Portu recenze: Skvělý start do světa investic pasivní formou

Portu recenze: Brána k pasivnímu investování s nízkými poplatky

Hledáte efektivní a snadno dostupný nástroj, jak zhodnotit své těžce vydělané peníze? Chcete investovat a neví jak? Pak si pozorně přečtěte mou recenzi a zkušenost. Dnes vám podrobně rozeberu Portu, co je česká online investiční platforma, založená v roce 2018 určená především pro ty, kteří investicím nerozumí. Právě díky mnoha výhodám, si Portu za relativně krátkou dobu získalo pozornost mnoha investorů a s velkou pravděpodobností jste o něm slyšeli.

Portu je skvělou volbou pro začátečníky, a především pro ty z vás, kteří chtějí investovat v dlouhodobém horizontu a dosáhnout tak vyšších výnosů, než nabízejí tradiční spořicí účty. Osobně investuji prostřednictvím Portu již tři roky, avšak tam nemám většinu svého kapitálu, spíše jej využívám k nauce o investování mého syna prostřednictvím dětského účtu.

Osobně přes portu investuji minimálně, ne kvůli kvalitě, ale protože využívám pokročilejší metody investování. Doporučuji si přečíst podrobně celou recenzi o Portu, kde se dozvíte, proč jej doporučuji všem začínajícím investorům, kteří se nechtějí o nic starat, mít vše v bezpečí a nikomu za to zbytečně neplatit přemrštěné poplatky.

Skvělé řešení pro začínající investory

Stačí si založit účet, vyplnit dotazník na základě kterého se vyhodnotí, o jaký typ investora se jedná a dle něj vytvoří investiční portfolio. Pak už jen stačí vkládat peníze, které chcete zhodnotit.

Pod správou 32 mld. Kč

Portu je osvědčená a velmi oblíbená platforma nejen v ČR a současně spravuje aktiva v hodnotě přes 32 miliard Kč a má více než 200 tisíc klientů.

Nízké poplatky

V porovnání s tradičními investičními fondy a poradci jsou poplatky na Portu nižší, což může mít pozitivní dopad na vaše dlouhodobé výnosy.

Automatizace a jednoduchost

Portu umožňuje automatizované investování, což znamená, že se nemusíte starat o jednotlivé investiční rozhodnutí. Portu vytvoří a spravuje investiční portfolio na základě vašich preferencí a cílového profilu.

Co je Portu? Investiční platforma pro každého?

Jaké výhody nabízí investiční platforma Portu?

Portu bych označil za jednu z prvních online investiční platforem tohoto typu v Česku, která umožňuje pasivní investování pod vedením profesionálů, téměř s nulovými poplatky a které důvěřuje více než 200 000 uživatelů. Investiční platforma Portu byla založena společností WOOD & Company, která má více než 30 let zkušeností, jejž je také předním obchodníkem s cennými papíry na pražské burze.

Velkou výhodu vidím v tom, jak se Portu posouvá a vylepšuje. Například od června 2021 Portu rozšířilo své služby jako součást aplikace My Air od Air Bank. Dnes již spravuje aktiva v hodnotě přes 30 miliard Kč a jak jsem psal, má více než 200 tisíc klientů. O popularitě PORTU svědčí i četné zmínky v prestižních médiích, jako jsou Forbes nebo Hospodářské noviny.

Možná si říkáte, „no jo, ale žádné portu neznám, vidím kolem sebe finanční společnost jako je KB, Moneta, ČSOB, atd.., co když zkrachují“. Takovéto obavy jsou na místě a mohu vás ubezpečit, protože Portu je plně licencované, na vše dohlíží ČNB (Česká národní banka) a vklady každého klienty jsou pojištěny do 100 000 EUR (přibližně 2,5 milionu Kč), dle zákona č. 21/1992 Sb..

Jak Portu funguje

Portu se právem řadí mezi špičku investičních portálů v České republice. Webová stránka i mobilní aplikace jsou plně lokalizovány do češtiny, a stejně tak i zákaznická podpora je česká, která je známá svou rychlostí a ochotou pomoci.

