O nás | Bezvymluv.cz

Patrik Zapletal

Patrik Zapletal

Velmi dlouho jsem přemýšlel, jak začít psát článek o mně samotném.  Přemýšlel jsem, co by vás mohlo zajímat a co naopak ne a došel jsem k závěru, že vám to napíši přesně tak, jak to ve skutečnosti bylo. 

Jsem obyčejný vystudovaný elektrikář, který nebyl spokojen se svým oborem a zaměstnaneckým poměrem snad už od nástupu na střední školu. Na základě toho, že jsem byl neustále nespokojen a vždy, když mě napadla myšlenka, že budu za deset let opět v této fabrice za pár tisíc měsíčně, jsem se rozhodl změnit svůj dosavadní život a vydat se cestou online podnikatele.

Z počátku jsem o online podnikání vůbec nic nevěděl, jak píšu, byl jsem jen vystudovaný elektrikář. Nyní se online podnikání věnuji sedmým rokem a za svou praxi jsem se mnoho dozvěděl, naučil a také vyzkoušel.,

Nechceme vám tvrdit, že jsme dosáhli svých úspěchů bez velké dřiny a vše přišlo ze dne na den, bylo to právě naopak. Bez naší snahy a zapříčinění, by se nic v našem životě nezměnilo, přežívali bychom od výplaty k výplatě a dál bych asi pracoval ve fabrice. V našem e-kurzu se dozvíte mnoho o naší cestě za úspěchem, kdy především popisujeme příklady z praxe.

Naše cesta za úspěchem byla trnitá a dlouho, protože jsme neměli žádného mentora, který by nás vše naučil od základu až do konce. Pojďte se tedy podívat na to, jak moje trnitá cesta vypadla.

Mé jméno je Patrik Zapletal a je mi 27 let. Svému vystudovanému oboru jsem se věnoval po dobu, kdy jsem se učil vydělávat na internetu. Jelikož jsem o online dění nevěděl vůbec nic, začal jsem se sebevzděláváním na vlastní pěst.

Moje každodenní návky byli jako u většiny lidí. Vstával jsem před 5. Hodinou ranní, abych mohl být přesně v 6:00 v práci. Končil jsem v 14:00 hod, kdy mne propustili vrátní přes bránu, podobně jako v nějaké ZOO, kde jste bez vstupenky jako v pasti. Choval jsem se jako 90% naší populace, ale pouze z 50%. Co to znamená? Já měl a mám chuť něco změnit ve svém životě, proto má pracovní doba nekončila v danou hodinu, která je určená zaměstnavatelem.

Přišel jsem domu z práce, najedl se, pohrál si se synem a vrhl jsem se na budování vlastního businessu. Téměř každý den, jsem pracoval na vlastním snu od 16:30 do 22:00 hodin a každé ráno vstával zase do práce. Naštěstí jsem byl zaměstnaný ve firmě, kde jsem měl dostatek času k samostudiu. Brával jsem si do práce knihy, jak v textové podobě tak elektronické, sledoval neustále články na mých oblíbených portálech, poslouchal podcasty, audia a další.

Vnímal jsem různé posměšky od svých kolegů a slýchával jsem různé otřelé fráze jako „To nedokážeš; Na to nemáš; Je velká konkurence; Raději nepodnikej, je lepší mít jistou výplatu a podobné.“ Protože jsem byl vychován tak, že nic nemám vzdávat a pokud chceš, tak vše dokážeš, mě tito lidé nikdy neodradili. Ba naopak, oni mě motivovali a to především k tomu, že jim jednou ukážu, že rčení „Všechno jde, když se chce“ není jen otřelá fráze, ale je to skutečnost, kterou ovlivní jen člověk sám.

