REVOLUT recenze: Online bankovnictví s výhodný směnným kurzem

Revolut recenze: Jak ušetřit peníze při převodu do různých měn

Unavuje vás každodenní používání nesčetných finančních platforem? Odmítáte platit vysoké poplatky za převody peněz nebo zahraniční transakce? Nedráždí vás vysoké poplatky při směně měn? A co vám zbude, pokud se rozhodnete neplatit jen za běžné služby?

Revolut přináší jednoduché řešení, které vám zároveň umožní ušetřit nemalé částky. Revolut je tak oblíbený, že jej využívá více než 40 milionů lidí, kvůli výhodnému směnnému kurzu, okamžitým platbám, nástrojům pro investování, spořící účty a kvůli mnoha dalším výhodám. Pokud se chcete dozvědět o všech výhodách, pak se do čtení této recenze pusťte BEZ VÝMLUV. Já osobně Revolut využívám přes 4 roky a přes účet prošlo více než 700 000 Kč.

Platby a výběry bez poplatků po celém světě

Nenechte si brát část svých peněz při pravidelných výběrech a platbách po celém světě. S Revolut výrazně ušetříte.

Nabídka nejvýhodnějších konverzních kurzů

Při směně různých měn, například Kč na EUR, můžete výrazně ušetřit, díky nejvýhodnějšího kurzu na trhu.

Virtuální a fyzické platební karty

Fyzická platební karta je samozřejmostí, ale zdarma si můžete vytvořit virtuální, například pro jednorázovou platbu v e-shopu.

Pohodlné investování do akcií, kryptoměn a komodit

Ušetřené peníze díky Revolutu můžete dále investovat, a to pohodlné přímo ve stejné platformě. Jednodušší už to nemůže být!

Co je REVOLUT, proč mu důvěřovat a kdy vznikl?

Revolut, původně založený v Londýně v roce 2015, je globální finanční instituce, která v reakci na Brexit přesunula své evropské operace do Litvy. Společnost se specializuje výhradně na digitální a mobilní bankovnictví.

Proč patří Revolut mezi ty nejlepší?

Začínajíc, jako jednoduchá aplikace pro směnu měn, se Revolut vyvinul do komplexní platformy nabízející obchodování s akciemi, kryptoměnami, ETF, komoditami a cestovní pojištění. Co se týče výměny měn, Revolut nabízí bezkonkurenční směnné kurzy, s možností zvolit až 36 měn a posílat peníze do více než 150 zemí.

Dnes je Revolut pravidelně využíván více než 40 miliony lidí po celém světě, což svědčí o jeho kvalitě, ale i bezpečnosti. Osobně jsem jej používal více než čtyři roky a nikdy mě nezklamal. Díky Revolutu jsem ušetřil značné částky, při přijímání větších obnosů ze Slovenska a Německa.

Lze považovat REVOLUT za banku?

Ačkoli je Revolut držitel bankovní licence, operuje primárně jako digitální banka prostřednictvím své mobilní aplikace, dostupné pro Android i iOS.

V nedávné době se rozvinul koncept Revolut Bank, s cílem přiblížit se tradičním bankám. I přes svou výlučně digitální povahu, nyní zákazníkům nabízí spořicí účty a dokonce pojištění, které se může hodit na cestách. Kromě toho umožňuje digitální bankovnictví převody peněz a obchodování s kryptoměnami, akciemi nebo komoditami.

Co se týče vkladů uložených v Revolut Bank UAB, jsou pojištěné až do výše 100 000 EUR na jednoho vkladatele. Toto pojištění poskytuje litevská státní společnost „Deposit and Investment Insurance“ a chrání nás v případě, že Revolut nebude schopna splnit své finanční závazky.

Revolut hodnocení na Trustpilot, Google play a Apple store

Jaké má Revolut výhody, ale i nevýhody?

Pro ty, kteří by raději přešli rovnou k jádru věci, jsem sestavil přehledné shrnutí hlavních výhod a nevýhod, které jsem za ty 4 roky zpozoroval. Avšak je zapotřebí si uvědomit, že ne každý využívá Revolut stejně, proto možná s mými tvrzeními nemusíte souhlasit.

