Wordpress návody, tipy a triky

Jak nainstalovat WordPress – podrobný návod

Jelikož jsme si v článku „Jak snadno vytvořit webové stránky“ řekli, že využíváme WordPress a budeme vám dodávat tipy, které souvisí s tímto redakčním systémem a budováním online businessu, dnes si ukážeme, jak WordPress nainstalovat.

Instalace redakčního systému WordPress je zcela jednoduchá, a pokud nenastanou na hostingu nějaké problémy, zabere vám zhruba 15 min. Máme vyzkoušeno několik hostingů, ale doporučujeme si vybrat buď www.wedos.cz nebo www.savana.cz, kde nabízejí 100% podporu. Oba tyto hostingy s WordPressem pracují bez problémů.

Instalace WordPressu – rychlý návod:

 1. Objednání hostingu nebo multihostingu optimalizovaného pro WordPress (www.wedos.cz, www.savana.cz, www.cesky-hosting.cz)
 2. Stažení balíku souborů s WordPressem
 3. Rozbalení souborů na disk
 4. Nahrání souborů na web
 5. Spuštění instalace
 6. Dokončení instalace
 1. Webhosting pro WordPress

Jedná se o velice důležitý krok, který nesmíte podcenit. Ne ani proto, že by WordPress nešel na některý hosting nainstalovat, ale proto, že některé hostingy neumožňují pozdější automatickou instalaci aktualizací jak samotného WordPressu, tak i instalaci a aktualizaci Pluginu. Níže uvádíme nejkvalitnější hostingy na českém trhu.

Můžete si také pořídit multihosting, kde můžete mít více webových stránek. Pokud máte v plánu vytvořit více výdělečných stránek, pak si pořiďte multihosting od www.savana.cz.

 1. Stažení souborů s WordPresem

Nejnovější verzi v českém jazyce stáhnete zde nebo původní v anglickém jazyce odtud. Soubor má velikost něco přes 6MB.

 1. Rozbalení souborů na disk

Po stažení si soubory s WordPressem rozbalte do nějaké složky v PC (například na plochu).

 1. Nahrání souborů s WordPressem na web

Abychom mohli nainstalovat WordPress, je zapotřebí rozbalenou složku nakopírovat na hosting. Pro podobné účely, abyste mohli manipulovat se soubory na hostingu u vašich webových stránek, je zapotřebí se naučit s FTP programem. My jsme si velice oblíbili FTP program FileZilla, který je jednoduchý a zcela zdarma.

Pomocí FTP programu nahrajete soubory ze složky WordPress do hlavní složky, kde se nachází vaše webové stránky. Jak nastavit FTP program na váš hosting zjistíte vždy u hostingové společnosti v sekci s nápovědami.

 1. Spuštění instalace

5.1. Nyní si do prohlížeče zadejte adresu vaší webové stránky, např. www.vasedomena.cz, kterou jste si pořídili například přes Wedos.cz. Na obrazovce se vám zobrazí stránka, jakou můžete vidět na obrázku níže. Poté klikněte na tlačítko POKRAČOVAT.

Wordpress instalace 015.2 Vyplňte následující informace:

 • Název databáze – Název MySQL databáze, kam budete WordPress instalovat. Ten musíte vytvořit u hostingové společnosti.
 • Uživatelské jméno – Uživatelské jméno k databázi.
 • Heslo – Heslo pro přístup do databáze.
 • Databázový server: adresa serveru, na kterém běží MySQL databáze. Stejně jako ostatní informace, vám tyto údaje pošle poskytovatel webhostingu.
 • Předponu tabulek: ponechejte na wp_, tuto hodnotu změňte jen tehdy, pokud chcete provozovat více instalací WordPress na jedné databázi.

5.3 Po vyplnění klikněte na tlačítko – POTVRDIT

Wordpress nastavení a instalace

5.4 Klikněte na: Instalovat

Wordpress instalace 03

5.6 Doplňte následující kolonky

 • Název webu – např.: „Můj blog – nejlepší blog“
 • Uživatelské jméno – pod tímto jménem se budete přihlašovat do WordPressu. Doporučujeme si změnit jméno z admin na jakékoliv jiné. Díky tomu, že se jedná o základní nastavení, které využívá mnoho uživatelů, jsou podobná jména často hackována.
 • Heslo – zadejte heslo pro přístup do administrace WordPressu – zadejte alespoň středně složité heslo, aby byl váš systém co nejvíce zabezpečený. Zapamatujte si jej, nebo si jej někde zapište.
 • Emailová adresa – na tuto adresu vám přijde potvrzení o úspěšné instalaci.
 • Dostupnost pro vyhledávače nechte zatržené.

5.7 Klikněte na: Instalovat WordPress

Wordpress instalace 04

6. Dokončení instalace

Wordpress instalace 06

Pokud jste vše udělali podle našeho návodu, máte WordPress na svém hostingu již nainstalovaný. Nyní se můžete přihlásit do administrace, kde můžete snadno vytvářet webové stránky.

 • Váš web naleznete na: www.vasedomena.cz
 • Přihlášení do administrace: www.vasedomena.cz/wp-admin

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte a pište nám do komentářů, určitě vám rádi pomůžeme s případnými komplikacemi.

Sdílením tohoto článku pomáháte šířit důležité finanční tipy!

Může vás zajímat

Patrik Zapletal

Patrik Zapletal

Původně vystudovaný elektrikář, který chtěl změnit svůj život a vydal se cestou online podnikatele. Zjistil jsem, že BEZ VÝMLUV lze dosáhnout každého úspěchu.

Na začátku jsem o financích, investování a online podnikání zcela nic nevěděl, dnes mě můj sen živí a dodává mi neuvěřitelnou volnost.