Co se týče mých osobních zkušenosti i mých známých, jsou velmi pozitivní, vzhledem k širokému spektru deseti investičních portfolií, které Portu nabízí, přičemž začít můžete klidně s 500 Kč. Investiční možnosti uspokojí především zmiňované nováčky, ale mohou zaujmout i ostřílenější veterány, kteří preferují vytvoření vlastního investičního portfolia, podle svých preferencí.

Přesně tak! Investoři na Portu nejsou pouze odkázáni na doporučení expertů dle typu investora, ale mohou sami aktivně spravovat své investice, podobně jako u známých brokerů jako je XTB, eToro nebo Trading 212.

V jednoduchosti je síla, čehož se drží Portu, kde je proces překvapivě jednoduchý, proto je i tak oblíbený a dá se říct, že donutil mnoho lidí, začít investovat. Stačí si vybrat portfolio, které odpovídá vašim cílům a preferencím, zainvestovat peníze (pravidelně či jednorázově) a následně sledovat, jak si vaše investiční portfolio vede.

Jaké má PORTU výhody, ale i nevýhody?

Každá mince má dvě strany. I když je Portu skvělé investiční platforma, má i svá negativa. S portu má docela bohaté zkušenosti, avšak, abych dosáhl objektivního zhodnocení, hledal jsem, jaké výhody a nevýhody vidí samotní uživatelé.

VÝHODY

 • Automatizace a jednoduchost
 • Nízké poplatky
 • Diverzifikace portfolia
 • Možnost pravidelného investování
 • Regulace a pojištění
 • Přehledná a spolehlivá mobilní aplikace
 • Žádné poplatky za nákup a prodej ETF
 • Dětské účty
 • Vyhýbání se zdanění
 • Pasivní investování

NEVÝHODY

 • Omezený výběr individuálních akcií
 • Není vhodné pro krátkodobé investice
 • Absence finančních poradců
 • Pro někoho mohou být naopak poplatky vysoké

Ani Portu z vás neudělá milionáře přes noc!

Nezkušení investoři si myslí, že když investují své peníze, musí být vždy v zisku a když přijde rok propadu, začnou svojí investici shazovat, tvrdit jaký to není podvod, atd… Následně začnou uzavírat své účty, jak jinak než ve ztrátě.

Přitom zásadní je si uvědomit, že když investujete své peníze, očekáváte výnos až za několik let či do konce desetiletí. Proto je zcela normální, že například jeden rok budete v zisku 20%, ale další rok v propadu 10%. Jde o to, jak rostete z dlouhodobého hlediska a jaké je průměrné zhodnocení.

Jak mohu tedy začít investovat bezpečně?

Pro začínající investory je zejména vhodné pravidelné investování, kde již od 500 Kč můžete investovat, přičemž díky pravidelnosti, se možné riziko lépe rozkládá. Investor tak pravidelně nakupuje aktiva za různé tržní ceny, což může vést k optimálnímu zhodnocení vložených prostředků.

Jedná se o běžně doporučovanou investiční strategii s názvem „složené úročení“, kterou zvládne aplikovat i nezkušený, začínající investor. Avšak přesto doporučuji si o investování něco nastudovat. Telefon si také nekupujete bez toho, abyste věděli, jaké parametry nabízí, jak vypadá a kolik stojí.

Jak Portu investuje vaše peníze?

Portu klade důraz na investice do široké škály investičních nástrojů, kde dominují především ETF (Exchange-traded funds), které většinou kopírují nejvýznamnější indexy, jako je například S&P 500 a nabízí oblíbené dividendy.

Takovéto fondy umožňují diverzifikaci za nízké náklady a pokrývají širokou pestrost finančních trhů, včetně amerických, evropských a asijských akcií, ale také akcií z rozvíjejících se trhů a malých společností. Za zmínku také stojí i evropské i americké korporátní dluhopisy, stejně tak komodity a měny.

