Motivace Osobní rozvoj Vrchní menu

Úspěch zaměstnance vs Úspěch podnikatele

Zaměstnanec vs Podnikatel

Nejste spokojeni ve svém zaměstnání? Když se vám blíží začátek pracovní doby, upadáte do depresí? Nebo už máte za sebou různé zkušenosti a různá pracovní místa, ale stále jste nenašli to, co by vás bavilo? Máme pro vás řešení.

POZOR! Pokud jste ale jen lenošní, a proto máte v práci problémy, tak vám následující řádky nic neřeknou. Napřed se budete muset této vlastnosti zbavit, ale všechno jde, když se chce.

Pokud jste na výše uvedené otázky odpověděli ano, pak zřejmě nemáte vlohy být zaměstnancem, ale spíš zaměstnavatelem. Znám to moc dobře z vlastní zkušenosti. Podobné myšlenky a pocity mě sužovaly po celou dobu mého zaměstnaneckého poměru. Nejvíce mě ničilo každodenní ranní vstávání do práce na 6:00. Jednoho dne jsem si představil, jak na tom budu, když takhle budu pokračovat dalších 10, 20 nebo 30 let. Polil mě pot a v té chvíli jsem si uvědomil, že takový život je jen o přežívání.

  • Život, který se jen přežívá Jedná se o způsob života, kterým žije zhruba 70% lidí (i já takhle žil). Vydělají si 10 000 – 18 000 Kč, zaplatí  nájem nebo hypotéku, což je stojí 5 000 – 10 000 Kč. Na jídle pak utratí další 4000 Kč, a to se bavíme jen o dvoučlenné domácnosti. Jelikož žijeme v moderní době a každý je zvyklý na nějaký standard, tak tu jsou další položky, které stojí nemalé peníze – internet, poplatky za telefony, cestovné atd. V průměru jde o 1 500 – 3 000 Kč.

Sečteno podtrženo, v průměru to dělá celkovou částku 10 000 až 13 000 Kč.  Ano, všimli jste si správně, u někoho se jedná o celou výplatu. Někoho hned napadne, že vydělává přece i ten druhý partner. Ano, to je pravda, ale pokud bere méně než 11 000 Kč měsíčně, nebo dokonce nemá práci, tak v případě velkých výdajů za výše zmíněné položky jim ani dohromady moc nezbude. Navíc celková částka není samozřejmě konečná, protože každý má své osobní výdaje.

Tomuto způsobu přežívání se říká „Žít od výplaty k výplatě“. Sám jsem tak žil 4 roky, když jsem se odpoutal od „Mama hotelu“. A mohu říct, že jsem já, má partnerka a náš syn nějakou dobu jenom přežívali a těšili se na výplatu jako malé děti na bonbony. V té době jsem si nemohl koupit nic, čím bych si udělal osobní radost, protože bychom neměli co jíst.

  • Život, který se užíváMyslím si, že tento způsob života není netřeba moc představovat. Někteří z vás už tento život žijí, pak buďte vděční a neohrnujte nos nad ostatními. Někteří jste si podobnou myšlenku určitě aspoň představili. Nemuset hledět na to, co si můžete, nebo nemůžete dovolit koupit. Nebo jet na dovolenou, když se rozhodnete.

Koupit si nové auto, bez zničujícího leasingu. Opravdu, takhle se život užívá. A kdo tvrdí, že peníze nejsou k ničemu dobré a jen kazí charakter, tak pak nikdy peníze neměl a od základu má negativní přístup ke všemu, co se mu nabídne. Podívejte se kolem sebe, z čeho jsou lidé, možná i vy, nejvíce zdrcení. Jsou to peníze, bez nich to bohužel už dnes nejde.

Myslíte si, že takového stylu života dosáhnete v zaměstnaneckém poměru? Samozřejmě, pokud jste právník, doktor, inženýr atd., pak vám jistě stačí zaměstnanecký poměr. Věřím ale, že takoví lidé moc nečtou weby, jako jsou ty naše. Oni už totiž ví, jak se o sebe a své rodiny postarat. Ale takový normální zaměstnanec má určitou hranici, které je možné dosáhnout, a to je VÝPLATA.

