Motivační videa, která vás snad nakopnou

Motivační videa, která vás snad nakopnou

Jak je důležitá motivace, jsme si vysvětlili v předchozích článcích. Pokud i vy chcete vydělávat na internetu, pak musíte mít velkou motivaci a předem stanovené cíle. Pokud nebudete dostatečně namotivováni, budete se předčasně vzdávat.

Všichni jsme se narodili ve stejné zemi a máme stejné možnosti, ať je člověk génius, nebo outsider. I já byl do svých 18 let outsider. Měl jsem nadváhu, byl jsem lenivý, školy jsem prošel s odřenýma ušima, nepřečetl jsem ani jednu knihu, ale jednoho dne jsem začal vše měnit. Ne samozřejmě vše hned najednou, ale postupně.

Již nemám nadváhu, intenzivně cvičím, neustále něco čtu (knihy, články, informační magazíny…), stále se nějakým způsobem vzdělávám. Zjednodušeně řečeno, jsem o 100% jiný, než jaký jsem býval do svých 18 let. Dnes už vím, že dosáhnout úspěchu může KDOKOLIV, musí jen začít na sobě pracovat a neočekávat zázraky během jediné noci.

Sledujte inspirativní filmotéku

Já osobně moc nesleduji televizi, jelikož média jsou příliš depresivní a pro mne naprosto vyčerpávající, protože vím, že jako jedinec nic nezměním. Raději se zaměřím na vlastní potřeby. S přítelkyní se díváme hlavně na pro nás zajímavá videa a dokumenty, které nás motivují a inspirují.

Vynechte seriály, ve kterých sledujete životy jiných a na svůj „prdíte“, vykašlete se na televizní noviny, které vás jenom ovládají a deprimují! Níže vám představím pár titulů, které mě hodně namotivovaly. Především je důležité, že se jedná o životní příběhy skutečných lidí.

The Secret – Tajemství

The Secret - TajemstvíTento dokumentární snímek mám velice rád, jelikož díky němu jsem dostal sílu pro svou životní proměnu. Dokumentu The Secret – Tajemství jsem se věnoval v minulém článku – The Secret – Tajemství, které (NE)znáte a řídí váš celý život. Všem doporučuji jej zhlédnout a článek si přečíst. Znám mnoho lidí, které tento dokumentární film zvedl ze židle a dovedl je k jejich bohatství (tedy ne ten film, ale především činy jím motivované).

Možná to budete i vy, kterým tento úžasný dokumentární snímek pomůže vylepšit životní situaci. Tajemství se v různých podobách objevuje v mnoha filmech, ale málokdo to vidí. Znáte seriál The Simpsons? Tak i tam najdete jeden celý díl o TAJEMSTVÍ.

Vice informací: http://www.csfd.cz/film/229950-tajemstvi/prehled

McFarland: Útěk před chudobou

McFarland: Útěk před chudobouKevin Costner je hlaní hvězdou v Disneyho snímku McFarland, který je natočen podle skutečného příběhu. Kevin Costner hraje tělocvikáře a zároveň trenéra ve velice chudém městečku McFarland. Jeho obyvatelé, dospělí i děti, žijí celý život v chudobě a dřou na svých polích, aby se uživili. Protože se jedná o velice chudé městečko, je tam i doprava složitější. Většina dětínemá ani kolo, a proto do vzdálených polí, následně do školy a zase zpět na pole a domů běhá. Díky tomuto „tréninku“ se z nich stali úžasní běžci, kterých si naštěstí všimne tělocvikář Kevin Costner.

Nijak neváhá a poskládá kvalitní běžecký tým právě v tomto chudém městě, o kterém do té doby nikdo skoro neslyšel. McFarland je chudé město, nemá moc co nabídnout, proto je síla jeho obyvatel ne v majetku, ale v charakteru. Kevin Costner jako trenér běžeckého týmu, jehož členové do té doby o tomto sportu nic nevěděli, dovede tým McFarlandu na šampionát, který vyhrají, a poté ještě i dalších 9 šampionátů.

