Od zábavy k zamyšlení aneb strach a obavy zabíjí úspěchy lidí

Tohle video nás rozesmálo, pobavilo, ale také nás donutilo se zamyslet.

Zamyslet se nad tím, jak spousta lidí svých snů nedosáhne pouze proto, že je ovládne strach nebo obavy. Nejprve se ale podívejte na video, zvedněte si náladu. Pod videem najdete pár mých motivačních myšlenek.

Naprosto stejně, jako pán ve videu prodává tobolku na snížení IQ, lze prodat každý produkt nebo službu, zkrátka lze prodat i růžového slona, pokud tomu sami věříte a jste schopni říct, komu a s čím produkt nebo služba může pomoci. Každý člověk na světě má svůj sen a každý si přeje, aby se jeho sen vyplnil. Jen málo z nás ale svému snu jde naproti. A jen velmi málo z nás pro dosažení svého cíle něco dělá.

Stále se zabýváme tím, co když něco nevyjde. Co když neuspěji? Co když nemám šanci? Co když mě nikdo nebude brát vážně? S takovými “co když” se ale daleko nedostanete, protože vás vždy ovládne strach nebo předsudky a vzdáte se ještě dřív, než vůbec zkusíte začít.

Věřte v sebe a nenechte se ovlivnit okolím

Vykašlete se na “co když”, protože na světě neexistuje člověk, který by na své cestě k úspěchu nezažil pár pádů a neudělal pár chyb. Překonáváním překážek a poučením se z chyb člověk sílí. Nesmí se vzdávat, ale má začít bojovat a hledat nová řešení.

Neexistuje člověk, který by si alespoň jednou neřekl, že…

…tohle nezvládnu!

…na tohle nemám!

…nemám šanci uspět!

…nikdy nemůžu uspět!

…konkurence je příliš vysoká!

…nemá to cenu!

Tyto slova vyřkl alespoň jednou každý z nás, protože pochybovat nás učí už od malička. Pochybujeme jako děti o tom, zda rodiče říkají pravdu o tom, že nejedli čokoládu, pochybujeme také jako rodiče o tom, jestli má naše dítě plné bříško, jestli nemá naděláno v plence, jestli zvládne slézt z postele apod.

Pochybovat o druhých je zkrátka jednoduché a často to děláme a ani nevíme proč. Pojďte nad tím zkusit přemýšlet a vyzkoušejte si pozastavit se nad každým vaším zapochybováním. Pochybujete o sobě v mnoha věcech? Nevěříte si, že to zvládnete?

Obavy a strach k životu patří!

Mít obavy je zcela v pořádku, i já to znám, dnes už jsem téměř na dosah dveřím, které mě opět posunou dál, ale musel jsem se rozhodnout sám. Také jsem měl strach a pochyboval jsem o tom, jak to zvládnu a jestli se to vůbec zvládnout dá, odkládal jsem ten zásadní krok téměř dva roky, ale nejspíše to tak mělo být. Teď už tomu věřím.

O tom, co se skrývá za dalšími dveřmi, se s vámi samozřejmě rád podělím. Brzy budu přidávat články o mé cestě k úspěchu a splněných snech, takže budete mít šanci vidět, kolik pádů a překážek jsem například překonal já.

A co vy a vaše sny a cíle? Jak jste s nimi daleko? Potřebujete pomoci nebo poradit? Podělte se mnou o vaše dosavadní úspěchy, sny a cíle. Pokud potřebujete povzbudit nebo malinko „nakopnout“, nebojte se mi napsat na e-mail podpora@bezvymluv.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *