Affiliate Marketing pro začínající online podnikatele

Affiliate Marketing pro začínající online podnikatele

V tomto článku si ukážeme úžasnou možnost vydělávání na internetu, kterou si můžete ihned vyzkoušet a pro začátek nepotřebujete vynaložit mnoho peněz. Jde o affiliate marketing, který mám velice rád, protože díky němu jsem se mnohé naučil a především jsem s ním vydělal peníze. Jde o systém WIN-TO-WIN, což znamená, že vyděláte jak vy, tak i partner.

V posledních letech se tato forma propagace a výdělku velice rozrostla. Pokud máte tedy málo peněz pro rozjetí vaší firmy, čtěte pozorně, mohlo by vám to pomoci. Obchodní model spočívá v tom, že si najdete partnera, se kterým si dohodnete provize a podmínky. Vytvoříte stránky, na kterých budete daný produkt nebo službu nabízet návštěvníků. Jakmile bude někdo z vašich stránek přesměrován díky speciálnímu odkazu na stránku partnera a nakoupí, vy získáte provizi z prodeje. Vy budete spokojení za provize z prodeje a partner bude spokojený, že jste přivedli na jeho stránky zákazníka, kterého nabídka oslovila.

Vyplácení provizí ve většině případů bývá v daný termín v měsíci, nebo po překročení výplatního minima.

Jak vydělávat pomocí affiliate marketingu?

Stačí si najít partnera, který affiliate marketing podporuje a navázat s ním spolupráci. Můžete tyto partnery buďto sami oslovit, nebo sáhnout po rychlejší variantě a to po nějakém affiliate systému, kde mají nasmlouvaných více partnerů s rozlišnými produkty či službami. Na vás je pak tedy přivést přes váš odkaz budoucí zákazníky. Níže si ukážeme ty nejkvalitnější affiliate systémy, kde se můžete zaregistrovat a poté hned vydělávat.

Jak začít vydělávat pomocí affiliate marketingu?

Je na vás, jakou prodejní technikou zvolíte. My máme velmi dobrou zkušenost s nápadem vytvořit vlastní stránku, ve stylu magazínu nebo přímo zaměřenou na jeden produkt. Lidé totiž milují tipy a triky, návody, videa, apod., zaměřené na jejich oblíbený produkt, službu nebo téma. Proto se snažte vždy tyto body zařadit na své stránky, kde budete doporučovat affiliate produkt či službu.

Samozřejmě existují i jiné metody, jak vydělávat pomocí affiliate marketingu, ty vám představíme v následujících řádcích.

 • Pomocí webových stránek – Už jsme vám popisovali, že nejvíce vyděláte pomocí webových stránek: magazín, webová stránka, blog a jiné.
 • PPC – Pokud chcete vydělávat pomocí affiliate marketingu a nemáte stránky, můžete váš speciální kód propagovat pomocí PPC reklam, kde je budete přímo odkazovat na partnera.
 • E-mail marketing – Mnozí nabízejí své nasbírané kontakty k prodeji. Máte možnost si nechat vytvořit e-mail, který bude těmto kontaktům zaslán za nějaký finanční obnos. V emailu bude opět umístěn váš affiliate kód. Kontaktujte magazíny a portály blízké vašemu tématu, aby byl email rozeslán tomu správnému publiku.
 • Slevové portály – Podobně, jak funguje portál slevomat.cz, mohou vydělávat také vaše stránky. Nabízíte slevové kupóny, ze kterých získáváte následné provize.
 • Sociální sítě – Využijte sílu sociálních sítí, kde můžete rovněž propagovat affiliate produkt či službu. Nejlevnější reklama na sociálních sítích je PPC reklama na Facebooku.

Využívejte Call to Action

Ukázka Call to ActionNejvyužívanější prostředek pro přesměrování návštěvníka na stránku partnera, přes váš affiliate odkaz, je „Call to Action“  – v českém překladu „Výzva k Akci“. Jedná se o prostředek, který vyzývá návštěvníka k akci a to buď vizuálně – pomocí tlačítka, banneru nebo obrázku; nebo textově.

Pokud chcete tvořit výdělečné Affiliate projekty, nezapomínejte tento prostředek využívat. Přimějete tak čtenáře navštívit stránku vašeho partnera, z čehož pak můžete získat případnou provizi. O používání Call to action by se dalo psát mnoho, nicméně tomuto tématu se budeme blíže věnovat později. Nyní si představíme pouze základní tipy, jak s tímto prvkem můžete pracovat.