VÝHODY

 • Velmi výhodné směnné kurzy v rámci mezibankovních sazeb
 • Bezplatné platby a výběry z bankomatů po celém světě
 • Široká škála designů platebních karet Revolut
 • Pokročilé nástroje pro efektivní správu osobních financí
 • Okamžité bankovní převody i ty mezinárodní
 • Mohu využít až 36 měn ve 150 zemích
 • Možnost investovat do akcii, ETF, komodit a kryptoměn
 • Kreditní karta pouze v hodnotě poštovného
 • Možnost si vytvořit jednorázovou kreditní kartu
 • Intuitivní aplikace
 • Plně licencovaná banka

NEVÝHODY

 • Nutnost počátečního vkladu pro aktivaci účtu
 • Omezené limity pro bezplatné výběry z bankomatů, záleží však, jaký plán si zvolíte

Je Revolut BEZPĚČNÝ?

No, ono je to všechno fajn, ale co bezpečnost? Důvěřuji jen KB, Moneta Bank, ČSOB a české spořitelně, protože je mám před barákem a vidím na ně reklamy.

Úplně to chápu, ze začátku jsem měl velkou nedůvěru a smýšlel podobně. Ale začal jsem více bádat, jak je Revolut bezpečný. Dnes už nemám obavy, jelikož vím, že jsou mé peníze pojištěny na 100 000 EUR (i když tam tolik nemám) a jde o plně licencovanou banku se skvělou podporou.

Co se týče zabezpečení, Revolut poskytuje 8 spolehlivých bezpečnostních prvků, které jsou neustále zdokonalovány a regulovány přísnými pravidly.

Standardem je čtyřmístný PIN kód pro ochranu přístupu do vaší aplikace. Navíc máte možnost zamknout nebo dočasně deaktivovat všechny své karty přímo v aplikaci. Takže při ztrátě o víkendu, se nebudete muset doprošovat někoho z banky, aby kartu zablokoval nejlépe okamžitě. Navíc se Revolut pyšní týmem 2 500 odborníků na prevenci podvodů, kteří pracují nepřetržitě, takže o své peníze nemusíte mít rozhodně strach.

Jaké se nabízí další bezpečnostní možnosti

 • 1

  Nastavte si maximální měsíční finanční limity, které aplikace automaticky respektuje, čímž se vyhnete nechtěným poplatkům.

 • 2

  Mobilní aplikace monitoruje vaši polohu a v případě, že dojde k pokusu o platbu z lokality, kde se nezdržujete, platba bude okamžitě zablokována.

 • 3

  Přístup do aplikace můžete zabezpečit pomocí otisku prstu.

 • 4

  Aplikace umožňuje aktivovat či deaktivovat funkci bezkontaktních plateb nebo používání magnetického proužku na vaší kartě.

 • 5

  Máte možnost omezit nebo zcela zablokovat internetové platby.

 • 6

  Obdržíte notifikace o všech pohybech na vašem účtu, což vám umožní okamžitě reagovat na jakoukoli neobvyklou aktivitu.

 • 7

  Zákaznická podpora je k dispozici 24/7, připravena rychle a efektivně řešit jakékoli problémy, které by se mohly vyskytnout. To mohu potvrdit, otestoval jsem si, jak rychle reagují a odpověď mi přišla do 40 minut.

Jaké má REVOLUT poplatky a plány účtu?

Revolut momentálně přichází s pěti úrovněmi účtů: Standard, Plus, Premium, Metal a Ultra. První účet je Standard, který je ZDARMA, zatímco ostatní úrovně zahrnují měsíční poplatky. Jednotlivé účty se liší v různých parametrech, nabídkách a doplňkových službách, které jsou podrobněji rozebrány v níže uvedené tabulce.

Každý plán umožňuje využívání buď fyzické, nebo virtuální karty. Zvláště je užitečná jednorázová platební karta, jejž je ideální pro transakce v místech, kde máte obavy o svou bezpečnost. Více o této službě se dozvíte níže.

