Nápady na podnikání pro rok 2015

Nápady na podnikání pro rok 2015

Máte šanci, že dáte dohromady nějaké ty peníze, ale nemáte ani nejmenší tušení, čemu byste se měli věnovat, jakým směrem se vydat, abyste peníze získali zpět a navíc se ziskem? Možná, že v následujícím článku najdete inspiraci.

Nakupování pro rodiče

Pokud máte děti, a to konkrétně v předškolním nebo školním věku, určitě víte, kolik starostí to člověku přináší. Děti potřebují zajistit specifické pomůcky do školy, navštěvují lékaře, mají mimoškolní aktivity, nakupujete jim oblečení, hračky, atp. To všechno by se dalo zjednodušit a optimálně i centrálně vyřídit prostřednictvím nějaké aplikace pro mobily a tablety. Pokud by k tomu byla i nějaká ta sleva nebo odměna za nákup, určitě by to celé věci dost pomohlo.

Místní rozvoj

V Evropské Unii existují docela dost štědré granty, které umožňují čerpat z unijních prostředků určených na zemědělství, rozvoj atp. Představte si, že byste vytvořili online nástroj pro dobrovolníky, kteří vylepšují život ve své lokalitě. Na mapě se vyznačují specifická místa, kde je potřeba něco opravit, vyčistit, atp. Lidé se pak hlásí, že s tím pomůžou. Některé činnosti budou vyžadovat získání prostředků, což může být právě důvod, proč žádat o granty.

Svatební nákupní list

Bývá celkem běžné, že nevěsta se ženichem mají list přání, podle kterého se hosté orientují, když nakupují dárek na svatební hostinu. Takový nákupní list by se mohl stát nápadem na aplikaci i online službu. Svatby jsou dobrý business a pokud aplikace dokáže zjednoduššit plánování, hledání dárku a proces nákupu, lze na tom dobře vydělat. Výhoda tohoto konkrétního nápadu spočívá v tom, že hosté by tento list sdíleli a mohli si tak jednoduše vybrat dárek, který chtějí obstarat.

Slevy na nákupy

Úspěch Grouponu a jeho českého klonu Slevomat dobře ukazuje, že na slevy lidé stále slyší a pro některé z nich je to dokonce i obsese. Na tom se také dá vydělávat. Jak ukázal příklad z USA, na slevách lze postavit úspěšný startup. Lidé budou jíst, i když se zrovna ekonomice nedaří. V tomto případě, nepříznivá ekonomická realita bude lidi víc motivovat k hledání slev. Jakákoliv online služba, která umožňuje využívat slevy v obchodech, získávat je a navyšovat, určitě najde své fanoušky .

IT security

Pokud máte nějaké povědomí, znalosti nebo zkušenosti s bezpečností v IT, měli byste u toho zůstat. Bezpečnostní chyby v programech a operačních systémech, útoky hackerů, odcizení dat, úniky informací a jiné problémy stojí firmy dost peněz a prevence není nikdy dost. V této oblasti je zapotřebí mít sice odborníky a specialisty, na druhou stranu dveře do korporátního prostředí budou otevřeny vždycky.

Happy hours

Hodně barů, restaurací a jiných míst nabízí happy hours, speciální hodinu, kdy jsou vybrané produkty levnější. Online služba, která by na jednom místě zobrazila všechna tato místa, by mohla při větší komunitě uživatelů mít vliv na návštěvnost těchto míst a provozovatelé by tak mohli být ochotní platit za členství v takovém VIP klubu. Pro uživatele pak lze i vytvářet dle domluvy s provozovatelem specifické akce a přinášet jiné benefity.

Location-based služby

Tato oblast, zejména pokud jde o nakupování a sociální sítě, má sama o sobě velký potenciál, zejména v dnešní době, kdy velká část lidí v produktivním věku používá chytré telefony. Díky tomu, že se uživatel nachází v určité lokalitě, může získat specifické nabídky a informace o této lokalitě. Vytvořte platformu, kterou můžou jednodušše využít SME obchodníci pro nabídku slev uživatelům, kteří se zrovna nachází v blízkosti jejich prodejny.

Sdílením tohoto článku pomáháte šířit důležité finanční tipy!

Může vás zajímat

Patrik Zapletal

Patrik Zapletal

Původně vystudovaný elektrikář, který chtěl změnit svůj život a vydal se cestou online podnikatele. Zjistil jsem, že BEZ VÝMLUV lze dosáhnout každého úspěchu.

Na začátku jsem o financích, investování a online podnikání zcela nic nevěděl, dnes mě můj sen živí a dodává mi neuvěřitelnou volnost.