 • Zakomponujte vaše affiliate odkazy do textové podoby, tam, kde se o produktu či službě zmiňujete (např. „nějaký text“, u nás naleznete tyto výdělečné projekty k prodeji).
 • Využívejte grafická tlačítka, nejvýraznější a nejčastěji používané barvy jsou zelená, oranžová, červená a modrá a jejich odstíny nebo přechody. V textech o affiliate produktech nebo službách využívejte tlačítko jednou až dvakrát.
 • Měřte a vyhodnocujte proklikovost Call to Action, zejména u tlačítek a bannerů, kde můžete různě měnit vzhled, texty, barvy a následně porovnat mezi sebou, co je efektivnější.
 • Maskujte dlouhé a nedůvěryhodné affiliate odkazy pomocí zkracovačů. U WordPressu využíváme Pretty Link. Na sociálních sítích a jiných místech než jsou naše stránky, používáme 6b.cz nebo zahraniční www.bitly.com.
 • Nepoužívejte pro přesměrování návštěvníků texty jako: „klikněte zde“, „tady“ a podobné. V tlačítkách používejte spíše výzvy spojené s akcí, například „chci získat slevu“, „výživový poradce zdarma“ a podobné

Co se naučíte

Díky tomu, že jsem neměl žádné peníze v začátcích, byl pro mě affiliate marketing jasná volba. Stačilo si zakoupit doménu a hosting, což mě vyšlo zhruba na 500 Kč. Měl jsem sice málo peněz, ale i tak mě to neodradilo. Musel jsem se hodně vzdělávat a zjišťovat, jakou nejlevnější formou toho lze dosáhnout. Protože jsem na škole byl lempl, který se moc neučil, musel jsem také překousnout své výmluvy a začít se sebekázní.

Ze začátku to bylo docela těžké, ale neustále jsem se motivoval tím, čeho chci dosáhnout a začal si nosit knížky i do práce. Chodil jsem na různé vzdělávací kurzy, prospěšné pro můj obor, zřídil si internet do telefonu, abych mohl ve volném čase a v práci číst články, ebooky, a další materiály. Jde o podobný proces jako u her, kde získáváte s postavou LEVELY, díky zkušenostem a následnou praxí můžete postupovat dále, do těžších a lepších částí hry. V životě také nabíráte zkušenosti a také LEVELY, díky kterým můžete své cíle a úspěchy posouvat dále za hranice. Možná jsem trochu odbočil od affiliate marketingu, ale jsou to věci, které je zapotřebí si uvědomit. Níže vám v bodech vypíši, co jsem se díky affiliate marketingu naučil já.

Naučil jsem se:

 • Správně se rozhodnout, kam investovat, a hledat levnější a efektivnější možnosti.
 • Vytvářet webové stránky pomocí WordPress.
 • Naučil jsem se sebevzdělávat – neustále čtu, jak články, tak knihy, kupuji si kurzy, dívám se na vzdělávací videa, apod. a hlavně jsem překonal svou nechuť to dělat.
 • Starat se o webové projekty a přivést na ně návštěvníky.
 • Využít prodejní dovednosti v textech.
 • Pracovat s grafickým programem Photoshop.
 • Vytvářet videa a prezentace.
 • Pracovat správně s penězi.
 • Překonávat pro mě kdysi nemožné hranice.
 • Přestat se vymlouvat a hledat spíše řešení – vždy jsem ho našel.
 • Zaměstnávat a starat se o kolegy.
 • Rozvinout své kreativní dovednosti a vymýšlet vlastní nápady.
 • Komunikovat s lidmi.
 • A spoustu dalšího, co se ani nedá popsat.

Opravdu jsem se díky Affiliate naučil mnoho a jsem za to moc vděčný, jinak bych nedokázal vytvářet větší projekty.

Vlastní zkušenosti

Nedá se přesně určit, kolik budete vydělávat, protože vše závisí na vašem pohledu a zkušenostech. Pokud se budete učit teorii a uděláte vše tak, jak je to správně, máte vyhráno, ale to se děje jen hrstce lidí. Musíte si především informace, které jste nabrali, vyzkoušet v praxi, jinak neuvidíte, zda nemáte mylné informace, a jestli to nejde ještě lépe.

Sám vím, co píšu, protože jsem začal pracovat na affiliate projektech, než se mi narodil syn a neměl jsem s online podnikáním žádné zkušenosti a žádné peníze na investice či tvorbu webu. Studoval jsem každý den, věděl jsem už snad všechno, ale v začátcích mi chyběly vlastní zkušenosti.

Za první dva roky jsem si vydělal kolem 4 000 Kč a to jsem pracoval téměř každý den od 15 do 21 hodin, vš po mé vlastní pracovní době. Udělal jsem spoustu chyb v praxi, které mě mnohé naučily, a posunuly dále.

Webové stránky zabývající se affiliate marketingem

Vydělávat přes affiliate může kdokoliv, ale je zapotřebí se o něm napřed něco dozvědet. My vám budeme postupně přidávat různé tipy, jak k affiliate marketingu, tak i k dalším tématům zaměřeným na vydělávaní na internetu. Pokud se chcete dozvědět více o affiliate marketingu, pak vám níže představujeme kvalitní portály, kde se dozvíte mnohé o tomto oboru.

Sdílením tohoto článku pomáháte šířit důležité finanční tipy!

Může vás zajímat

Patrik Zapletal

Patrik Zapletal

Původně vystudovaný elektrikář, který chtěl změnit svůj život a vydal se cestou online podnikatele. Zjistil jsem, že BEZ VÝMLUV lze dosáhnout každého úspěchu.

Na začátku jsem o financích, investování a online podnikání zcela nic nevěděl, dnes mě můj sen živí a dodává mi neuvěřitelnou volnost.