Finanční rozvoj Vrchní menu Vyděláváme online

30 Tipů, jak vydělávat na internetu reálné peníze – 3. DÍL

Jak vydělat na internetu - 3 díl

Dostáváme se do posledního dílu „30 Tipů, jak vydělávat na internetu reálné peníze“. Dnes si ukážeme posledních deset inspirativních tipů k vydělávání online. Doufáme, že vás náš seriál inspiroval a pomohl vám se rozhodnout, kde začít. Do posledního dílu jsme zahrnuli také výdělečné činnosti, které nepochází z online světa podnikání, ale můžete s nimi získat nemalé částky. Pokud není vaše finanční situace prozatím dobrá, vyhnete se tak případnému zadlužení.

Opět budou uvedené hvězdičky * u tipů, které jsme si sami vyzkoušeli a víme, že lze v tomto odvětví 100% vydělávat.

Nabízejte své služby v zahraničí na portálu Fiverr

Portál Fiverr je úžasný portál, ve kterém můžete nabízet své služby a nachází se na něm statisíce prodejců a zákazníků. Mnoho firem i jednotlivců zde vyhledává služby nebo produkty do svých projektů. Fiverr nabízí nespočet možností, jak si vydělat. Projděte si tento portál a zjistěte, po čem je poptávka. Popřípadě prodejte své vlastní dovednosti například formou: grafiky, článků, reklamy, programování, online marketingu a spoustu dalšího.

Podobný portál naleznete také u nás, jedná se o www.stovkomat.cz., který je zaměřený pouze na náš a slovenských trh.  V případě Fiverru se jedná o celosvětově známý portál, proto na něm můžete získat více klientů.

Nabízení služeb na stovkomat.cz

Již jsme výše si představili www.stovkomat.cz, který pracuje na podobné bázi, jako Fiverr. Pokud se bojíte jít do zahraničního trhu, například kvůli nedostatečné znalosti anglického jazyka, pak můžete vyzkoušet právě stovkomat. Najdete v něm jednotlivé minijoby, které vyhledává mnoho lidí pro své projekty nebo jen pro zábavu.

Prodejte své vzdělání

Mnoho lidí má díky dlouholeté praxi rozsáhlé zkušenosti ze svých oborů a mohou nabídnout pomoc například svými prodejními dovednostmi, znalostí programování, cizích jazyků a další. Možná jste to právě vy, kdo nyní hledá mentora pro svůj obor a zde jej můžete snadno najít. A naopak, pokud jste si jisti, že máte dostatečné zkušenosti z vašeho oboru, můžete je tady nabídnout jiným lidem, kteří po nich prahnou. Mentorovat v dnešní době můžete mnoha způsoby, jak osobně, tak i online – například pomocí Skype.

Reklama na autě *

Reklama na autech se v posledních letech velice rozrostla, a pokud tedy vlastníte auto, můžete i vy touto formou vydělávat. Firmy hledají různé možnosti, jak dát lidem najevo, že jsou na trhu. Nejedná se sice o online výdělek, ale jde o pasivní příjem, u kterého nemusíte vyvinout velkou námahu.

Překladatel

Umíte nějaké cizí jazyky? Nabídněte své zkušenosti a překládejte texty, videa, stránky a další. Spousta firem a jednotlivců hledají překladatele, kteří jejich projekt převedou do jiné řeči. Tito lidé jsou si vědomi, že Česká republika nabízí jen minimální zlomek budoucích zákazníků, proto se snaží působit i v zahraničí.

Tester aplikací a webových stránek

Aby byly produkty a služby dokonalé, je zapotřebí se věnovat právě zákazníkům. Vlastníci produktů a služeb těžko otestují například složitost obsluhy produktu, když o něm ví vše. V takových případech nabízejí příležitost cizím testerům, kteří produkt nebo službu otestují a podají na ni zpětnou vazbu. Na základě  takové odezvy se mohou vývojáři rozhodnout, jaké změny provedou.

Vám se naskýtá možnost testovat aplikace, eshopy a další projekty na www.usertesting.com. Sice se jedná o zahraniční službu, kde potřebujete ke své práci umět anglicky, ale to už v současné době je téměř standard pro jakoukoliv trochu lépe placenou práci. Sami jsme tuto metodu výdělku nevyzkoušeli, ale našli jsme mnoho recenzí a ohlasů, že i pomocí této služby se dobře vydělává. Budeme rádi, když nám napíšete svou vlastní zkušenost s touto službou.