Revolut STANDARD Revolut PLUS Revolut PREMIUM Revolut METAL Revolut ULTRA
Vzhled Karty Revolut karta STANDARD Revolut karta PLUS Revolut karta PREMIUM Revolut karta METAL Revolut karta ULTRA
Měsíční poplatek 0 Kč 114,99 Kč 174,99 Kč 349,99 Kč 1 100 Kč
Bezplatné směny měn a APP do 25 000 Kč do 75 000 Kč bez limitu bez limitu bez limitu
Bezplatný výběr z bankomatů do 4 500 Kč do 4 500 Kč do 9 000 Kč do 22 000 Kč do 55 000 Kč
Přizpůsobení vzhledu karty Není Správně Správně Správně Správně
Poplatek za překročení limitu výběru z bankomatu 2% z částky výběru 2% z částky výběru 2% z částky výběru 2% z částky výběru 2% z částky výběru
Ochrana před krádeží či nehodou (ročně) Není do 25 000 Kč do 62 500 Kč do 250 000 Kč do 250 000 Kč
Ochrana zrušení vstupenek do 1000 EUR (ročně) Není Správně Správně Správně Správně
Ochrana vrácení peněz do 90 dnů od nákupu Není Správně Správně Správně Správně
Pojištění zavazadel a prodlení letu Není Není Správně Správně Správně
Zdravotní pojištění v zahraničí (i zimní sporty) Není Není Správně Správně Správně
Prioritní zákaznická podpora Není Správně Správně Správně Správně
Neomezené jednorázové virtuální karty Není Není Správně Správně Správně
Přístup do letištních salónků Není Není uživatel+1 uživatel+3 uživatel+3
Cashback 0,1% v rámci EU a 1% mimo Evropu Není Není Není Správně Správně

Jaké typy účtu je možné zaregistrovat?

Výše jsem rozebral jednotlivé plány, které jsou dostupné ve všech typech účtech. Jako každá banka, tak i Revolut nabízí účty, jak osobní, podnikatelské, ale i spořící. Ze začátku jsem rozebíral, jak Revolt využívám přes 4 roky, ale zapomněl jsem zmínit, že mám zřízený účet <18 pro svého syna, který používá necelý rok. Pro představu, jak jednotlivé účty fungují, se můžete podívat níže.

Osobní účet

Revolut účet efektivně pokrývá práci s každodenními výdaji i dlouhodobé finanční plány a nabízí bezhraniční možnosti. Není potřeba zdlouhavě vysvětlovat, co vše tento osobní účet nabízí, protože všechny jeho výhody a funkce jsou detailně popsány v naší recenzi Revolut.

Zapomeňte na dlouhé fronty a zbytečné papírování. Stačí si stáhnout aplikaci, zaregistrovat účet a během několika minut můžete začít využívat výhodné směnné kurzy, výhodné transakce, investiční příležitosti a mnoho dalšího.

Revolut spořicí účet

Na podzim 2023 Revolut představil novinku, která znovu zaujala finanční svět. Spořicí účty s atraktivními úrokovými sazbami. Nyní můžete spořit ve třech různých měnách: USD s úrokem až 5,34 %, GBP s úrokem až 5,26 % a EUR s úrokem až 3,9 %. Nejlepší na tom je, že jsou úroky vypláceny denně, to umožňuje rychlejší růst vašich vkladů.

Jízda výhod nekončí, protože peníze můžete kdykoliv vybírat a samozřejmě vkládat, a to bez jakýchkoliv poplatků nebo dalších omezení. A jak Revolut s prostředky nakládá? Investuje do fondů peněžního trhu, což představuje jednu z nejkonzervativnějších investičních strategií. Úroková sazba je variabilní a pohybuje se v rozmezí 3 až 5 % p.a.

Společné účty

Další relativní novinkou jsou „společné účty“. Nyní můžete jednoduše sdílet finanční informace se svým partnerem, manželem, přítelem nebo přítelkyní, a to bez ohledu na společný závazek. Účet je perfektní pro ty, kteří chtějí společně spravovat své finance, i když jsou od sebe stovky kilometrů.

