Tajemství - The Secret

The Secret – Tajemství, které (NE)znáte a řídí váš celý život

Dnes si představíme celosvětově známý dokument „Tajemství – The Secret“, který ovlivnil životy milionům lidí. Především The Secret ovlivnil můj život, bez něj bych se asi k psaní tohoto článku vůbec nedostal. Díky informacím z dokumentu, které jsem aplikoval, se můj život začal výrazně měnit.

Před pěti lety jsem dostal tento dokument od člověka, který je úspěšný ve finančním oboru, ve kterém jsem právě začínal. Jak se dozvíte v dokumentu, zákon přitažlivosti tu vždy byl s vámi a vždy bude. Někteří tento proces vnímají, další zase ne. I já před několika lety nevěděl, že něco takového funguje, ale i tak se mi děly věci, které jsem chtěl nebo naopak nechtěl.

Příklad: Mým životním snem od mých 10 let bylo vydělávání peněz na internetu z pohodlí domova, což jsem si taky díky zákonu přitažlivosti přitáhl. Sny se mnohdy nesplní hned, ale přicházejí postupně. I já si musel počkat do svých 26 let, než jsem začal vydělávat peníze na internetu. Sen se stal skutečností až za 16 let. Ještě ve 20 letech jsem nevěděl, jak toho dosáhnout, ale věděl jsem, že jednoho dne to přijde. Díky událostem, které se mi v životě děly, můžu říct: Tajemství funguje a neustále toho v životě využívám. Kdo nevěří, tak to v životě neaplikoval a může jenom pochybovat.

Osobní zkušenost

V dětství a v pubertě jsem byl „rebel“. Neprospíval jsem ve škole, dělával problémy a vždy vše vzdával předčasně. Od svých 4 let jsem hrál hokej, ale docela jsem to flákal. Nakonec jsem jej předčasně vzdal, z důvodů pochybností a nezdarů. Proto také nejsem úspěšný sportovec, jako jiní, kteří to nevzdali. Něco se ve mě změnilo zhruba v 19 letech, kdy jsem si začal uvědomovat, že to tak nadále nepůjde.

Začal jsem si, ačkoli nevědomky, přitahovat věci, které mě dovedly na mou vysněnou cestu k bohatství. Po určité době, kdy jsem začal PŘEMÝŠLET JINAK, jsem si začal si přitahovat události, které mi postupně měnily život.

 • K zamyšlení: „Člověk by neměl nikdy hned vše zavrhnout, pokud onu věc nevyzkoušel. I když se mu zrovna v tu chvíli nezamlouvá, nebo z ní má strach. V životě přicházejí příležitosti, které vás mohou posunout dále, ale potřebují vaše rozhodnutí a následné činy. Mnozí svoji životní příležitost promarní právě díky svému rozhodnutí. Možná i vám byla v životě nabídnuta příležitost, kterou jste odmítli a dnes toho litujete. Jinak si potom můžete říkat: „Kdyby byly v řiti ryby, nebylo by třeba rybníků.“

Proto jsem si také přitáhl příležitost pracovat jako finanční poradce. Přitom jsem předtím tyto lidi vždy odsuzoval, ale něco mi říkalo, vyzkoušej to, za to nic nedáš. Dnes jsem velice rád, že jsem svůj vnitřní hlas poslechl a vyzkoušel to. Poznal jsem lidi, kteří jsou úspěšní a také začínali úplně od nuly, někteří i s velkými dluhy. Jejich myšlenky a příběhy mě natolik ovlivnily, že jsem je začal následovat a učit se. V té době jsem dostal dokument „Tajemství – The Secret“, a tipy na knihy, které člověka nasměřují a namotivují.

Díky těmto materiálům mi bylo zodpovězeno mnoho životních otázek a nasměrovalo mě to na mou cestu za vysněným cílem. Dnes už vím, že všechno z dokumentu v praxi funguje. Pokud by to nefungovalo, tak se nesnažíme vybudovat projekt pro začínající online podnikatele. Díky našim projektům, které jsme za 4 roky vybudovali, vyděláváme dnes měsíčně přibližně 100 000 Kč, a to jsme začali s prvotní investicí 1 000 Kč. Za tím vším stojí odhodlání, vytrvalost, sebevzdělávání, sebekázeň, ale především jsme neposlouchali kolegy, přátele a další, kteří nás od naší cesty odrazovali.

Film Tajemství – The Secret na Youtube

Citáty a hlavní body k zamyšlení

 • Soustřeďte se pouze na to, co chcete, nikoliv na to, co nechcete 

Problém: Většina lidí myslí na to, co nechtějí  – Proto si nadále přitahují další negativní situace.

Zákon přitažlivosti říká: „Dám vám vše, o čem mluvíte, nebo na co se soustředíte!“

Přiklad: Spěcháte do práce a neustále myslíte na to, že přijdete pozdě. Co si myslíte, že se stane? Opravdu přijdete pozdě. Sami jste si to totiž přitáhli. Zákon přitažlivosti nerozlišuje, zda jde o negativní přání nebo o kladné, jen vyslyší vaši myšlenku.

