Pozitivní myšlení

Pozitivní myšlení: základ každého úspěchu!

Dnes si něco povíme o pozitivním myšlení, což je v dnešní době velice vyhledávané téma. Představili jsme si fascinující dokument „The Secret – Tajemství“, ve kterém jste se mohli dozvědět o zákonu přitažlivosti. Zákon přitažlivosti a pozitivní myšlení je jeden velký celek, bez kterého není možné uspět. Pokud si chcete určitou věc, po které toužíte, k sobě přitáhnout, musíte nejdříve dané věci dodat sílu. Sílu dodáte pomocí pozitivního myšlení.

Většině bude připadat první odstavec zcela nesrozumitelný, proto si myšlenku více rozebereme. Jelikož magazín www.bezvymluv.cz se zaměřuje na motivaci, vzdělávaní a na budování online businessu, ukážeme si sílu pozitivního myšlení právě na mojí osobní zkušenosti v podnikání. Pozor, pozitivní myšlení a zákon přitažlivosti můžeme využít na jakýkoliv osobní CÍL.

Osobní CÍL: Osobní cíl by měl mít každý určen. Někdo má dlouhodobé cíle, někdo zase krátkodobé. Já mám raději osobní cíle krátkodobé, které mne neustále posouvají dopředu. Můj osobní krátkodobý cíl je tak blíže a mohu mít z něj radost v krátkém časovém úseku, což mi zase dodává sílu do těch dlouhodobých.

Pokud nemáte žádné osobní cíle, nebo je neustále odkládáte, pak se rozhlédněte kolem sebe, zauvažujte, zda vám váš život vyhovuje, protože za 10 let budete pořád tam, kde jste doteď. Mnozí dopadnou i hůře. Teď si nevzpomínám, ale myslím, že jsem to četl v knize „Bohatý táta, chudý táta“ od Roberta Kiyosakiho – „Jak si zaseješ, tak i sklízíš.“

Cíle jsou pro náš život nesmírně důležité, já je do svých 20 let neměl a vím, o čem mluvím. Zahodil jsem mnoho svých budoucích možností, školu jsem proflákal, proto mé začátky byly velice krušné a těžké. Přejděme tedy zase k pozitivnímu myšlení.

Zhruba před 6 lety jsem si dal první CÍL takový, že budu vydělávat na internetu a naučím se vytvářet webové stránky. Pro někoho, kdo vystudoval elektroobor, bylo ze začátku složité se zapojit  do úplně jiného oboru, o kterém jsem nevěděl vůbec nic. Protože mě vždycky fascinovala tvorba webových stránek, začal jsem se ve 20 letech zajímat právě o tento obor. Chtěl jsem také vydělávat na internetu, proto jsem si řekl ,,proč to dokážou jiní a já ne!“  Začal jsem se učit, zakoupil kurzy, přečetl neskutečně mnoho českých a zahraničních stránek, jednoduše jsem na sobě makal. Měl jsem sám ze sebe radost, co jsem se všechno naučil, vždyť jsem byl vždycky nevzdělanec.

Především jsem dělal a dělám něco, z čeho mám radost. Zde se dostáváme k pozitivnímu myšlení. Já věděl vždy, že dosáhnu svého úspěchu a cíle. Jakmile si vzpomenu na to, co buduji, rozzářím se. Měl jsem kolem sebe lidi, kteří mi neustále opakovali, že není možné v tomhle oboru uspět, ať se na to vykašlu atd. Nenechal jsem si své pozitivní naladění, které mě vedlo k cíli, rozhodit podobnými radami, zvlášť od nezkušených lidí. Dělal jsem především něco, z čeho mám obrovskou radost, proto jsem i věřil v úspěch. Pokud děláte něco, z čeho máte radost, pak vás neodradí jakýkoliv neúspěch.

Jak se pozitivní myšlení odráží v našich životech?

Určitě to znáte, jdete do práce, tam je na vás hrubý zákazník, kolega nebo manažer, po práci se rozhodnete zajít do obchodu, kde je opět protivná prodavačka. Mohou to být i jiné případy, které vás frustrují, pak se není čemu divit, že jste i vy negativní. Jakmile se podobné případy dějí každý den, je člověk unavený a začíná být více nepříjemný na své okolí.

Bohužel čím dál více lidí má negativní myšlení, které je jako blecha přeskakující na ostatní, kteří se s ním setkají. Pokud máte i vy tuto negativní blechu, zbavte se jí! Můžete nakazit ostatní. Vyzkoušejte si na jeden měsíc být příjemní na své okolí, usmívejte se, předávejte svou energii ostatním a uvidíte, jak se k vám začne okolí chovat. Budete se rozhodně také cítit příjemněji. Nezkoušejte to pouze na jeden nebo dva dny, výsledky se nemusí dostavit ihned a vás to může odradit.