„Nehledej výmluvy, hledej řešení.“

Pokud máte svůj sen, kterého opravdu chcete dosáhnout (A nejen o něj mluvíte), pak neslyšíte žádné negativní předsudky a připomínky. Moje první úspěchy v online podnikání za první dva roky nebyli nijak zázračné, nedosáhl jsem milionu ani jsem se nestal slavným. Za první roky, kdy jsem pracoval téměř každý den na vlastních projektech, jak jsem zmiňoval od pěti do desíti hodin, vydělal jsem si něco kolem 4 000 Kč. Partnerka mně pomalu začínala nenávidět, hlavně to, že investuji tolik času do něčeho, co nic nevydělává a do toho se na nás valily dluhy, které hrozily exekucí. Přesto jsem se nevzdal, i když mnozí by to už dávno vzdali, protože to bylo opravdu těžké. Rozpadal se mi rodinný život, ale já stále věřil tomu, že cesta, kterou jsem si vybral je ta správná. Dnes vůbec nemám důvod čehokoliv litovat.

„Nikdy se nevzdávej, úspěch je často mnohem blíž než si myslíš.“

Abych toho neměl málo k budování vlastního businessu, začal jsem opět k hlavnímu zaměstnání ještě pracovat jako finanční poradce. Moc dobře jsem věděl, že se vše nedá zvládat na 100%, ale i tak mě něco táhlo právě do toho oboru. Dnes vím, že opět nemám čeho litovat. Naučil jsem se tam více, než jsem myslel. Prošel jsem si nespočet kurzů, seminářů a rozhovorů, které mě posunuli na vyšší úroveň v uvažování, a především jsem získal spoustu zkušeností.

Při této činnosti jsem se věnoval budování online projektům zhruba z poloviny, věnoval jsem více svého času sebevzdělávání. Časem, se náš manažer doslova zbláznil a začal vymýšlet nemorální věci vůči potencionálním klientům. Protože, jsem šel do tohoto oboru pouze s myšlenkou pomáhat lidem, ukončil jsem spolupráci a opět se začal věnovat, budování svého online pasivního příjmu.

Zhruba v tomto období mne kontaktoval, dobrý přítel z dětství Ing. Michal Gleich, se kterým jsem začal budovat projekty na vyšší úrovni i v zahraničí. „Víc hlav, víc ví“ Navzájem jsme se doplňovali a učili se od sebe. Díky jeho Angličtině, jsme se začali také věnovat budování online businessu v zahraničí a právě tam jsme získali nespočet zkušeností.

Začali jsme budovat výdělečné Affiliate webové stránky a postupem času, jsme přidali také E-shopy, Magazíny, PPC, CPA, E-booky, Placené online magazíny a mnoho dalšího a to nejen z česko-slovenského trhu.  V poslední době se hodně věnujeme budování online příjmů ze zahraničí, kde je o mnoho větší publikum, což samozřejmě vede k vyšším ziskům.

Právě na základě našich zkušeností z praxe a více forem výdělků, jsme se rozhodli vytvořit E-kurz, který výrazně pomůže začínajícím online podnikatelům. Nabízíme vzdělávací kurz, pro všechny, kteří chtějí vydělávat pomocí internetu, ale nevědí jak na to. Snažili jsme se zaměřit E-kurz tak, aby jej pochopil každý nováček a získal mnoho materiálů, za které by vynaložil nemalé peníze v začátcích.

Připojte se k nám a my vás na oplátku naučíme vydělávat na internetu, i já to dokázal bez prvotních znalostí. Dokázal jsem to, ale díky svému: sebevědomí, vytrvalosti, sebevzdělávání a v neposlední řadě, díky odhodlání.

Jak vypadala moje cesta ke splněným snům?