Z toho vyplývá: Soustřeďte se pouze na to, co chcete, nikoliv na to, co nechcete! 

Citát: „Všechno, co jsme, je výsledkem toho, jak jsme mysleli.“   Buddha 


 • 3 kroky zákona přitažlivosti
 1. Žádejte 

Žádejte a myslete na to, co chcete. Chcete zhubnout, požádejte o to.

 1. Věřte

Velice důležitý krok je věřit své vizi, svému cíli. Nestačí říkat, že tomu věříte, ale musíte tomu věřit, jako byste to již měli.

 1. Přijímejte – vděčnost

Pokud dosáhnete svého cíle, buďte vděční, radujte se. Buďte vděční i za to, že vidíte, že jste zdraví a za mnoho dalšího.

Citát: „První krok udělejte s důvěrou. Nemusíte vidět celé  schodiště; prostě udělejte první krok!“ Martin Luther King, Jr. (1929 – 1968)


 • Co je potřeba udělat, aby se vám začal měnit život?
 1. Udělat si seznam toho, za co jsme v životě vděční

Napište si seznam všeho, za co jste vděční (zdraví, zrak, práce, rodina, láska …), snažte se napsat všechno. Vytvořte si další seznam, ve kterém budou vaše cíle a plány. Můžete si také udělat seznam, čeho jste doposud dosáhli, nebo co jste udělali pro dosažení vašich cílů.

Citát: „Jakmile se začneme cítit lépe díky tomu, co už máme, budeme přitahovat více dobrých věcí, za které budeme moci být vděční.“

 

 1. Vizualizace

Představujte si vaše cíle nebo vysněné situace. Udělejte si vizualizaci pomocí myšlenek. Stačí zavřít oči a představit si například, jak sedíte v novém autě, po kterém toužíte a svištíte si to po dálnici. Věnujte vizualizaci minimálně 10 minut denně. Veškeré myšlenky vysílají frekvence, které lze měřit, čímž dosahujete zákonu přitažlivosti. Ponořte se do vaší myšlenky a snažte se cítít tak, jako byste již cíle dosáhli.

Citát: „Vizualizace ukazuje na všechno, co bude. “   Albert  Einstein

Citát: „Jakoukoliv myšlenku dokáže lidská mysl pojmout, toho může dosáhnout.“   W.C. Stone

Z toho vyplývá: Jsme-li inspirováni nějakou myšlenkou, musíme jí věřit a jednat podle ní. Nikdy se nenechte ovlivnit někým, kdo nemá zkušenost a jen si myslí, že to nebude fungovat.

Přece byste nešli pro manželskou radu ke známému, který prochází krizí ve 4. manželství, ale spíše za známým či přítelem, který žije se svým partnerem přes 20 let a mají klidný, milostný vztah.


 • Jak si přitáhnout peníze

Jak si přitáhnout penízeV první řadě, pokud si chcete v životě přitáhnout peníze, PŘESTAŇTE MYSLET NA DLUHY, především si je nevytvářejte. (Bavíme se o půjčkách na televizi, auto, telefon, dovolenou atd.) Jak jednou řekl jeden můj kamarád – „Čím větší socka, tím lepší telefon.“

 • V první řadě nemyslet na dluhy ( = přitáhneme si je )
 • Představovat si konkrétní částku, kterou máme na účtu
 • Je nutné překonat počáteční pocit, že lžeme!

Z toho vyplývá: Přestaňte myslet na věci, které si nechcete přitáhnout, a začněte myslet na věci, které chcete, aby se vám děly. Další věc, kterou se nedozvíte z videa, ale je životně důležitá, pokud chcete být úspěšní a bohatí. – Naučte se finanční gramotnosti a přestaňte vyhazovat peníze za věci, které nutně nepotřebujete. Určete si své priority.

Přiklad: Ve svém okolí mám přátelé a známé, kteří vyhazují peníze za nesmyslné věci. V dnešní době je jakýsi trend mít našlapaný telefon. Za život jsem potkal nespočet známých, kteří si koupili telefon za více než 5 000 Kč, mnohdy i přesáhli 10 000 Kč, a přitom žijí od výplaty k výplatě a neustále si stěžují, že nemají peníze. Položte si otázku, zda má význam takový mobil kupovat? Když jsem se jich na to zeptal, z 90% jsem dostal odpověď, že má 4 jádra a je neuvěřitelně rychlý. Proboha, na co vám to je?!

Opravdu to využijete? Ani já takové parametry nikdy nevyužiji a to pracuji přes telefon, a vím, že takové vlastnosti nevyužijete ani na žádnou aplikaci. Pokud si budete stěžovat na nedostatek peněz a dopřávat si podobné drahé kraviny, pak budete mít celý život málo peněz. Podobná situace se opakuje samozřejmě také u televize, automobilu, vybavení domácnosti, častého nakupování oblečení, atd.

Jak rozvíjet finanční gramotnost se budeme bavit v dalších článcích, proto nás nadále sledujte.

Otázky k zamyšlení:

 • Chováme se k sobě tak, jak chceme, aby se ostatní chovali k nám?
 • Chováte se vy k ostatním tak, jak byste chtěli, aby se oni chovali k vám?