Proč chtít investovat s PORTU?

Portu je velmi známá a oblíbený investiční nástroj

Jelikož mám nějaké nemalé zkušenosti s Portu, mohu zhodnotit i jejich hlavní výhody. Osobně jich vidím více, ale rozhodl jsem se napsat ty nejzajímavější.

Skvělé je, že začít investovat s Portu je velmi snadné a postačí 500 Kč měsíčně. Sice z vás nebudou tímto způsobem milionáři, ale můžete si takto našetřit na auto nebo zahrádku. Rozhodne se mi líbí jejich dětský účet, protože se může k našetření nějakých peněz do začátku dospělého života, ale už v ranném věku můžete své děti vést k finanční odpovědnosti a gramotnosti

Velice slušné průměrné výnosy

Historie ukazuje, že průměrný roční výnos světového akciového trhu za posledních 50 let dosahoval 8,5 %. Vaše investice s Portu většinou reflektuje takováto trend, a to díky strategii, která sleduje vývoj trhu. Výhodou je, že poplatky oproti konkurencím jsou zanedbatelné.

Velcí hráči nejsou zvýhodněni oproti retail investorům

Každý si zasluhuje možnost profesionální správy financí, i když investuji jen 500 Kč měsíčně. Líbí se mi, že s Portu získáte na míru šité, globálně diverzifikované investiční portfolio, a je jedno ať už máte zainvestováno miliony nebo jen pár stovek korun.

Flexibilita vkladů a výběrů

Portu je skvělou volbou pro ty z vás, kteří chtějí investovat dlouhodobě a pravidelně. Navíc umožňuje flexibilitu v podobě jednorázových vkladů, které můžete realizovat kdykoliv, a stejně tak je možné kdykoli vaše prostředky vybrat. Avšak pozor si dejte na zdanění, do 3 let se to nevyplatí.

Bohaté investiční zkušenosti a technologie

V řízení investic Portu využívá kombinaci sofistikované automatizace, pomocí vlastního inovativního softwaru a bohatých zkušeností investičních manažerů z WOOD & Company, jejž patří mezi renomované české firmy s více než třicetiletou historií.

Je Portu bezpečná investice, nejde o podvod?

Je Portu bezpečné, nejde o podvod?

Jak jsem již psal, Portu spravuje kapitál více jak 200 000 investorům, a je jedno, zda jsou to malá nebo velcí hráči v oblasti investic. Co se týče bezpečnosti prostředků i osobních informací, pak jim zcela důvěřuji, už jen proto, že k žádnému úniku nedošlo doposud. Mají specializovaný tým, který se stará o bezpečnost, což dokazují i některé prvky v jejich aplikaci.

Portu rozhodně žádný podvod není, což dokazuje jejich licence České národní banky (ČNB), navíc je zaštituje pevné zázemí společnosti WOOD & Company. Pokud čtete Portu recenzi pečlivě, mohli jste si všimnou zmínku i o pojištění vkladů investovat do 100 000 EURO (asi 2,5 mil. Kč). Níže se v bodech podívejte, proč jsou vaše investice s Portu v bezpečí.

Platné licence s dohled od ČNB

Jedná se o plně licencovaného obchodníka s cennými papíry, na něž pravidelně dohlíží ČNB. Všechny jejich postupy a procesy jsou v souladu vždy s aktuální legislativou, které pravidelně revidují a podstupují různým auditům.

Veškeré vaše vklady jsou pojištěny

Vaše prostředky ve vašem investičním portfoliu jsou pojištěny podle zákona č. 21/1992 Sb., a to až do výše 100 tisíc EUR. Samotné investice jsou chráněny „Garančním fondem obchodníků s cennými papíry“ až do výše 20 tisíc eur.

Investice jsou na vaše jméno

Všechny cenné papíry držené přes Portu, jsou registrovány přímo na vaše jméno a jsou odděleny od aktiv společnosti. V případě finančních potíží Portu, vaše investice zůstávají v bezpečí a jsou odolné vůči jakýmkoliv externím zásahům.

