pokud jste začátečník a vlastníte jednu platformu s jedním provizním programem nejspíš se bude jednat o pár stokorun měsíčně. Pokročilí affiliate marketéři, kteří vlastní několik webů s různými druhy provizních affiliate programů si můžou vydělávat desítky tisíc korun. Síla affiliate je v tom, že se může jednat o přivýdělek, nebo o hlavní zdroj příjmu. Záleží pouze na vašich prodejních schopnostech.

Doménu i hosting máte, ale co teď? Ukážeme vám, jak vytvořit obsah pro webové stránky. Budete překvapeni, jak jednoduché to je.

2. Jak probíhá vyplácení provizí?

Každý inzerent má jiné podmínky vyplácení provizí. Často se však provize vyplácí po určitém termínu jako jedna souhrnná suma. Takže pokud za měsíc dosáhnete třeba 10 prodejů, kdy se jedná o 10 různých provizí, dostanete na váš účet celkový obnos.

Někteří partneři vyplácí provize až po dosažení určité výše. Například minimální dosáhnutí je 500 Kč. Až této provize dosáhnete (třeba za dva měsíce), teprve pak vám inzerent pošle peníze na účet. Vyplácení provizí je jasně dané a právně ošetřeno smluvně.

3. Musím mít nějaké speciální vzdělání pokud chci vydělávat affiliate marketingem?

Velkou výhodou vydělávání online v rámci affiliate marketingu je to, že nepotřebujete žádné speciální kurzy, nebo vzdělání. K vaší práci vám stačí počítač a dobré připojení k internetu. Dokonce ani pro zřízení blogu, nebo webovek nemusíte trávit dlouhé dny před monitorem.

Stačí si pořídit zdarma, nebo za menší poplatek, šablonu a tu aplikovat na vaši doménu. Internet je plný různých návodů a rad o tom, jak vybudovat dobré a kvalitní webové stránky.

Vydělávat online je díky affiliate marketingu snadné

Affiliate marketing je skvělým pomocníkem, jak vydělávat na internetu bez stresu a finančních investic spojené s nákupem zboží do skladových zásob. Navíc vše probíhá z pohodlí vašeho domova. Jako publisher si můžete přivydělat zajímavou měsíční částku, nebo dokonce stejnou a postupem času i vyšší, než je váš běžný měsíční příjem v zaměstnání.

Na druhou stranu je pro inzerenty a partnery výborným nástrojem, který umí přilákat nové zákazníky na jejich web, nebo e-shop. Inzerenti za tuto propagaci platí až po uskutečnění nákupu, takže neplýtvají svými finančními prostředky na reklamu zbytečně. Affiliate marketing je výhodný pro obě strany a já vám rozhodně doporučuji minimálně jeho vyzkoušení.

Chybí vám motivace a nadšení? Přinášíme vám motivační videa, která vás povzbudí k novým začátkům.

Sdílením tohoto článku pomáháte šířit důležité finanční tipy!

e-Book Mikro-Investice: Jak začít investovat s opravdu malým kapitálem (i klidně s 200 Kč)

e-Boook o mikro-investování i klidně s 200 Kč

Zvažujete investice, ale máte pocit, že nemáte dostatek kapitálu? Představujeme vám exkluzivní e-book "Mikro-Investování: Jak začít investovat i klidně s 200 Kč", který vám ukáže, že začít můžete i s malou částkou.
Objevte praktické tipy a návody, jak efektivně využít každou korunu, aby vám přinášela zisky. Získejte ZDARMA přístup k návodu, jak dělat první kroky ve světě investic s minimálním rizikem. Nechte své finance růst, bez ohledu na velikost počáteční investice!