Společný účet umožňuje bezproblémové posílání peněz, sdílení výdajů a společné utrácení. Ke každému účtu dostanete sadu virtuálních karet, s unikátním vzhledem jejž symbolizuje „nekonečné přátelství“ díky motivu osmičky. Kromě toho si samozřejmě můžete pořídit i klasické fyzické karty, které vyjdou za cenu poštovného.

Účet Revolut BUSINESS

Revolut přináší firmám globální účty, s řadou užitečných funkcí, které trochu nakousnu níže:

 • Možnost držet, přijímat a směňovat více než 36 měn za nejlepší směnné kurzy
 • Bezplatné okamžité převody peněz na jiné firemní účty Revolut
 • Předplacené vícejazyčné firemní karty, které umožňují stanovit výdajové limity pro jednotlivé zaměstnance a udržet náklady na směnu měn nízké
 • Integrace účetního softwaru přímo do aplikace
 • Open API Revolut, které umožňuje automatizaci mezinárodních firemních plateb, odesílání plateb klientům či zaměstnancům a sledování transakcí

Účet Revolut <18

Opravdu skvělým řešením pro děti a rodiče je „účet <18“, určený dětem ve věku od 6 do 17 let. Samozřejmostí jsou jednoduché platby a vklady, se správou v aplikaci s fyzickou nebo virtuální kartou, ale rodiče mohou mít vše pod kontrolou. Rodiče mají oddělené dětský účet ve své aplikaci, kde mohou monitorovat, jak naše ratolesti s penězi nakládá.

Jak jsem psal, jeden takový účet máme a je skvělý díky jednoduché správě a monitorování, díky čemuž mohu své dítě vést ke správné finanční gramotnosti.

Funkce účtu Revolut <18 zahrnují:

 • Karta Revolut <18 a příslušná aplikace
 • Možnost sledování kapesného
 • Okamžitá notifikace rodiči, o každém výdaji

Revolut PRO účet pro freelancery

Další novinkou z roku 2023, je možnost si založit účet Revolut Pro pro freelancery. Jedná se o tzv. podnikatelský účet, který je v aplikaci oddělen od vašeho osobního účtu. Podnikatelský účet od Revolutu přináší řadu výhod, přičemž nejvýraznější je cashback z každé transakce provedené prostřednictvím platební karty:

 • Revolut Pro Standard Cashback: 0.4%
 • Revolut Pro Plus Cashback: 0.4%
 • Revolut Pro Premium Cashback: 0.6%
 • Revolut Pro Metal Cashback: 0.8%
 • Revolut Pro Ultra Cashback: 1.2%

S Revolut Pro můžete ve své mobilní aplikaci vystavovat faktury, tvořit a prodávat produkty, přijímat platby pomocí platebních odkazů, ale i QR kódů. Jako třešnička na dortu je pak Revolut platební terminál, kde zákazníkovi můžete dát na výběr, jak bude chtít zaplatit.

Jaké platební možnosti nabízí REVOLUT?

Jaké platební možnosti neboli karty nabízí REVOLUT?

Posílání a vybírání peněz přes Revolut je snadný a uživatelsky příjemný proces, který reflektuje závazek platformy k modernizaci finančních transakcí. Uživatelé jednoduše zadají údaje o příjemci, částku a měnu, což je proces srovnatelný s tím u českých bank. Díky možnostem standardních i expresních převodů, si každý může vybrat, jak rychle chce peníze odeslat.

Ve světě mezinárodních převodů, nabízí Revolut výhodné směnné kurzy, které jsou lepší než u tradičních bank. Platforma také umožňuje využívat funkce jako rozdělení účtu a skupinové platby, tímto rozšiřuje její všestrannost pro různé finanční transakce.

Fyzická karta Revolut

Umožňuje platby a výběry z bankomatů bez poplatků, podobně jako tradiční debetní karty. Kartu získáte zdarma, hradíte pouze poštovné.

Virtuální karta Revolut

Ideální pro online a bezkontaktní platby u obchodníků, dostupná zdarma v aplikaci.

Jednorázová karta Revolut

Určena pro jednu konkrétní transakci, po které je automaticky zrušena.