Bezpečná a přívětivá aplikace 

Oficiální aplikace Portu je chráněna tradičně šifrováním a více-faktorovým ověřením, které je k dispozici i při přihlašování a výběru. Peníze můžete vybrat pouze na ověřené účty, a to po potvrzení unikátním SMS kódem. Aplikace se automaticky odhlašuje proti zneužití, když například necháte telefon v práci na stole nebo jej ztratíte.

Vše zastřešuje WOOD & Company

Portu je provozován společností WOOD Retail Investments, jakožto český licencovaný obchodník s cennými papíry, který spadá pod přísnou regulaci a dohled České národní banky (ČNB).

Jsou součástí renomované středoevropské investiční skupiny WOOD & Company, která jak jsem psal má dlouholeté zkušenosti, spravující majetek klientů v hodnotě přes 100 miliard.

Jaké Portu nabízí investiční produkty?

Po založení účtu na Portu máte možnost začít investovat. V nabídce naleznete nemalé množství produktů, včetně akcií, dluhopisů, ETF i kryptoměn. Avšak tato svoboda přichází s určitým omezením.

Líbí se mi, že Portu klade důraz na zodpovědné investování, takže pokud při registraci neodpovíte správně na všechny jejich otázky, může vám být omezen přístup k některým investičním produktům.

Pokud například nemáte zkušenosti se samostatným investováním, nebude vám umožněno vytvářet vlastní investiční strategie, ale bude vám nabídnuta automaticky spravovaná investiční strategie. Dostupnost jednotlivých produktů také závisí na typu účtu, který si zvolíte, proto si je níže trochu rozebereme.

Portfolio na míru

Portu - Portfolio na míru

Od samého počátku nabízí Portu portfolio šité na míru vašim potřebám a investičním předpokladům. Platforma používá sofistikované algoritmy, které umožňují sestavit investiční portfolio odpovídající právě přesně vašim preferencím a úrovni zkušeností. Rozhodně doporučuju tuto možnost lidem, kteří vůbec nevědí, do čeho investovat. Na začátku je nutné vyplnit dotazník, který zjišťuje vaše znalosti o investicích, jaké je předpokládaný investiční horizont i jakou máte toleranci k riziku.

Jednou z hlavních předností tohoto přístupu je komfort a následná efektivita, i když investicím nerozumíte. Místo studia finančních trhů a analyzování jednotlivých aktiv, můžete prostřednictvím několika kliknutí zjistit, jak optimalizovat zhodnocení svých úspor.

Portu vám nabídne tři strategické scénáře vašeho portfolia:

 • optimistický scénář
 • neutrální scénář
 • pesimistický scénář

Jejich prověřený a osvědčený algoritmus pravidelně upravuje složení portfolia, aby odpovídalo nastaveným kritériím investora, a to prostřednictvím týdenní „rebalance“. Vaše investice budou směřovány do ETF obsahujících akcie i dluhopisy.

Vlastní investiční strategie

Portu - Vlastní investiční strategie

Pokud preferujete přímou kontrolu nad svými investicemi, pak nemusíte mít obavy. Portu totiž umožňuje vytvářet vlastní investiční strategie. Ne však každý ji může využít! Investování na vlastní pěst platforma nabídne až po zodpovězení všech potřebných otázek a dokončení vašeho investičního profilu.

Až poté budete moc začít sestavovat vlastní strategii, přičemž máte k dispozici širokou škálu ETF, ale i akcií. Nově je možné investovat i do frakčních českých akcií (nákup malé části akcie), jako jsou akcie ČEZ, Komerční banky nebo Colt.

Investiční rezerva

Portu - Investiční rezerva

Jak jsem již psal, Portu je inovativní investiční platforma, která neustále rozšiřuje svou nabídku produktů. Mezi nejnovější přírůstky patří „investiční rezerva“, která je určena spíše pro konzervativní investory a zaměřuje se především na ochranu nějaké kapitálu.

