30 Tipů, jak vydělávat na internetu reálné peníze – 1. DÍL

30 Tipů, jak vydělávat na internetu reálné peníze – 1. DÍL

Nedávno jsme spustili magazín www.BEZvymluv.cz, ve kterém se snažíme začínající online podnikatele namotivovat, učit finanční gramotnosti a hlavně ukázat, jak vydělávat peníze na internetu. Dnešním dnem spouštíme třídílnou sérií článků, ve kterých vám nabízíme různé tipy na online podnikání.

Jak vydělávat na internetu? Toto je velice častá otázka většiny uživatelů. Internet skýtá široké pole působnosti a možnosti vydělávání na internetu jsou tu už od doby zrodu této sítě. Následujících třicet tipů, kterým se budeme věnovat, tvoří jen hrstku možností výdělku na internetu. Každý má jiné zkušenosti, motivaci a zájmy, proto následné tipy slouží pouze jako inspirace, kterou si musíte sami přebrat podle svých záměrů.

Pokud se vám nebude zamlouvat žádný z uvedených tipů a ani vás nenapadne reálná myšlenka, jak by to šlo udělat, pak pro vás asi podnikání není. Máte asi spoustu výmluv. My jsme některé tipy (u nich uvidíte tento znak*), vyzkoušeli a to bez jakýchkoliv předchozích znalostí, stačilo nám studovat knihy, kurzy, články aj.

Prvních 10 možností, jak vydělat peníze na internetu

1. Affiliate marketing *

Affiliate marketing mám nejraději, jelikož to byl můj první obor, kterým jsem v mých online začátcích vydělal na další projekty a sny. Jedná se o možnost výdělku WIN-TO-WIN. To znamená, že z affiliate bude mít prospěch jak partner, tak i inzerent. Od inzerenta získáte specifický kód nebo URL adresu, kterou následně použijete pro propagaci. Pokud přes tento specifický kód či URL adresu přijde návštěvník a následně u inzerenta zakoupí produkt, pak získáte z tohoto prodeje určité procento, nebo určitou částku jako provizi.

Provize se různě liší, záleží na tématu a inzerentovi. Může se jednat o částky v řádu korun, ale dostat můžete až desítky tisíc. Protože s affiliate marketingem máme značné zkušenosti, budeme vám přinášet poznatky, tipy, rady a zkušenosti týkající se právě tohoto odvětví v našich dalších článcích.

Esa, která se věnují affiliate vydělávaní:

2. Blogování *

Blogování je jedna z možností, jak nastartovat svůj online business s minimálními investicemi. Postačí vám znalosti práce s PC, doména, web hosting a především cíl, kterého chcete dosáhnout. Můžete si také přečíst náš předchozí článek, ve kterém popisujeme, jak je možné jednoduše vytvořit webové stránky.

Blogování je způsob sebeprezentace, který vidíte u nás. Píšeme své zkušenosti, rady a tipy, trošku svého know-how, atd. Jedná se o informační webové stránky, na kterých můžete získat kvalitní a vracející se návštěvnost, se kterou se dá následně pracovat.

Následně budete moci prodávat své produkty, služby či dělat zprostředkovatele. Na podobných informačních webových stránkách lze jednoduše prodávat reklamu, kde získáte svůj pasivní příjem. Je mnoho možností, jak vydělávat pomocí blogování. Spoustu tipů vám budeme zveřejňovat na našich stránkách www.BEZvymluv.cz.

3. Prodej na Amazonu *

Pokud jste pravidelní návštěvnicí internetu a sledujete téma vydělávaní peněz, pak jste si nemohli nevšimnout novodobého podnikání u nás, a to je prodej na Amazonu. Jedná se o výdělek na internetu, který ale není moc jednoduchý. S tímto businessem nemáme prozatím velké zkušenosti, protože v tomto oboru jsme krátce.

Nebudeme vám doporučovat dva nynější prodejce kurzu o Amazonu, protože je to jedna velká komedie. Chci jen podotknout, že všechny informace, které vás naučí v kurzech o vydělávání na Amazonu, je naprosto zbytečné kupovat. Tyto informace jsou totiž na internetu dostupné zdarma. Na českých stránkách a v českých vyhledávačích je ale nenajdete. Pokud vás tento způsob vydělávání zajímá, pak hledejte veškeré informace na zahraničních serverech. Můžete také vyzkoušet kurz vedený v angličtině, který si díky překladačům jednoduše přeložíte. Tento kurz stojí pouze 6 000 Kč. Nabízí profesionální podporu a je vytvořen lidmi, kteří mají s prodejem na Amazonu a Ebay dlouhodobé zkušenosti.

4. Psaní článků *

Každé stránky nebo magazín musí mít nějaký obsah. Ten se ale sám nenapíše. Proto se zde pro pisálky naskýtá možnost výdělku jako copywriter. Téměř každý, kdo chce vydělávat na svých stránkách, řeší hlavně jejich obsah. I my máme pár copywriterů, kteří pro nás píší na různá témata. Ne protože bychom neuměli psát, ale abychom věnovali čas dalším důležitým věcem. Doktor také nemůže provádět operaci bez pomocného personálu.

Pokud tedy znáte dobře českou gramatiku a umíte svým psaným projevem zaujmout čtenáře, pak je pro vás tento obor jako stvořený. Cena 1 NS (250 slov) vychází u začátečníků od 50-200 Kč. Zkušenější mají samozřejmě vyšší provizi, ale někde začít přece musíte. Nacházíme se v informační době, kdy je obsah webových stránek více než cenný, a bude tomu tak pravděpodobně i nadále.