Prvním mým pravidlem je si utřídit životní cíle a vydat se za nimi, ať mě to stojí cokoliv. Uznávám dva druhy cílů a to:

 • Krátkodobé CÍLE
 • Dlouhodobé CÍLE

Když si určím jakýkoliv životní cíl, nikdy se nevzdávám, dokud jej nedokončím. Nedávám si, jako většina lidí „Novoroční předsevzetí“ (Což jsou ve skutečnosti CÍLE), které mnozí ani nedokončí, já si neustále vytvářím nové a další cíle, díky nim se posouvám dále. Utváření a dokončování CÍLŮ, by mělo být v každodenním návyku, pokud chcete, aby se dostavily výsledky v podobě vašich snů.

Cesta za úspěchem nebyla vůbec rychlá, ale já jsem za to velice rád, jelikož jsem se hodně naučil řešit problémy a nejen to. Přestal jsem na všechno hledat výmluvy a začal jsem s tím, čím by měl začít každý a to je hledat řešení. Sám můžu říct, že i na ty největší problémy a starosti lze nalézt nějaké to řešení.

Jak jsem již na začátku popisoval, hodně jsem se vzdělával a neustále pracoval na svém vlastním businessu. Netvrdil jsem jako většina, že by něco nešlo nebo, že nemám čas, protože ČAS ten je vždycky, jen si člověk sám musí uvědomit, jaké má životní priority a co je k nim dovede. Nikdo nemůže tvrdit, že nemá čas a přitom dokáže sledovat dění na Facebooku, zná všechny díly Ulice nebo Ordinace, sleduje televizní noviny, válí se na gauči, sedí na pivu, luští křížovky, hraje počítačové hry a mohl bych vypsat mnoho dalších příkladů.

Pokud si chcete budovat vlastní online business, pak času máte na tento obor spoustu, protože jej můžete řídit odkudkoliv a především z domova. Vykašlete se na televizi, politiku, gaučink, pivečka a další denní zvyklosti a uvidíte, kolik najednou máte času.

Tento ušetřený čas věnujte samostudiu. Stačí si koupit knihy, E-booky, Online kurzy, vyhledat o vašem oboru webové stránky, ale musíte je přečíst, zhlédnout, nastudovat. Možná vás už napadla myšlenka: Číst? Já? Nikdy! Neříkejte nikdy, to už jsem doma slyšel tolikrát a teď už bych nespočítal množství knih a článků, které jsme přečetli. Naučte se využívat váš čas prospěšně, a pokud najdete to, co vás baví, pak se dostaví i výsledky.

V neposlední řadě jsem si nasbíranou teorii, zkoušel přímo v praxi, abych se stal aktivním za svými sny. Ne vždy jsem postupoval podle nasbíraných informací a nasekal jsem spoustu chyb. Pokud ale v životě neděláte chyby, pak svůj život prožíváte pasivně, proto asi nic nezkazíte, ale taky určitě nic nezískáte. Především až chyby vás mnohé naučí a mnohdy vám ukážou nejlepší nápady nebo jiná lepší řešení.

Přestaňte se tedy vymlouvat a začněte už dnes pracovat na svých snech, svým odhodláním, sebekázní a samostudiem.

„Rozhlédněte se kolem sebe, zapřemýšlejte se a uvědomte si, v jaké životní situaci se právě nyní nacházíte, pokud jste spokojeni, gratuluji, svých snů jste dosáhli a můžete se námi inspirovat k jejich zlepšení například. Pokud ale se nyní cítíte nespokojen, bez peněz, otrávení a neučiníte žádné kroky k vaší změně, budete se takto cítit i za deset let.“

Nic nebylo tak jednoduché, jak to vypadá

Sami jsme strůjci vlastního štěstí (Štěstí neexistuje, existují činy, kterými ovlivňujeme své životy)  a jenom na nás záleží, jakou cestou se vydáme. I já si zadělal v životě na hodně problémů při budování online businessu. Ve 22 letech se nám s partnerkou narodil syn, což nestojí málo peněz a já dělal údržbáře.