 • Zákon přitažlivosti a zdraví

Jak si přitáhnout zdravíJiž před mnoha lety byly potvrzeny studie, že psychika má výrazný vliv na zdraví. Stres je jeden z nejdůležitějších faktorů, který se výrazně odráží na vašem zdraví. Proto je zapotřebí mít čistou a jasnou mysl. Pokud vás něco trápí, pak s tím něco udělejte HNED! Nic neodkládejte na zítra, protože zítra to může mít devastující účinky. Máte problémy se zuby? Neodkládejte zubaře. Špatně dýcháte? Přestaňte kouřit, začněte sportovat. Pokud to vše aplikujete a nepomůže to, zajděte k lékaři.

Vy musíte vědět, čím vaše potíže mohou být zapříčiněné. Podobně jako u alkoholika, který si musí přiznat a uvědomit, že má játra na odpis, díky alkoholu.

Citát: „Naše tělo je produktem našich myšlenek; naše myšlenky a emoce přímo ovlivňují naše těla.“

Příklad: Znáte placebo? Pokud ne, je to prášek, který se často používá v lékařství a jedná se o zcela neúčinnou látku. Tento prášek funguje na základě psychologie. Podává se nejčastěji hypochondrům nebo starým lidem. Pacient si po užití myslí, že dostal svou zázračnou léčící látku, má také pocit, že o něj bylo dobře postaráno. Zde můžete vidět, jak lze léčit dobrými myšlenkami.

V dokumentu The Secret – Tajemství, uvidíte neuvěřitelné příběhy, kdy se lidé vyléčili z rakoviny. Poznáte příběh muže, kterého přesvědčovali lékaři, že už nikdy nebude chodit a sám dýchat, a přesto se uzdravil. Je zaznamenáno statisíce neuvěřitelných uzdravení, nad kterými zdravotníci jen nevěřícně kroutí hlavou. Další reálné příběhy naleznete na stránkách autorky: Více příběhů ZDE

Z toho vyplývá: Negativní myšlenky a stres vážně škodí tělu a funkci mozku. Naše myšlenky reorganizují a přetvářejí naše těla. Tělo se samo uzdravuje!

Citát:  „Nikdy se nezúčastním pochodu proti válce, dejte mi vědět, až bude pochod za mír.“ – Matka Tereza


Závěr

O tomhle dokumentu bych mohl napsat celou knihu, ale pozor, kniha byla už vydána autorkou: Rhonda Byrne. Doporučuji si předčíst všechny její knihy: Tajemství, Síla, Kouzlo, Hrdina a další.

Hodně mě také zaujala myšlenka o bozích a různých náboženstvích. Lidé, kteří něčemu věřili, dosahovali neuvěřitelných výsledků. Lidé, kteří nemají v životě žádné cíle, nemohou také nikdy ničemu vnitřně věřit, proto nedosahují žádných úspěchů. Bill Gates také nevěděl, zda budou mít Windows úspěch  v době, kdy byly počítače téměř science-fiction, ale nikdy se nevzdal cíle a myšlenky. Měl cíl a věřil vždy v úspěch, který se dostavil.

Věřím, že dokumentární film „The Secret – Tajemství“ změní životy mnohým lidem, tak jako změnil můj. Díky tomu všemu jsem začal přemýšlet úplně jinak.

K zamyšlení: Pokud chcete změnit svůj život k lepšímu, pak začněte na sobě makat. Můžete začít studováním knih a dokumentů, jako je TAJEMSTVÍ – THE SECRET. Každý může dosáhnout úspěchu, jen mu musí jít naproti, dnes se naskytá tisíce možností. Všichni máme stejné šance na úspěch, narodili jsme se všichni do stejného světa. Záleží jen na vašem rozhodnutí, vnitřní síle a odhodlání.

Hlavní body, kterými jsem se řídil, a které mne dostaly k úspěchu:

 • Zákon přitažlivosti – Děje se vám to, na co myslíte
 • Vždy jsem věřil v úspěch
 • Sebekázeň
 • Neustále vzdělávání (knihy, e-booky, kurzy, školení, osobní rozhovory atd.)
 • Následoval a poslouchal jsem úspěšné lidi, nikdy jsem se nerozhodoval na základě dedukce od neúspěšného člověka
 • Nevyhazuju peníze za zbytečnosti a nevytvářím si dluhy
 • Nevzdal jsem se, i když jsem několikrát spadl na hubu a neustále jsem slýchával – „Ty nikdy neuspěješ, to je nemožné.“

Sdílením tohoto článku pomáháte šířit důležité finanční tipy!

Může vás zajímat

Patrik Zapletal

Patrik Zapletal

Původně vystudovaný elektrikář, který chtěl změnit svůj život a vydal se cestou online podnikatele. Zjistil jsem, že BEZ VÝMLUV lze dosáhnout každého úspěchu.

Na začátku jsem o financích, investování a online podnikání zcela nic nevěděl, dnes mě můj sen živí a dodává mi neuvěřitelnou volnost.