Osobně využívám jak fyzickou kartu, tak i virtuální a nikdy jsem nenarazil na žádný problém. Co se týče jednorázové kreditní karty, využívám ji především při nákupech z TEMU, ve kterém nemám moc důvěru v bezpečnost, ale nabízí mnohé produkty za skvělé ceny. NE přemrštěné, jako u nás, například za kus plastu.

Revolut a jeho výhodný směnný kurz

Hlavní výhodou Revolutu je výhodný směnný kurz

Představte si to. Máte účet v českých korunách a zároveň na něm držíte finance ve více než 36 světových měnách. Kdykoliv je potřeba, můžete si peníze směnit okamžitě podle toho, kde se zrovna nacházíte a jakou měnu právě potřebujete.

Vše za nejlepší možné konverzní kurzy, které odpovídají mezibankovním sazbám, takže se vyhnete nákladným poplatkům za směnu ve směnárně nebo přes bankomat. Zvládnete to i se standardním bezplatným účtem, navíc můžete provádět bezhotovostní výměny až do výše 25 000 Kč měsíčně, a to bez poplatků. V případě překročení limitu pro bezplatný výběr, bude zaúčtován poplatek ve výši 0,5 %.

Příklad: Chystáte se do Turecka a chcete tam platit platební kartou? Stačí si na Revolut kartu nahrát české koruny, během 10 sekund si otevřít účet v tureckých lirách (YTL) a koruny okamžitě směnit na YTL. Poté můžete bez obav platit kartou, kdekoli v Turecku. Platby budou odečítány z vašeho YTL účtu.

Kdy můžete za směnu zaplatit více:

 • Pokud provedete směnu mimo obchodní hodiny forexového trhu, například o víkendu. Revolut si může účtovat 0,5 až 2 % z transakce, jako ochranu proti možnému rozdílu v kurzu, po opětovném otevření trhů
 • Poplatek 0,5 % hradíte také za každou směnu, přesahující měsíční limit vašeho tarifu neboli plánu

Jak se zaregistrovat do Revolut a získat kartu ZDARMA

Zaregistrovat se u Revolut je rychlé a jednoduché, ale pro vaši snadnou orientaci, jsem proces rozdělil do několika kroků, které zvládnete dokončit, než dopijete ranní kávu.

 • 1

  Ověření telefonního čísla: Navštivte oficiální stránky Revolutu, zadejte své telefonní číslo a počkejte na ověřovací SMS.

 • 2

  Stažení aplikace: Pomocí odkazu, který obdržíte, si stáhnete aplikaci Revolut pro Android nebo iOS do svého mobilního zařízení.

 • 3

  Výběr typu účtu: Po instalaci aplikace, si vyberte typ účtu, který chcete otevřít.

 • 4

  Aktivace účtu: Pro aktivaci účtu je potřeba zaslat minimální částku 250 Kč. Sledujte instrukce a peníze si na účet převeďte.

 • 5

  Objednání platební karty: Po aktivaci účtu si můžete jednoduše objednat fyzickou platební kartu Revolut. Zpočátku budete mít na výběr základní typ karty, přičemž další varianty si můžete odemknout s placenými účty.

 • 6

  Doručení karty: Po objednání karty, stačí vyčkat na její doručení na vámi uvedenou adresu. Pokud mezitím budete chtít využívat účet, můžete samozřejmě používat bez omezení virtuální kartu.

Podívejte se, jak to vypadá v aplikaci REVOLUT

Pokud čtete Revolut recenzi pozorně, už je vám určitě jasné, že funguje pouze na mobilním telefonu. Aplikace je kompletně v češtině, navíc je velmi přehledná. Hned na úvodní stránce si můžete pohodlně přepínat mezi jednotlivými měnami, případně je mezi sebou převádět. U každé měny uvidíte detailní přehled transakcí a jejich zařazení do kategorií.

Další skvělé výhody Revolut, které u banky nezískáte

Revolut toho nabízí mnohem více! Podívejte se, jaké další výhody můžete získat.