Je jedno, zda máte peníze či ne, vždy můžete dosáhnout jakéhokoliv úspěchu, pokud tomu budete sami na 100% věřit. I ten Jaromír Jágr má dvě ruce, dvě nohy a narodil se v České republice, jen na sobě makal více než vy nebo já.

Více informací: http://www.csfd.cz/film/310828-mcfarland-utek-pred-chudobou/prehled

Forrest Gump

Forrest GumpA máme tady dalšího známého běžce „Forreste, běž! Forreste, utíkej!“ a Forrest začal běhat jako střelený. Kdo by neznal tento film. Sice se nejedná o film ztvárněný podle skutečné události, ale je tam hodně motivujících věci. Maminka Forresta vždy říkala „Pro hlupáka každý hlupák“ (pokud je někdo jiný, než většina lidí, kteří se řídí stereotypem, nemusí být hned hlupák) a tím se také Forrest Gump řídil. On byl na jednu stranu hloupý, ale zase na druhou stranu velice vytrvalý a neovlivněn neúspěchy.

Když něco začal dělat, dělal to pořádně, a až poté dosáhl úspěchu. Neřekl si předem, nepoběžím, budou mě bolet nohy, nepovedu firmu, protože jsem hloupý. Neměl nikdy strach z neúspěchu. Režisér chtěl ve filmu ukázat, že nemožné věci mohou dělat i nemožní lidé. Je jen na vás, jak se budete rozvíjet a posouvat dále v životě. Zbavte se především strachu z neúspěchu.

Více informací: http://www.csfd.cz/film/10135-forrest-gump/prehled

Steve Jobs: Visionary Genius

Steve Jobs: Visionary GeniusVšichni známe zakladatele společnosti Apple Steva Jobse. Sice je tento člověk známý svým hrubým jednáním, ale i přesto si ho vážím. Začínal v garáži a jeho firma se rozrostla do neuvěřitelných rozměrů. Zažil kruté pády, jako vyšachování z vlastní firmy, ale nikdy ho tyto výkyvy nezničily.

Inspirujte se od člověka, který vybudoval své impérium bez velkých investic a ještě k tomu v oboru, kterému nikdo nevěřil.

Citace: Bla, Bla, Bla, to je to co slyším, když mi někdo říká, že něco nedokážu.“

Více informací: http://www.csfd.cz/film/345628-steve-jobs-visionary-genius

The Social Network – Sociální síť

The Social Network - Sociální síťKaždá doba má své vizionáře, kteří za sebou ve stopách své geniality zanechají pozměněný svět – ale málokdy k tomu dojde bez boje o to, co se přesně událo, a kdo byl přítomen okamžiku zrození změn. Film The Social Network umožňuje nahlédnout do okamžiků, kdy vznikal Facebook, nejrevolučnější sociální fenomén nového století, prostřednictvím odlišných pohledů inteligentních mladých mužů, kteří svorně tvrdí, že právě oni byli u toho, když Facebook vznikl.

Jak je vidět, nápad za milion může přijít v každém věku a v jakékoliv době.

Více informací: http://www.csfd.cz/film/262711-the-social-network/prehled

Nezlomný

NezlomnýDalší film natočený podle skutečného příběhu, odehrávající se během 2. světové války. Z mladého chlapce, který byl v dětství outsider a před problémy vždy utíkal, se stal tvrdý muž. Dotáhl to až do amerického olympijského týmu na olympijské hry v Berlíně v roce 1936, kde mimo jiných ohromil i Hitlera. O pár let později ohromoval jeho spojence jako člen posádky amerického bombardéru operujícího v jižním Pacifiku.

Na jedné z misí jejich letoun havaroval na nepřátelském místě, kde posádku různě mučili. Jakmile zjistili, že jeden z nich je olympijský sportovec, začali ho různě zesměšňovat, ale nikdy se nevzdal.

Více informací: http://www.csfd.cz/film/349226-nezlomny/prehled

Nedotknutelní

NedotknutelníDramatický a velmi zábavný film, opět natočen podle skutečné události. Ve filmu se střetávají bohatý, ale chromý běloch a chudý černoch, který vylezl z vězení a hledá práci. Tento bohatý člověk hledá k sobě spolehlivého ošetřovatele. Narazí na chudého černocha, jemuž je jedno, že je jeho zaměstnavatel chromý. Právě proto si ho boháč najme jako ošetřovatele.