Výplata byla velice slabá a nepokryla ani základní výdaje, jako byl podnájem 8 500 Kč plus služby cca 2 000 Kč, jídlo minimálně 4 000 Kč + potřeby pro syna, osobní blbost v podobě cigaret (Dnes kouříme E-cigaretu) a další výdaje. Když si to sečtete, pak je jasné vidět, že z 15 000 Kč výplaty, toho moc nezbylo. Mnohým to ani podrobněji nemusím vysvětlovat, protože podobný život sami znají.

Do toho přišli neočekávané výdaje, který jsme uměli řešit, v té době pouze půjčkami. Čímž jsme se dostali do pasti, ze které se horko těžko dostává pryč. Kolik si tak myslíte, že jsem měl dostatečných prostředků na investice pro své online projekty? Byl jsem rád, že jsem si časem našetřil na některé prvky, domény a hosting. Začal jsem s úplným minimem přibližně s tisícovkou, ale i přesto jsem dosáhl finanční svobody, díky které nemusím čekat na každou výplatu od zaměstnavatele, jako na spásu, která během 14 dní zase opadne.

Časem mi samozřejmě začali šlapat po krku exekutoři, blokovali mi účty, zkrátka dlužil jsem, kde se dalo. Ani blbou sladkost, jsem si nemohl koupit, aby nám to v rozpočtu nechybělo. Ještě dnes vzpomínám, jak jsem chodil s věcmi do zastavárny, abychom měli co jíst a především, aby něco nechybělo našemu synovi (jídlo, plenky, kosmetika). Pro živitele rodiny a opravdového chlapa, to je velká potupa. Přesto jsem našel řešení, abych se dostal z této životní situace.

Samozřejmě, že se časem vše začalo zlepšovat až do bodu, kdy jsem se naučil vydělávat nemalé částky pomocí online podnikání na internetu. Dnes už se tak nemusím zabývat myšlenkou, kde peníze seženu, ale spíše s partnerkou řešíme, co podnikneme a jak si je užijeme.

Tím jsem chtěl všem poukázat na to, že pocházím z běžného života jako většina lidí, řeším podobné problémy a starosti, měl jsem zaměstnavatele s určenou pracovní dobou. Neustále mi někdo házel klacky po nohy nebo se snažil mě ponížit, ale i přesto jsem se nikdy nevzdal a dnes mohu já nabídnout pomocnou ruku začínajícím online podnikatelům.

Pro své sny, musíte něco obětovat

Jak jsem již naznačoval, abych dosáhl svých snů, musel jsem toho na nějaký čas mnoho obětovat. Oběti nespočívali v zabití partnerky, syna a vyloupené banky, ale v podobě kamarádů, volného času, v podobě únavy, zálib a koníčků.

Jak jsem již psal, pracoval jsem od 6:00 do 22:00 hodin, téměř každý den a opět vstával ráno v 5:00h později to už opravdu nešlo, abych doběhl včas na autobus. Nebylo by dne, kdybych opravdu doslova neběžel na autobus, který byl poslední, abych stihl být v práci včas. Z 5 pokusů v týdnu, jsem to vždy asi tak 2x samozřejmě nestihl. Nebylo divu, když jsem byl velice unavený a každá minuta tak ráno byla k nezaplacení. Zažíval jsem časté období únavy, ale i přesto jsem seděl u PC a snažil se někam posunout.

Nechci zase tvrdit, že jsem byl robot, který pracuje od rána do večera, občas jsem si zahrál nějakou hru pro odreagování, pohrál jsem si se synem nebo jsme podnikli jinou rodinnou aktivitu.

Když jsem tak často pracoval, přišli samozřejmě i neshody s partnerkou a náš vztah upadal z jedné části do zapomnění. Naštěstí můj problém spočíval pouze v nedostatku času, ale u partnerky to bylo složitější. Byl to velice pasivní člověk, který se neustále na něco vymlouval a hledal vinu vždy jen v ostatních. Naštěstí jsem tohoto človíčka, dokázal zlomit a naučit. Dnes je mou životní oporou, jak v osobním tak i v pracovním životě.