Možnosti rychlého připojištění

Zdravotní pojištění, které je součástí placených tarifů, poskytuje jednotné krytí. Je vhodné pro cesty trvající až 40 dní a zahrnuje pohotovostní lékařskou pomoc, evakuaci, repatriaci a zubní ošetření v zahraničí. Kromě toho získáváte kompenzaci za zpoždění zavazadel i dokonce letadla, a to již po čtyřech hodinách. Detaily limitů pojištění jsou následující:

 • Pohotovostní lékařské pojištění: až do výše 15 000 000 GBP (přibližně 415 mil. Kč), s vlastním spoluúčastním 75 GBP
 • Pohotovostní zubní ošetření: až 300 GBP
 • Zpoždění zavazadel: až 320 GBP
 • Zpoždění cesty: 80 GBP za každou hodinu zpoždění, maximálně do 320 GBP
 • Poskytovatel pojištění: White Horse Insurance Ireland Ltd

Trezor Revolut Vault (Kapsa)

Trezor Vault vám umožňuje šetřit peníze tím, že si můžete finance odložit stranou. Máte možnost platby zaokrouhlovat nahoru a ukládat si rozdíly, nebo si do trezoru převádět peníze jednorázově nebo pravidelně. Trezor je virtuální, takže kdykoliv můžete své našetřené finance vybrat podle potřeby. Takové živé spořící prasátko na drobné.

Nástroj pro plánování rozpočtu

S funkcí pro plánování rozpočtu si udržíte své finance pod pevnou kontrolou, a tak podrobnou funkci by měl mít opravdu každý, pokud nechce používat excelové tabulky. Plánovací nástroj vám umožní stanovit si vlastní rozpočet a efektivně spravovat vaše výdaje.

Můžete si například určit rozpočet pro cestování, nákupy nebo stravování v restauracích. V aplikaci pak snadno sledujete, jak se vám daří cíle plnit a jakým způsobem využíváte své finanční prostředky. Poměrně dost českých bank podobné nástroje nabízí, ale Revolut je v tomhle prostě revoluční.

Bezpečnost a podpora v Revolut

Jak je to se zákaznickou podporou, když nemají fyzické pobočky?

Závazek společnosti Revolut ke kvalitní zákaznické podpoře je odrazem jejího úsilí poskytnout uživatelům bezproblémové finanční služby. K zákaznické podpoře uživatelů přistupují mnohostranně, kombinuje bohaté informační zdroje v centru nápovědy v aplikaci, s rychlými zákaznickými kanály.

Centrum nápovědy v aplikaci nabízí rozsáhlou sbírku informací, často kladených otázek a průvodců, které uživatelům usnadňují navigaci a řešení běžných dotazů. Pokud spíše preferujete osobní přístup podpory, je možnost využít chat přímo v aplikaci, kde je možné komunikovat se zástupci zákaznické podpory v reálném čase.

Uživatelé s prémiovými předplatnými mají VIP výhodu, jelikož získávají prioritní zákaznickou podporu, která garantuje rychlou a efektivní pomoc pro specifické požadavky.

Při zpracování Revolut recenze jsem se důkladně přesvědčil a dostupných informacích. Nejenže jsem se dozvěděl snad vše přímo na jejich oficiálních stránkách a v FAQ, ale dostupných informací je více než dost, v podobě dalších článků a mnoha videí z každého koutu světa.

Nabízejí se na trhu nějaké podobné alternativy?

Revolut jistě není jediným hráčem na poli digitálních finančních služeb. Mezi jeho konkurenty patří například TransferWise, Curve a v ČR oblíbené Twisto. Na rozdíl od těchto služeb se Revolut může pochlubit statusem, jako bankovní instituce.

Všechny zmíněné platformy usnadňují cestování a zároveň jsou považovány za FinTech inovátory. Twisto je velmi úspěšné nejen v ČR a poměrně rychle dohání svou konkurenci. Nabízí řadu služeb, které jsou jedinečné a těžko byste je našli u jiných poskytovatelů. Velkým plusem je také vynikající česká zákaznická podpora.

Revolut a jejich typy účtů

Pomůže REVOLUT ochránit peníze před exekucí?