Například v korunové variantě, nabízí roční úrok 6,50 %, zatímco v eurové verzi je to pouze 3,50 % ročně. Investiční část obsahuje různá ETF, ale s touto variantou přichází určité riziko, že o své prostředky přijdete.

Další speciální produkty

Výše jsem popisoval jejich primární finanční nástroje, jak své peníze zhodnotit. Nyní se přesuneme k vedlejším finančním nástrojům, které bych osobně řadil na stejnou úroveň. Hned v úvodu jsem popisoval, jak díky Portu učím svého synátora se seznamovat s investicemi. Právě dětský účet je jedním z dalších produktů, který si zaslouží rozhodně vyzdvihnout. Níže se podívejte, jaké další možnosti se s Portu nabízí a rozhodně stojí za zmínku.

Důchodový účet

Jde o moderní investiční řešení, pokud myslíte na svou budoucnost, kdy už bude složitější se věnovat intenzivně vydělávání peněz. S důchodovým účtem od Portu máte možnost efektivně spořit právě na stáří a využít i daňový odpočet, který činí až 48 000 Kč, ročně. Takovéto důchodové nebo pro některé penzijní spoření, je podporováno státem a může vám zajistit pohodlný důchod.

Dětský účet

Ideální volba pro rodiče jako jsem já, kteří chtějí svým dětem zajistit finanční start do života a ukázat jim první krůčky v oblasti investic a finanční gramotnosti. Dětský investiční účet u Portu nabízí výhodné podmínky pro pravidelné spoření, díky kterým můžete svým dětem poskytnout solidní finanční základ, avšak oni to ocení až v dospělosti.

Firemní účet

Máte ve firmě nevyužité finance? S Portu máte příležitost je investovat chytře. Firemní účet je možné otevřít i pro právnické osoby, a tak vaše peníze se budou nejen zhodnocovat, ale také zůstanou snadno dostupné pro nečekaných výdajích.

Euro investiční účet 

Pokud disponujete eury nebo vám pravidelně přichází příjmy v této měně? Potom zbystřete. Eurový investiční účet u Portu vám umožní investovat bez nutnosti konverze do Kč. Eurový investiční účet je ideální pro ty, kteří mají zájem eura efektivně zhodnotit přímo v jejich původní měně.

Jaké má Portu poplatky?

Jak je to s poplatky u Portu?

Jednoduchost a přehlednost poplatků je tím, čím se od své konkurence Portu odlišuje. Za všechny poskytnuté služby si účtují jediný, ale jasně definovaný poplatek. U portfolia na míru, činí tento poplatek 1 % z celkově spravovaných aktiv ročně, zatímco u vlastních strategií se pohybuje mezi 0,79 % a 1,69 % ročně.

Jde o výhodnější přístup ve srovnání s podílovými fondy, které vedle běžných poplatků si navíc účtují poplatek za jednorázový vklad. Pokud se však rozhodnete pro delší fixaci, můžete sazby ještě více snížit.

V ceně zmíněného poplatku jsou zahrnuty veškeré služby Portu, což znamená, že se neobjeví žádné nečekané transakční poplatky, ani se nemusíte obávat poplatků za neaktivitu.

Portu také neúčtuje žádné poplatky za vklady nebo výběry peněz. Pro Dětský účet a Investiční rezervu, jsou poplatky ještě příznivější, a to pouze 0,25 % ročně.

Revolut hodnocení na Trustpilot, Google play a Apple store

Co to Portu Gallery a opPORTUnity

Přesně tak, pořád to není všechno! Portu navíc přichází se dvěma novými finančními platformami, aby rozšířil naše investiční možnosti.

 • Portu Gallery vám nabízí vstup do světa alternativních investic s flexibilním a přístupným modelem
 • OpPORTUnity je určeno těm, kteří hledají větší výzvy a chtějí se ponořit do hlubších investičních vod

Obě platformy poskytují nové příležitosti pro rozšiřování investičních portfolií a prozkoumávání nových oblastí ve světě investic. Pro lepší pochopení se podívejte níže, v čem tkví jejich výhody.