Bohužel se mi také hodně vzdálili přátelé, na které díky mým snům nebyl čas. Nesčetněkrát jsem jim odmítl jít na pivo, pokecat, zahrát fotbal, tenis či jiné jejich pozvání. Občas jsem samozřejmě přišel, ale víckrát jsem je odmítl, než dorazil. Časem mě přátelé přestali kontaktovat. Není se čemu divit, když je tolikrát odmítnet . Tehdy přicházela oběť v podobě zábavy, ale já uvnitř věděl, že jednou bude líp a více času a pokud to jsou opravdoví přátelé, nezapomenou na mě.

Také v mých online začátcích nebyl čas a peníze na mé oblíbené koníčky, jako je hokej, tenis, nohejbal, posilování. Tyto koníčky jsem musel odsunout hodně daleko v mých prioritách, aby mi zůstal dostatek času na budování online finanční nezávislosti.

Asi poslední oběť, při cestě za mými sny spočívala v nedostatku financí na nové oblečení nebo jinou formu nákupu jen pro sebe. Jelikož jsem chtěl aspoň nějaké peníze uškudlit pro své online projekty vzhledem k našemu rozpočtu, nemohl jsem si dovolit koupit nové tenisky, trika, mikinu, trenky nebo si udělat radost nějakou hračkou. Z počátku jsem měl Nokii 3310, která se během hovoru vypínala i tak jsem přežil.

Časem jsem si samozřejmě koupil bazarový mobilní telefon do 1 000 Kč, který podporoval mobilní internet a to jen z toho důvodu, abych mohl číst webové stránky od zkušených lidí, kteří dosáhli svých úspěchů. Prostě jsem si musel odpustit radosti.

Pokud chcete dosahovat úspěchů a osobních snů, musíte počítat s obětí v podobě volného času. Samozřejmě ne každý žije život jako já kdysi a toho času může mít více nebo méně. Pokud nemáte doposud rodinu a žádné závazky, pak vaše oběti budou minimální.

Stála tak velká dřina s obětmi za to?

Jednoduchá odpověď. Ano, stálo to za to a šel bych do toho znovu. Dal jsem vám možnost nahlédnout v krátkosti do mého osobního příběhu, ve kterém jste mohli vidět, že není snadné dosáhnout svých snů a finanční nezávislosti. My zaručeně víme, že i z toho největšího dna se můžete odrazit a splnit si své sny jen k tomu potřebujete mít svůj cíl a odhodlání. Já jsem dosáhl vyššího finančního ohodnocení, ale nejvíc mě stejně těší, dostatek volného času pro užívání si života, který si sám řídím.

Při psaní tohoto odstavce, o tom jestli stála taková dřina za mým úspěchem, mi vyskočila asi 7 upozorňujících zpráv, o tom že jsem něco prodal nebo doporučil za provizi. Článek píši zhruba 6 hodin a pouze za tu dobu, jsem vydělal, díky pasivního příjmu 2 347 Kč.

„Ano, opravdu to stálo za to!“

Dosažené vzdělání:

 • Výuční list – Elektrikář

Zájmy:

 • Sport: Hokej, tenis, nohejbal, fotbal, fitness
 • RC modelářství
 • Online hry
 • Online podnikání

Zkušenosti, které jsem získal samostudiem:

 • Online Marketing: Linkbuilding, Affiliate Marketing, SEO, Sociální sítě, PPC, E-mail Marketing
 • Zkušenosti z pasivního příjmu: Affiliate Marketing, PPC, CPA, E-booky, Online kurz, Placený obsah a služby, atd..
 • Tvorba grafiky – Bannery, Šablony, obálky na knihy, loga
 • Tvorba a střih videí
 • Prodejní dovednosti a techniky
 • Redakční systém Wordpres, Joomla, Prestashop, Photoshop

Přidat komentář