Film je velice inspirativní a naučný, protože ukazuje, jak si oba lidé navzájem životně pomohou. V mnoha scénách se také rozhodně zasmějete.

Více informací: http://www.csfd.cz/film/306731-nedotknutelni/prehled

ROCKY 1,2,3,4,5,6

Rocky BalbouKdo by neznal známého Rocky Balbou z Detroitu. Italský hřebec, který měl snad hlavu z betonu. Film sice není podle skutečné události, ale motivační rozhodně je. Především se mi na filmu líbí jeho myšlenka. Opět je to o tom, jak chudý člověk získal životní příležitost, kterou uchopil za pačesy a dosáhl úspěchu.

Box je úžasný sport, sám jsem jej dělal několik let a vím, že kdyby někdo inkasoval tolik ran do hlavy, byl by zanedlouho nepoužitelný, nebo ve sportovním nebi. Pokud se na to podíváte z jiného podhledu, i to sám Rocky říká –

„Svět není jen samý slunce a duha. Je to hodně zlý a drsný místo. A i když jseš sebesilnější, srazí Tě na kolena a nechá Tě klečet, když to připustíš. Nikdo nerozdává tak tvrdý rány, jako život. Ale nejde o to, jak inkasuješ, tady jde o to, kolik ran uneseš, a přesto se znovu zvedneš, kolik ran dokážeš přijmout a nezastaví Tě! Jenom tak se vítězí!“

Uvidíte, jak je životně důležité postavit se na nohy i v těch nejtěžších situacích, jinak budete celý život tam, kde jste nyní, nebo hůř. Tento životní proces je právě ztvárněn nespočet ranami do hlavy.

Více informací: http://www.csfd.cz/hledat/?q=rocky

Štěstí na dosah

Štěstí na dosahHlavní roli ztvárnil Will Smith, který se stará o malého chlapce. Je však velmi neúspěšný a jeho život jde od desíti k pěti. Dostane se i s chlapcem na ulici a bohužel později nebudou mít ani kde spát. Je na pokraji zhroucení a na úplném dně.

Co v takové situaci dělat? Jak se o sebe a o chlapce postarat? Film se mi velice zalíbil, protože je mi docela blízký. S přítelkyní jsme měli dítě velice brzy a to bez jakéhokoliv zajištění, sice jsme měli naštěstí kde spát, ale vytvořili jsme si díky tomu spoustu dluhů.

Osobně vím, jak je velká motivace, když nejste zodpovědní pouze za sebe, ale spoléhají na vás vaši milovaní.

Více informací: http://www.csfd.cz/film/221903-stesti-na-dosah/prehled

Miluj svůj život

Miluj svůj život - you can heal your lifeLouise L. Hay je duchovní učitelkou, lektorkou a úspěšnou autorkou dvaceti bestsellerů, mezi něž patří – Uzdrav své tělo a síla ženy. Od doby, kdy v roce 1981 zahájila svou kariéru jako představitelka vědního oboru týkajícího se způsobu myšlení, pomohla tisícům lidí objevit a naplno rozvinout jejich potenciál tvořivé síly, duchovního růstu a sebeléčení. Film je podobného stylu jako The Secret – Tajemství. Sám neustále využívám sílu přitažlivosti, proto podobné filmy zbožňuji.

Více informací: http://www.csfd.cz/film/256740-miluj-svuj-zivot/prehled

Sdílením tohoto článku pomáháte šířit důležité finanční tipy!

Může vás zajímat

Patrik Zapletal

Patrik Zapletal

Původně vystudovaný elektrikář, který chtěl změnit svůj život a vydal se cestou online podnikatele. Zjistil jsem, že BEZ VÝMLUV lze dosáhnout každého úspěchu.

Na začátku jsem o financích, investování a online podnikání zcela nic nevěděl, dnes mě můj sen živí a dodává mi neuvěřitelnou volnost.