Portu Gallery

Kromě hlavní platformy Portu, máte k dispozici také Portu Gallery, která vám otevírá dveře do světa alternativních investic. Co to znamená? S Portu Gallery máte možnost investovat do sběratelských předmětů, jako jsou šperky, vína, umění nebo automobily. Platforma opět vyniká jednoduchostí a přehledností. Po registraci si můžete vybírat z různých investičních příležitostí a stát se tak spoluvlastníkem vzácných předmětů, přičemž odpadá starost o skladování a péči.

Jednou z výhod je, že si nemusíte kupovat celý předmět, ale stačí investovat menší částky, a to již od 1 Kč, formou částečného podílu. Pokud se cílová suma neshromáždí, dostanete své peníze nazpět. O všem budete vždy včas informování i o nových příležitostech formou e-mailu, avšak mějte na paměti, že o některé objekty je vysoký zájem, to však může výrazně ztížit získání požadovaného podílu.

OpPORTUnity

Další platformou ve stáji inovativního Portu je opPORTUnity, jejž se zaměřuje na zkušené investory, s vyšší tolerancí k riziku a movitějším kapitálem. OpPORTUnity zahrnuje projekty, do kterých investuje i mateřská společnost WOOD & Company.

Proces investování zde začíná vyplněním dotazníku, kvůli ověření vašich znalostí a zkušeností, což je skvělé, aspoň nějaké varovné signály pro začínající, bohatší investory. Poté následuje bezpečné ověření totožnosti (pokud ještě nemáte účet na Portu), a pak už vám nebrání nic, abyste začali investovat.

Moje osobní hodnocení a zkušenost s Portu

Portu mě zaujalo v koronavirové době, a to díky jejich široké nabídce investičních možností, která je přívětivá i pro začátečníky, ale také svými nízkými poplatky. Když ji zvládne plně ovládat můj 12-letý syn, pro vás to bude hračka.

Registrace a založení investičního účtu na Portu je zdarma, stejně jako vklady a výběry peněz. Jedním z poplatků, se kterým musíte počítat, je roční poplatek investorovi v maximální výši 1 %, dle investiční platformy. Velkou výhodu vidím v tom, že poplatek můžete snížit až na 0,6 %, pokud se rozhodnete pro investiční strategii na pět let a více, což si myslím, že u investic je to běžné zhodnocující, minimální období.

Jsem na Portu již 36 měsíců a platforma plní vše, co jsem od ní očekával a co mi slibovala. Platby posílám snadno díky QR kódům a nemusím se o nic starat. Měsíční správa mi zabere maximálně 5 minut.

Začal jsem investovat v koronavirovém období, a přestože trhy procházely náročným obdobím, já vlastně nakupoval za skvělé ceny, kdy nastala situace v roce 2023 a já začal konečně vydělávat a dosáhl jsem zhodnocení skoro o 20 %.

To mi připomnělo vás znovu upozornit, že ztráty jsou součástí investování a klíčem je zachovat klid v tomto období. Ano, skutečně tohle postačí, většina malých investorů se toho nedrží, a proto tolik prodělávají, přitom je to tak jednoduché. Můžete se sami podívat na grafy a zjistit, že výkyvy jsou běžné, ale delší časový horizont je volbou vítězů.

Přistupujte k investicím správným způsobem

Hlavním nepřítelem většiny investorů nejsou nedostatky ve znalostech nebo inteligenci, ale jejich vlastní emoce. Často se necháme unést rostoucími trhy a investujeme do předražených aktiv, zatímco v době poklesů prodáváme ve strachu. Přitom by to mělo být naopak…

Výhodou Portu je, že podporuje pravidelné a pasivní investování, které v dlouhodobém horizontu často přináší lepší výnosy než aktivní strategie, kdy investor vyčkává na správnou příležitost. Studie ukazují, že dokonce ani profesionální portfolio manažeři často nepřekonají výkonnost pasivních indexů, jako je například S&P 500.

