Návody Vzdělávání Wordpress

WordPress šablona – ovládněte vzhled svých webových stránek

WordPress šablony - ovládněte vzhled stránek

V přechozím článcích jsem vám popsal, jak snadno vytvořit webové stránky, co k tomu potřebujete a jak snadno nainstalovat platformu WordPress, na které můžete budovat vlastní webové stránky bez znalostí programování. Nyní si představíme, co to je WordPress šablona, jak ji dostat na vlastní webové stránky a kde takovou sehnat.

Co to je WordPress šablona?

WordPress šablona určuje rozložení webové stránky a celkový vzhled, který se zobrazuje na obrazovce. Určuje také, jaké barvy se budou zobrazovat na pozadí a v jednotlivých prvcích, velikost písma, vzhled, barvy. Některé mají v sobě zabudované vlastní rozšíření a mnoho dalšího.

Jednoduše řečeno, WordPress šablona udává celkový vzhled webové stránky, kterou je možné si později upravit nebo doladit dle svých představ. Pár tipů, jak si upravit a doladit WordPress šablonu, si představíme v dalším článku.

Kde najít WordPress šablonu?

Nabízejí se hned tři varianty, kde sehnat šablonu. Můžete si ji stáhnout zdarma a získáte tak omezenou verzi, nebo si můžete zakoupit již vytvořenou WordPress šablonu. Třetí varianta je nechat si vytvořit šablonu dle svých požadavků programátorem.

První varianta – WordPress šablona zdarma

Tuto variantu jsme využívali, než jsme se dostali k nějakým ziskům. K sehnání je mnoho šablon dostupných zdarma, které nemají žádné omezení. Jde ale spíše o starší verze nebo o šablony s méně kvalitním designem. Dále se setkáte s šablonami zdarma, kterou jsou omezeny, ale nabízejí zase kvalitnější design. Nevýhoda však spočívá v omezení nastavení, nelze například  smazat patičku s popiskem a odkazem na vydavatele.

Ze začátku můžete využívat právě takovéto šablony a když se vám osvědčí, můžete si je pořídit v plné verzi. Níže si vypíšeme seznam webových stránek, kde se takovéto šablony zdarma nacházejí.

Druhá varianta – Placená WordPress šablona

Tyto šablony jsou většinou k mání zdarma v tzv.demo verzi. V nich je možné si šablonu vyzkoušet a následně si zakoupit verzi plnou. Takovéto šablony mají kvalitnější rozvržení, design, máte možnost upravit patičku, kde je odkaz na vydavatele šablony a mnoho funkcí navíc, které vaše webové stránky vylepší. Mnohdy tyto šablony využíváme i my a nemůžeme si nijak stěžovat. Ano, narazili jsme na špatné šablony, které výrazně zvýšily načítací dobu webovek. Ty jsme vyreklamovali a vždy nám peníze byly v pořádku vráceny.

Pokud chcete získat kvalitní šablonu, pak sáhněte po této variantě, která je dnes za více než solidní ceny. Podobné WordPress šablony se pohybují kolem 1 500 až 3 500 Kč. Níže si představíme seznam s kvalitními a ověřenými šablonami.

Třetí varianta – Nechat si vytvořit šablonu

Jako poslední varianta se nabízí vytvoření WordPress šablony na míru. Sice se jedná mnohdy o dost dražší variantu, ale za to budou vaše webové stránky vypadat profesionálně a originálně. Nedoporučujeme se po takových programátorech dívat na českém trhu, protože mnoho programátorů má přemrštěné ceny a kvalita je docela nízká.

V zahraničí naleznete statisíce kvalitních programátorů, kteří vám vytvoří šablonu na míru za zlomkovou cenu. Můžeme doporučit portál www.fiverr.com, tady najdete nejen programátory.

Jak nainstalovat a aktivovat WordPress šablonu

Nainstalování a aktivování šablony je zcela jednoduché. Stačí si stáhnout z výše vybraných stránek šablonu, která bude zabalena v souboru .zip., následně v Administraci WordPress přejdete na položku „vzhled“ v levém panelu a poté kliknete na „Instalovat šablonu“.

WordPress šablona instalace

Zobrazí se vám stránka se všemi šablonami, které jsou dostupné na www.wordpress.org a kliknete na „nahrát šablonu“ a následně „vybrat soubor“. Jakmile vám vyskočí okno s výběrem, vyhledejte soubor .zip. šablony a odklikněte „otevřít“. Poté, co se nainstaluje šablona na vaše stránky, stačí ji jen aktivovat pomocí tlačítka. Nyní je vaše šablona aktivní.

WordPress šablona instalace 2

Doufáme, že vám náš návod pomohl najít tu správnou šablonu, která dokáže oživit vaše stránky. Vždy můžete jakoukoliv šablonu doladit vámi zvolenými barvami, které chcete mít na svých webových stránkách. Berte na zřetel, že první, co vidí návštěvník na stránkách, je právě vzhled, proto byste jej neměli nikdy podcenit.

O autorovi

Patrik Zapletal

Vystudovaný elektrikář, který chtěl změnit svůj život a vydal se cestou online podnikatele. Zjistil jsem, že BEZ VÝMLUV lze dosáhnout každého úspěchu. Před 5 lety jsem nevěděl nic o online podnikání, dnes mě můj sen živí a dodává mi neuvěřitelnou volnost.

Přidat komentář