Kdysi jsem býval velice negativní, často jsem se rval, nadával, což se také odrazilo v mém životě. Naštěstí dnes už vím, že když budu negativní, bude to jen horší a mé problémy nezmizí, když si ulevím na někom jiném.

  • Negativní myšlení je jako blecha, která přeskakuje a ovlivňuje ostatní
  • Pozitivní myšlení vám dává neuvěřitelnou sílu a vytrvalost

Pozitivní a negativní myšlení v partnerství je jako ruční brzda

Životní ruční brzdaChci vám říct o ruční brzdě, která hodně ovlivňovala mé partnerství s mojí dosavadní přítelkyní.

V průběhu mého osobního růstu jsem se musel potýkat s negací ze strany mojí partnerky, se kterou máme čtyřletého syna. Jejímu negativnímu přístupu jsem zcela rozuměl, pochází totiž z neúplné rodiny, která je navíc velice negativní. Říkám podobným lidem „upíři“, protože stačí pár minut s takovou osobou a ta z vás vysaje všechnu pozitivní energii, kterou máte. Odcházíte naprosto zdrceni.

Já se postupně začal vyhýbat její rodině, což se mé přítelkyni nelíbilo a moc to nechápala. Samozřejmě, je to její rodina, její krev. Raději se negativním lidem snažím vyhnout, ať jejich negativní blecha nepřeskočí na mě. Možná se to někomu bude zdát sobecké, ano, já tomu rozumím, ale proč bych se měl zajímat o lidi, kteří si sami ničí svůj život. Mají ničit i ten můj?

Vyhýbejte se nepříjemným situacím: Vyhýbejte se situacím, které vás rozhodí a cítíte se v nich špatně. Nelíbí se vám vaše práce, má na vás negativní vliv? Změňte ji! Nemůžete, protože už máte vysoký věk? Nebo vám brání nějaká jiná výmluva? Podívejte se na náš název stránek BEZ Výmluv – pokusili jste se vůbec hledat nové zaměstnání? Pokusili jste se někdy ,,rozjet“ svůj business? Říkáte ano, ale neuspěli jste a teď si říkáte, co to tu plácám? Ano, neuspěli, protože jste to vzdali při nějakém neúspěchu, který vás mohl posunout dále. Nebo opakujete neustále dokola stejné chyby.

Myslíte si, že je vaše negativní část ve vašem partnerovi? Zkuste se nad sebou pár dní zamyslet, zda právě vy nejste ten negativní v partnerství. Pokud to bude stále protějšek, pokuste se mu to vysvětlit a pomoct ho změnit. Ze své zkušenosti vím, že každý se může změnit, pokud chce! Pokud i tak neuspějete, bohužel si budete muset najít jinou spřízněnou duši. Nebo se můžete trápit do konce života. Volba je vždy na vás.

Pokračujeme dále v mé osobní zkušenosti. Snažil jsem se i přesto s partnerkou žít a nadále jsem si šel za svým cílem. I přes svou negaci mě partnerka podporovala, za což jsem jí vděčný, i když nám to párkrát díky tomu zaskřípalo. Po celou dobu mého osobního růstu jsem chtěl, ať je i má partnerka na stejné vlně. Bohužel se mi to moc nedařilo. Neustále jsem slyšel nějaké výmluvy. Hodně pracuji s lidmi a sám ze své zkušenosti vím, co je výmluva a co ne!

Nabízel jsem jí také práci v mé firmě, ale na to jsem často slyšel, já to neumím, já to nezvládnu, mě by to nebavilo, atd. Což mne hodně rozčilovalo! Ptáte se proč? Protože to nikdy v životě nezkusila, tím pádem nemohla vědět, zda ji to bude bavit nebo zda to bude umět. Já jsem také nenáviděl otravné finanční poradce či pojišťováky, často jsem si říkal, jak mohou tito lidé dělat tak otravnou práci, ale jakmile mi byla nabídnuta práce v tomto oboru, nehledal jsem výmluvy a ihned začal. Dodnes jsem vděčný, že jsem do toho šel, ne protože bych si vydělal obrovské peníze, ale to, co jsem se naučil v tom kolektivu, to mi dalo neuvěřitelnou výhodu do konce mého života. Naučil jsem se prodej, komunikaci s lidmi, řídit lidi a především to, co vás ve škole nenaučí – finanční gramotnost.

Právě díky tomu, co vše jsem se naučil, jsem to chtěl také předat své přítelkyni. Když milujete danou osobu, chcete jí pomáhat, aby nedělala chyby a byla lepším člověkem. Proto jsem to nikdy nevzdal a i nadále jsem se ji snažil učit a ukazovat lepší možnosti.