Pro většinu lidí je tedy nejlepší strategií se nezabývat příliš vývojem trhů, ale spíše pravidelně investovat, bez ohledu na jejich aktuální hodnotu a situaci. Nejlepší je si nastavit platební příkaz na nějaký den v měsíci a na své portfolio na několik let zapomenout. Právě pro tento typ investic bylo Portu vytvořeno. Nic jednoduššího vymyslet už nejde!

FAQ: Vaše nejčastější dotazy k PORTU

Recenze Portu je u konce a myslím si, že nabízí bohatý souhrn informací, k tomuto vynikajícímu investičnímu nástroji, přesto se najdou časté dotazy, které se u čtenářů opakují. Níže se můžete podívat na jejich odpovědi. Tuto část můžeme společně rozvinout, ale musíte se odhodlat napsat komentář s vašim dotazem nebo i zkušeností.

Portu poskytuje zákaznickou podporu, jak prostřednictvím telefonní linky dostupné od 8 do 18 hodin ve všední dny, tak přes live chat a e-mail, na který můžete psát samozřejmě kdykoliv.

Upřímně jsem nikdy nepotřeboval využít zákaznickou podporu, protože vše probíhá hladce, jak jsem psal v recenzi. Přesto jsem otestoval pro účely recenze live-chat. Líbilo se mi, jak podpora zareagovala během několika minut, navíc ochotně a srozumitelně. Vše mi vysvětlili, jako „blbcovi“. Celkově bych zákaznickou podporu hodnotil velice dobře.

Jedním z hlavních benefitů Portu, je možnost kdykoliv vybrat svoje investované prostředky, které nejsou vázány žádným časovým omezením. Pokud rozhodnete pro dlouhodobou investici na pět a více let, kvůli využití nižších poplatků ve výši 0,6 %, mějte na paměti, že při předčasném výběru, může dojít k doúčtování rozdílu vůči standardnímu poplatku 1 %, protože podmínka nebude splněna.

Ano, Portu poskytuje zákaznickou podporu v češtině, která je dostupná telefonicky, emailem i přes online chat. Tohle je důležité především pro ty, kteří preferují komunikaci v mateřském jazyce. Aplikaci je také samozřejmě možné přepnout do českého jazyka.

Vybrat peníze z Portu můžete kdykoliv, jak jsem psal v předchozí odpovědi. Stačí navštívit sekci Peněženka ► transakce ve vašem uživatelském účtu, a následně klikněte na možnost „Převést / vybrat“. Poté si vyberte investici, ze které chcete čerpat prostředky, a zadejte částku, kterou si přejete vybrat.

Jakmile potvrdíte pokyn k výběru, Portu zařídí prodej vašich investic a převede vám odpovídající částku na váš bankovní účet. Celý proces obvykle trvá mezi 2 až 10 pracovními dny.

Portu je skvělé v tom, že začít investovat může začít kdokoliv a postačí k tomu alespoň 500 Kč. Vkládání peněz na vaše investiční účty je zcela bez poplatků a proveditelné, jak jsme běžně zvyklí při placení v e-shopech.

Sdílením tohoto článku pomáháte šířit důležité finanční tipy!

e-Book Mikro-Investice: Jak začít investovat s opravdu malým kapitálem (i klidně s 200 Kč)

e-Boook o mikro-investování i klidně s 200 Kč

Zvažujete investice, ale máte pocit, že nemáte dostatek kapitálu? Představujeme vám exkluzivní e-book "Mikro-Investování: Jak začít investovat i klidně s 200 Kč", který vám ukáže, že začít můžete i s malou částkou.
Objevte praktické tipy a návody, jak efektivně využít každou korunu, aby vám přinášela zisky. Získejte ZDARMA přístup k návodu, jak dělat první kroky ve světě investic s minimálním rizikem. Nechte své finance růst, bez ohledu na velikost počáteční investice!