Proč být raději zaměstnavatel než zaměstnanec?

Úspěšný podnikatelZaměstnanec téměř vždy ví, jaké je možné dosáhnout maximální hranice. Zhruba ví, jakou může mít v daném oboru na určité pozici výplatu. Z toho jasně vyplývá, že je zde určitá hranice, kterou na výplatnici nelze překročit. Což je jedna z nevýhod zaměstnance. Samozřejmě je zde pozitivní věc, a to jsou jisté peníze v období výplat.

Další nevýhody se skrývají zkrátka v tom, jakou váhu má váš názor, zda máte veškerý materiál a nářadí k dané práci, jak na vás působí nadřízení atd. Jedná se o věci, které v zaměstnaneckém poměru nemůžete mnohdy nijak ovlivnit. Ze své zkušenosti vím, jak podobné věci dokážou lidi stresovat a přivádět na negativní způsob myšlení.

V opačném případě je zde právě zaměstnavatel, který může celou hru ovlivňovat. Především, výše jeho platu není nikdy nijak omezena, pokud se umí prodat a nabídnout. Samozřejmě že si na sebe navážete mnoho starostí, ale časem se v nich vyznáte, jejich řešení bude rychlejší a snadnější. Získáte určitou volnost, která se projeví ve vašem životním stylu. Budete svou práci milovat.

„Představte si, jak bude váš život vypadat za 10, 20, 30 let, pokud se budete držet vašeho dosavadního způsobu života. Budete spokojeni? Pokud ne, změňte to! Založte třeba vlastní firmu. Především ale s něčím začněte a dotáhněte to až do konce.“

Hej Patriku, ale toho není možné dosáhnout!!

Tohle mi může tvrdit kdokoliv. Já to taky kdysi tvrdil, než jsem začal na sobě makat BEZ výmluv. Sám jsem si uvědomil, že mi nic do klína nespadne a svůj život promarním. Neměl jsem žádné zkušenosti (pokud nepočítám perfektní výsledky ve hrách na PC), jen výuční list z elektro oboru, ale měl jsem odhodlání svůj život změnit. Přestal jsem jen mluvit o tom, jak chci žít, ale  začal jsem konat.

Byl jsem dítě, které se narodilo do moderního světa techniky, proto jsem už od dětství PC dobře ovládal. Především jsem si ale později uvědomil, že s příchodem INTERNETU se objevilo spousta možností, jak si díky tomuto propojení lidí vydělat. Naučil jsem se tedy s internetem pracovat, a to nejen si zjistit odjezd vlaku, ale hlavně internet využít ve svůj prospěch.

Pokud chcete žít téměř bezstarostný život, který si budete užívat, pak rozhodně doporučuji začít podnikat. Můžete začít podnikat jako já u svého zaměstnání a později se můžete osamostatnit. Náš magazín www.bezvymluv.cz se zaměřuje zejména na začínající online podnikatele, kteří neumějí programovat a nevědí nic o online businessu. Budeme vám přinášet tipy a možnosti, jak vydělávat na internetu.

Inspirace pro podnikání na internetu

Než zde publikujeme některý z článků s nápady na online podnikání, ukážeme vám pár webových stránek, kde se dočtete hodně informací o online podnikání na internetu. Jak uvidíte, naskýtá se tisíce možností, jak na internetu vydělávat.

K zamyšlení

Zaměstanec vs Zaměstnavatel - citát

O autorovi

Patrik Zapletal

Vystudovaný elektrikář, který chtěl změnit svůj život a vydal se cestou online podnikatele. Zjistil jsem, že BEZ VÝMLUV lze dosáhnout každého úspěchu. Před 5 lety jsem nevěděl nic o online podnikání, dnes mě můj sen živí a dodává mi neuvěřitelnou volnost.

Přidat komentář