Předtím, než se Revolut transformoval na banku, byl populárním řešením pro ty, kteří chtěli udržet své finance mimo dosah exekutorů. Uživatelé v exekuci si zde mohli založit plnohodnotný účet s platební kartou, aniž by exekutor měl okamžitý přístup k jejich finančním prostředkům.

Ačkoli vymáhání dluhů nebylo sice úplně nemožné, ale fakt, že Revolut sídlil ve Velké Británii, značně komplikoval situaci exekutorům. Dlouhou dobu ani o tomto fíglu nevěděli. České exekutorské úřady se totiž obracely primárně na domácí banky a nezabývaly se zahraničními institucemi jako Revolut.

Dnes je pro exekutory jednodušší dostat se k uloženým finančním prostředkům, ale Revolut upozorňuje, že všichni uživatelé ze zemí EU, jsou již delší dobu pod správou litevské společnosti s evropskou bankovní licencí. Přechod na Revolut Bank, který nabízí vyšší ochranu vkladů a lepší spolupráci s úředními orgány, zůstává pro uživatele volitelný a pro exekutory není již neviditelný.

(FAQ) Nejčastější dotazy a odpovědi k REVOLUT

Revolut je opravdu skvělá bankovní platforma, která jistě najde uplatnění u všech, co cestují a pracují s penězi ze zahraničí. Do Revolut recenze jsem se snažil zahrnout vše, co by mě osobně zajímalo, přesto níže můžete vidět vaše nejčastější dotazy, které postupně i doplňuji, dle vašich dotazů.

Budu rád za další čtenáře, když na Revolut napíšete zkušenosti do komentářů pod tuto recenzi, aby měli možnost si přečíst více pohledů a rozhodnout se, zda se jim Revolut vyplatí.

Ano, i ne. Fyzická karta od Revolutu je dostupná ZDARMA, ale jediným poplatkem je částka za poštovné, která činní něco kolem 40 Kč.

Revolut je ideální pro cestovatele, investory a ty, kteří často provádějí mezinárodní platby nebo ze zahraniční přijímají platba. Kvůli jejich vylepšování, můžete navíc investovat do ETF, komodit, akcii a kryptoměn. Za zmínku stojí určitě jejich spořící účet s denní úročením a dětský účet. Hlavní výhodou, proč se stal Revolut tak oblíbený, je ho bezkonkurenční směnný kurz.

Peníze můžete na Revolut vložit několika způsoby:

 • Platební kartou
 • bankovním převodem
 • prostřednictvím Apple Pay či Google Pay.

Ano, Revolut umožňuje bezplatně darovat prostředky charitativním organizacím. Mezi podporované charitativní organizace patří:

 • Save the Children – Pomoc nejzranitelnějším
 • WWF – Ochrana přírodního světa
 • ILGA Europe – Boj za skutečnou rovnost

V prosinci 2018 Revolut získal evropskou bankovní licenci, což jej proměnilo v plnohodnotnou banku. Peníze uživatelů jsou chráněny Evropským systémem pojištění vkladů do výše 100 tisíc EUR, a to v případě bankrotu firmy.

Ano, peníze můžete jednoduše převést zpět na účet, který máte v aplikaci propojen.

Jako bankovní účet v EU, je účet Revolut podrobený dohledu v případě insolvence, exekuce nebo oddlužení. Exekutor tedy má přístup i k účtu Revolut.

Sdílením tohoto článku pomáháte šířit důležité finanční tipy!

e-Book Mikro-Investice: Jak začít investovat s opravdu malým kapitálem (i klidně s 200 Kč)

e-Boook o mikro-investování i klidně s 200 Kč

Zvažujete investice, ale máte pocit, že nemáte dostatek kapitálu? Představujeme vám exkluzivní e-book "Mikro-Investování: Jak začít investovat i klidně s 200 Kč", který vám ukáže, že začít můžete i s malou částkou.
Objevte praktické tipy a návody, jak efektivně využít každou korunu, aby vám přinášela zisky. Získejte ZDARMA přístup k návodu, jak dělat první kroky ve světě investic s minimálním rizikem. Nechte své finance růst, bez ohledu na velikost počáteční investice!