Čím se inspirovat od Donalda Trumpa – 2. DÍL

Čím se inspirovat od Donalda Trumpa – 2. DÍL

Osobu Donalda Trumpa zajisté není třeba představovat. Realitní magnát si prošel nejednou krizí a stihl během svého života o všechno přijít a zase to získat zpět. Jaké jsou jeho rady do života a podnikání? Dnes navazujeme na předchozí 1. DÍL – Čím se inspirovat od Donalda Trumpa, kde si ukážeme charakteristické vlastnosti, které dovedly tohoto člověka k úspěchu a které mohou také vás dovést k tomu vašemu.

Získejte hnací sílu

Abyste byli úspěšní v kterékoliv oblasti, musíte získat hnací sílu. Hnací síla se týká energie a načasování. Když začínáte s čímkoliv novým, nemáte žádnou hnací sílu. To je doba, kdy je všechno těžké. Nikdo vám nevolá. Zdá se vám, že se nemůžete pohnout z místa. Když ale budete pokračovat a den po dni usilovat o naplnění vašich cílů, velmi brzy se dostanete do toku událostí a uděláte si dobré kontakty. Získáte věrohodnost, na kontě se vám budou hromadit dosažené výsledky a úspěchy, a potom bude všechno jednodušší. Proč? Protože získáte hnací sílu. Neberte ji ale jako samozřejmost. Když ji ztratíte, skončí i vaše dosavadní úspěšnost a vše se stane zase velmi obtížné. Když ztratíte hnací sílu, je nebezpečné cokoli podnikat, protože nemáte dobré načasování, a lidé ani okolnosti nejsou na vaší straně. Proto si dávejte pozor, abyste nikdy hnací sílu neztratili.

Nikdy se nepřestávejte soustředit

Jestliže se chcete stát úspěšnými a zůstat úspěšnými, tak se musíte naučit, jak se soustředit a svou soustředěnost udržet. Stát se úspěšným člověkem je velice těžké. Narazíte na mnoho problémů a překážek. Namísto toho, abyste se zabývali negativy, tak myslete na to, co chcete v životě udělat. Soustřeďte se na svůj cíl a nikdy se nevzdávejte. Nikdy si nemůžete dovolit odpočívat, i když se zdá, že všechno jde dobře. Současné „dobré období“ je výsledkem tvrdé práce a vynaloženého úsilí v minulosti. Pokud chete být i nadále úspěšní, musíte i nadále dělat to, co vás k úspěchu přivedlo. Když se necháte rozptýlit a přestanete se soustředit kvůli nástrahám spojeným s úspěchem, zaséváte semena vlastního úpadku.

Myslete ve velkém

Ať už děláte cokoliv, myslete ve velkém. Myšlení ve velkém je hnací síla, která vytvořila všechny veliké výdobytky moderního života, od vysokých mrakodrapů přes úžasné objevy vědy, techniky a medicíny až po veliké úspěchy průmyslu a vojenství. Velkomyslnost vytváří láskyplné a trvalé vztahy. Jednoduše si stanovte velký cíl a vychovávejte se tak, aby se z vás stal člověk, který bude tohoto cíle schopný dosáhnout. Většina lidí se bojí myslet ve velkém. Nedovedou si představit, že by dělali velké věci, protože nemají znalosti, zkušenosti a nic velkého doposud nedokázali. To všechno ale nepotřebujete k tomu, abyste mohli myslet ve velkém. Můžete začít myslet ve velkém bez nástrah úspěchu. Každý velkomyslný člověk začínal od nuly. Prostě myslete ve velkém, a tím se okamžitě odlišíte od převážné většiny lidí. Jak moc myslíte ve velkém rozhodne, jak moc úspěšní budete. Vše ostatní je podružné.

Vždycky si sjednejte předmanželskou smlouvu

Pouze 1 z 10 párů, které vstupují do manželství poprvé, uzavírá předmanželskou smlouvu. Mnoho lidí vstupuje do manželství s klapkami na očích a myslí si, že se nic zlého nemůže stát. Ani by je nenapadlo koupit si dům bez záruky od majitele, protože se tím chrání pro případ, že by něco nebylo v pořádku. Když se jedná o manželství, tak rozhodně platí staré rčení, že láska je slepá. Pravda je, že existuje více než 50% šance, že se vaše manželství rozpadne a že skončíte u rozvodového řízení. Jen velice málo lidí plánuje předmanželskou smlouvu, protože se něco takového bojí předložit svému partnerovi nebo své partnerce, když jsou tak zamilovaní. Předmanželská smlouva je strašný dokument, není na ní nic hezkého, ale je mnohem lepší než alternativa v podobě bouřlivého rozvodu a tahanic po soudech.

Sdílením tohoto článku pomáháte šířit důležité finanční tipy!

Může vás zajímat

Patrik Zapletal

Patrik Zapletal

Původně vystudovaný elektrikář, který chtěl změnit svůj život a vydal se cestou online podnikatele. Zjistil jsem, že BEZ VÝMLUV lze dosáhnout každého úspěchu.

Na začátku jsem o financích, investování a online podnikání zcela nic nevěděl, dnes mě můj sen živí a dodává mi neuvěřitelnou volnost.