Citáty Motivace Osobní rozvoj Spodní menu

Moc strachu? Málo času? Několik slov pro tebe!

Moc strachu? Málo času? Několik slov pro tebe!

Každý občas potřebuje slyšet: „Jsi dobrý, držím ti palce, věřím v tebe. Věřím, že to dokážeš. Neboj, zase bude líp,“ apod. Každého člověka na světě potěší, když mu někdo řekne: „Mám tě rád.“ Jsme jen lidské bytosti, co čas od času potřebují vědět, že v životě někam patří a jsou pro někoho důležité.

V práci na vás pořád někdo štěká, šéf si od vás žádá ještě vyšší výkon, než doposud, ale práci navíc vám nikdy nezaplatí? Diví se, proč jste nespokojení, diví se, proč práci flákáte, proč chodíte pozdě, proč pracujete s nechutí? Na tyto otázky se ale nikdy nezeptá a raději vás okamžitě potrestá nebo “zdrbne”.

Všechny ovládá STRACH

Bojí se, aby o vás nepřišel, a myslí si, že tímto způsobem, když ukáže, kdo je tady pán, problém vyřeší. Tyto a mnohé další problémy jsou u mnoha lidí na denním pořádku, každý den bojují zaměstnavatelé se zaměstnanci a zaměstnanci se zaměstnavateli.

Bojují proti sobě a jdou si za tím s velkou vytrvalostí, ale ani jedné straně nedochází, že obě strany ovládá ještě jeden soupeř, a to je STRACH. Ten ovlivňuje vás a vaše činy a vy nad ním mnohdy neumíte zvítězit.

To je v pořádku, každý člověk na světě se to musí naučit. Naučit se, že život není takový, jaký nám druzí ukazují, ale že život si tvoříme my sami. Jen na vás závisí, jestli budete v životě úspěšní, či nikoli. I když někdo říká: „Tohle nemá cenu,“ nebo: „To nemůžeš dokázat,“ nevzdávejte to. Mnohdy jen díky těmto hloupým slovům a posměškům můžete přijít o cennou zkušenost a později vás to může trápit.

Všechny trápí nedostatek ČASU

Další z věcí, která cloumá s našimi životy, je ČAS. Všichni ho máme stejně a přece se najdou lidé, kteří tvrdí, že ho mají málo. Jak to tedy je? Pokud tušíte, že ho máme všichni stejně, máte pravdu. Chtěli bychom jen podotknout, že nehovoříme o nemocích ani jiných životních komplikacích, které čas člověka ovlivňují. Času máte totiž jinak přesně tolik, kolik ho chcete věnovat na jednotlivé činnosti ve svém životě.

Protože jsme se ale zmínili o nemocech a jiných strastech, pak byste se mohli zamyslet nad tím, jak je možné, že nemocný člověk je často silnější, než ten zdravý? Setkali jsme se se spoustou lidí a opravdu, ti nejzdravější jsou vlastně “nemocní”, nemají tolik energie, ani tolik chuti do života, jako někdo se zdravotním problémem. Mají totiž jiné priority a snaží se stihnout co možná nejvíc věcí zaráz. Snaží se najít životní jistotu, místo, které jim zajistí pravidelný příjem. Snaží se získat spoustu vlastně nedůležitých věcí. Stále se za něčím honí a neumí svůj čas pořádně využít.

Lze ale opravdu získat jisté pracovní místo? Je nutné zaměstnavateli pořád něco dokazovat a bát se ho? Jsou opravdu nemožné všechny nápady, které vám proletí hlavou? Mohli bychom tady vypsat nespočet otázek, situací a případů, kdy podnikatel zkrachoval, kdy zaměstnavatel vyhodil zaměstnance z hodiny na hodinu, apod. Mohli bychom vás vystresovat ještě víc, než třeba právě jste.

Je to ale zbytečné, jsme přesvědčeni o tom, že tři videa, která uvádíme v závěru článku, vám dají důvod se zamyslet. Donutí vás se podívat na sebe i okolí jiným pohledem. Znova vám zopakují, že bez vašeho přičinění nikdy ničeho nedosáhnete!

Naše myšlenka: Snažíme se motivovat lidi, kteří mají zájem něco v životě dokázat nebo změnit. Vše záleží na vašich činech a síle mysli. Náš připravovaný projekt je určen především lidem, kteří se chtějí osvobodit od zaměstnavatele a budovat své vlastní bohatství. Sledujte nás nadále, abyste i vy mohli změnit svůj život a začali myslet jinak, než většina populace.

 

Začněte třeba s naším E-bookem zdarma: “7 kroků, k úspěšnému podnikáni na internetu”, který získáte ihned po přihlášení do odběru novinek našeho magazínu BEZvymluv.cz . Okno pro přihlášení naleznete na pravé straně a v mobilní verzi ho uvidíte pod článkem.

„Vykašli se na ostatní, oni nežijí tvůj život, netuší, jak to máš a jejich slova jsou jen slova lidí, kteří nikdy nic nedokázali.“

O autorovi

Farkasová Kristina

Jsem autorkou projektu www.kouzelnavychova.cz a jsem živým důkazem toho, že i z toho nejnižšího dna je možné se odrazit a uspět. Byla jsem velmi negativní člověk s velkou dávkou zášti a závisti vůči ostatním, nyní ráda dodávám sílu a odvahu těm, kteří ji potřebují. Nesoudím rozhodnutí druhých a z chyb si beru ponaučení.

Mám po svém boku to nejlepšího učitele, se kterým máme jedinou myšlenku a to je pomoci všem, kteří bloudí životem a trápí je jejich finanční situace. Společně věříme, že i TY můžeš dosáhnout finanční svobody, jen je potřeba začít. Jak na to? No přece BEZ výmluv!

Komentářů

  • Díky za ta slova, máte naprostou pravdu i já stále hledám své místo v životě. Dana

  • Tak s těmi zaměstnavateli jste to trefili. Můj šéf je ten největší trouba pod sluncem a to jsem ještě slušná. Neumní si vážit toho že se tam pro jeho firmu dřeme ujako koni ale neustále nás jen peskuje a penalizuje za blbosti, nemám chuť chodit do práce!!

    Už mě to taky nebaví, ale bojím se začít sám co s tím? Překonat strach ale jak? Poradíte?

    • Největší překonání strachu v této situaci, buď si začít budovat vlastní business nebo najít si novou práci (Je jí dost) a až poté udeřit s výpovědí. Pokud si vás skrytě šéf váží, potom se dohodnete na lepších podmínkách a pokud ne máte jistou druhou práci. Nedělejte v životě ze sebe blbce, najděte si vždy řešení.

Přidat komentář