Především jsem věděl, že její negace nás velice ovlivňuje, jak v osobním životě, tak i v tom kariérním. Dalo by se to přirovnat k ruční brzdě u auta. Pokud nejste psychicky v pohodě, pak se vám hůře pracuje i vzdělává, což vede k pomalému růstu. Naštěstí v našem vztahu přišel přelom, kdy jsme se na nějakou dobu odloučili. V té době si má partnerka začala uvědomovat, co jsem tím vším myslel. Nastal u ní obrovský převrat.

Konečně se dostala na tu samou pozitivní vlnu. Začala se vyhýbat negativním lidem, přestala vyhovovat lidem, kteří ji zneužívali na řešení svých problémů. Začala se vzdělávat, výrazně se nám zlepšil vztah a doma nyní panuje naprostá pohoda, kterou vnímá také náš syn, na kterém jde krásně vidět, že se jedná o šťastné dítě.

Pokud si vzpomínáte, psal jsem, že na každou práci měla nějakou výmluvu. Po její změně to bylo zcela jinak. Práci, kterou jsem jí nabízel předtím, vyzkoušela bez jakýchkoliv výmluv a nyní ji neuvěřitelně baví to, co nikdy předtím nevyzkoušela. Jelikož ji vždy bavila práce s dětmi, o výchově dětí toho ví hodně, založili jsme spolu magazín www.kouzelnavychova.cz.

Jakmile se partnerka změnila, jako by se ruční brzda odbrzdila a za půl roku se začalo dít spousta věcí neuvěřitelnou rychlostí. Nezažil jsem to nikdy předtím, i když jsem makal od rána do večera. Její pozitivní myšlení odblokovalo naši sílu a my se tak dostali, jak to zná mnoho lidí „ze sraček“.

Závěr k osobní zkušenosti

Pokud jste to postřehli, tak pozitivní myšlení má neuvěřitelnou sílu, která vás ovlivňuje po celý váš život. Nejen vás, ale i ostatní. Z mé partnerky, která byla negativní, se stal velice příjemný člověk, našla svou cestu a cíl, získali jsme stabilnější a nádherný vztah, zbavila se výmluv a především přestala poslouchat okolí, které ji ovlivňovalo v jejím správném rozhodování.

Z mé osobní zkušenosti vyplývá, jak nás může negativismus ovlivňovat a brzdit. Především ale tohle jednání můžete změnit, může to udělat kdokoliv a kdykoliv. Změnil jsem se já, i když jsem byl rebel, i má partnerka, která pochází z velice negativní rodiny. Nebylo to jednoduché, ale dnes vím, že to stálo za to. Takže to dokážeš i TY!!

Jak se naladit na pozitivní myšlení?

U každého to je jinak, nedokážu vám říct, co bude fungovat přímo u vás. Sami si musíte uvědomovat, co vás rozčílí, proč to absolvujete pořád dokola a zda se má cenu nad tím pozastavovat. Pokud budete neustále přemýšlet nad negativními věcmi (půjčky, zaměstnavatel, dluhy, exekuce, atd.), budou se vám neustále dít pořád dokola. Nenabádám vás, ať neplatíte své dluhy, ale proč se jimi užírat, když už je máte a čas nejde vrátit. Zkousněte to, vezměte si do budoucnosti ponaučení, ale netrapte se minulostí. Níže vám představím pár bodů, které mi pomáhají zlepšit náladu, když se cítím negativně.

  • Oblíbená hudba
  • Zahraju si oblíbenou hru
  • Zajdu si zahrát hokej
  • Snažím se myslet na něco hodně pozitivního (například na rodinu nebo na mé cíle)
  • Udělejte něco, co vám udělá radost
  • Zkuste si vložit pěst do pusy na pár minut, sami uvidíte výsledky – Jiří Vokáč Čmolík tuto metodu na zlepšení nálady popisuje ve své knize Trhák
  • Můžete se také na chvíli zadívat na slunce. Slunce je jedna velká energie, která nás nabíjí jako baterky, ale především dokáže zlepšit náladu.

Pokud chcete, aby byli ostatní na vás milí, pak s tím musíte začít nejdříve u sebe. Sledujte nás nadále, postupně budeme přidávat hodnotnější články, které budou doprovázeny návodem na úspěšné získání bohatství díky internetu. Naučíme vás vydělávat na internetu, přesně tak, jak jsme začali my, i když jsme nevěděli nic a měli pouze 1 000 Kč.

Video pro zlepšení nálady

 

 

Sdílením tohoto článku pomáháte šířit důležité finanční tipy!

Může vás zajímat

Patrik Zapletal

Patrik Zapletal

Původně vystudovaný elektrikář, který chtěl změnit svůj život a vydal se cestou online podnikatele. Zjistil jsem, že BEZ VÝMLUV lze dosáhnout každého úspěchu.

Na začátku jsem o financích, investování a online podnikání zcela nic nevěděl, dnes mě můj sen živí a dodává mi neuvěřitelnou volnost.