Dropshipping *

Jde o obchodní model, tady si můžete vyzkoušet, jaké to je vést e-shop na internetu. Dropshipping nabízí mnoho e-shopů, kteří s vámi vytvoří smlouvu na základě vyplácení provizí. Vy si tedy vytvoříte e-shop buď přímo zaměřený na produkt, nebo rozsáhlý e-shop více produkty. Budete nabízet na vašich stránkách produkty od partnera, se kterým jste si dohodli tento obchodní model.

Po objednání zboží na vašem e-shopu zákazníkem bude automaticky nebo pomocí e-mailu zaslána zpráva o objednávce přímo vašemu partnerovi, který následné zboží odešle a vy tak získáte provizi z prodeje.

Darování krve

Známá, ale často opomíjená oblast přivýdělky. Pokud potřebujete o něco málo navýšit svůj měsíční příjem, nabídněte svou krev lidem, co ji potřebují. Můžete darovat krev a následně budete vyplaceni. Získáte také placenou dovolenou, což je také menší přínos. Muži mohou ještě darovat sperma a ženy darovat své vajíčka, kde se pohybují částky až kolem 25 000 Kč.

Staňte se investorem

Máte peníze navíc a chcete je nějak rozmnožit? Můžete se stát investorem. Mnoho lidí hledá pro své projekty investory, kteří jim pomohou financovat jejich nápady. Ano, jedná se o riskantní metodu získávání zisků, ale také je velmi účinná. Pokud budete dobře vybírat, můžete narazit na budoucí hodně ziskové projekty. Nechte peníze pracovat za vás. Na spoustu nabídek jsem narazil na webu www.webtrh.cz.

Prodej bazarového oblečení *

Současným trendem a nejen na Facebooku je prodej bazarového oblečení. Na Facebooku naleznete nespočet skupin, kde je možné prodávat své oblečení. Pokud máte doma staré oblečení, můžete prodávat, pokud ne, doporučujeme si najít dodavatele. Zboží se zasílá v několika kilogramových lisech.  V době, kdy jsme takto prodávali oblečení, nakupovali jsme 40 kg (250 – 300 KS) za 4 000 Kč.

V těchto balících bylo zhruba 5-10% neprodejního zboží, 20-30% oblečení, které se těžko prodávalo (nebylo trendy) a 50-60% kvalitního zboží. Cena jednoho kusu nás vyšla přibližně na 10-25 Kč.

Prodej fotek a další grafiky *

Protože vzniká mnoho společností, firem a živnostníků, kteří rozvíjejí své zisky pomocí internetu, zvýšila se poptávka po fotografiích a jiné grafice. Tvoří se marketingové kampaně, časopisy, magazíny, články, atd. Právě takovéto projekty potřebují tvořit grafiku a mnohdy i pomocí fotografií.

Pokud tedy fotíte nebo umíte pracovat s grafickým programem jako je např. Photoshop, můžete svou práci nabídnout dále. Své fotografie můžete nabízet např. na fotobankách, kde je pak zákazníci mohou snadno dohledat.

Tímto tipem jsme se dostali k závěru našeho seriálu, který se zabýval možnostmi výdělků na internetu. Doufáme, že jsme mnohé inspirovali, a tímto jim přejeme mnoho úspěchů. Budeme také rádi za vaše hodnocení, případně komentáře týkající se jak našich článků, tak vašich zkušeností.

Nezapomínejte, na internetu si může vydělávat kdokoliv a kdykoliv, můžete si tímto zajistit další příjem, který doplní ten získaný díky hlavním pracovním poměru. Nevybízíme vás, abyste ihned skončili v práci, ale abyste začali budovat něco vlastního, když máte zajištěný první hlavní příjem. Pokud se budete dlouhodobě věnovat vašim projektům a nevzdáte se, může vedlejší příjem přesáhnout ten hlavní a vy tak získáte plnou kontrolu nad svým životem.

O autorovi

Patrik Zapletal

Vystudovaný elektrikář, který chtěl změnit svůj život a vydal se cestou online podnikatele. Zjistil jsem, že BEZ VÝMLUV lze dosáhnout každého úspěchu. Před 5 lety jsem nevěděl nic o online podnikání, dnes mě můj sen živí a dodává mi neuvěřitelnou volnost.

Přidat komentář