Zakázku si můžete sehnat například zde:

5. Vlastní produkt nebo služba *

K tomuto bodu není moc co dodávat. Pokud jste v něčem výjimeční, umíte vytvářet nějaké produkty, pak se stačí jen naučit prodat se na internetu. Nemusí to být zrovna váš produkt, ale můžete si najít nějakého dodavatele, jehož zboží budete prodávat. Musíte si jen dobře promyslet, který produkt bude pro zákazníky přitažlivý.

Máte možnost také nabídnout své služby, které lze předávat online. Takto můžete například pracovat jako finanční poradce, nabízet půjčky a mnoho dalšího. Pokud chcete vydělávat na internetu, pak rozhodně doporučuji vytvořit si webové stránky. Ty totiž narozdíl od vás mohou fungovat 24 hodin, každý den, včetně svátků.

Dnes také není problém si nechat vyrobit produkt na míru nebo si vybrat už stávající, kde si už jen dodáte svoji značku. Můžete se po produktech poohlídnout například u spolehlivého inzertního prodejce http://www.alibaba.com, který dodává své produkty po celém světě.

6. E-book *

Máte už zkušenosti s nějakým oborem, chtěli byste předat své znalosti ostatním? Pak se zde nabízí info produkt v podobě E-book knihy. Jedná se o knihu, která je v online podobě, většinou v .pdf formátu. Nepište ale žádné e-booky, pokud jste teprve začínající podnikatel. Můžete se tímto velice rychle vyšachovat z online businessu. K vytvoření e-booku je zapotřebí mít už nějaké znalosti práce ve Wordu, znát dobře problematiku, o které budete psát a mít aspoň nějaké zkušenosti s prodejem na internetu. Jako ve většině online podnikání, ani zde se nevyhnete tvorbě vlastní webové stránky, na které podobný e-book budete prodávat.

Pokud nevíte, pomocí jakého systému byste svůj e-book prodávali, aby byl jeho prodej automatizovaný, můžete využít osvědčenou službu www.simpleshop.cz.

  • Nabízí systém na prodej online produktů
  • Nabízí systém na prodej offline produktů
  • Nabízí systém na prodej placeného obsahu
  • A další..

7. Kurzy

Jak už jste si mohli všimnout nebo se dočíst, dnes je informační doba. To znamená, že lidé aktuálně nejvíce prahnou po informacích, a to i více, než po fyzických produktech. Také je za poslední roky obrovský nárůst počtu milionářů, kteří svůj business dostali na vrchol právě díky informacím, které je dnes možné lehce nebo za poplatek sehnat.

Pokud máte již zkušenosti s jakýmkoliv businessem nebo například s prodejem, pak můžete své znalosti vyučovat pomocí kurzů. Může se jednat o placené webináře, vzdělávací systémy, semináře, osobní kurzy aj.

Tipy, kde můžete nabízet online kurzy:

8. Grafika

Vezmete plátno, něco napatláte a budete čekat, až tu hrůzu někdo koupí. Ne tohle jsem neměl na mysli. Grafiku vidíte všude kolem sebe, v reklamách, v televizi, na internetu, na webových stránkách, v časopisech, atd.

Tady se nabízí další možnost výdělku na internetu. A proč to říkám? Protože dobrou a zajímavou grafiku potřebuje každý, kdo dělá online business. Potřebuje na své webové stránky obrázky, bannery, logo, tlačítka, šablonu na webovky atd. Tohle jsou základní grafické prvky, které jsou nedílnou součástí každých stránek.

Naučte se s programem Photoshop CS6 (možná ho najdete na uloz.to) a začněte prodávat grafické prvky na míru.

Kde prodávat vlastní grafiku:

9. WordPress podpora

O redakčním systému WordPress jsme vám již psali v našem článku. Jedná se o celosvětově nejužívanější redakční systém, pomocí kterého snadno vytvoříte webové stránky. Právě proto chce mít většina lidí blogy a magazíny právě na tomhle systému. Zde se naskýtá příležitost online výdělku, a to ve formě podpory. Můžete klientům nabídnout nainstalování, servis, nastavení atd.

Samozřejmě se můžete někomu starat o webové stránky, které běží právě na WordPress systému. Naučte se s tímto redakčním systémem a naskytnou se vám širší možnosti výdělků na internetu.

Své služby můžete nabídnout zde:

10. Virtuální asistent/ka

Jedná se o podobnou pozici, jako v offline světě. Při opravdovém podnikání není čas na některé věci, které mohou mít velký vliv na vaše podnikání. Takový asistent/ka může hlídat expiraci domén, platby faktur, administraci a mnoho dalšího. Já mám svou osobní asistentku v podobě mé přítelkyně, a jak se říká, je to taková má pravá ruka. Řeší za mě spoustu věcí, na které nemám čas a na které často zapomínám. Nemusím tak myslet na všechno, což ani nejde.

Podobné nabídky se vyskytují například tady:

Představili jsme si prvních 10 tipů týkajících se vydělávání na internetu.Jsou to možnosti, které opravdu fungují a vytvoří z vás budoucího podnikatele. Nemusíte hned za danou práci získávat tisíce, ale je zapotřebí se něco pořádně naučit a učit se neustále. Proto nikdy na začátku neočekávejte zázračné výdělky, nabídněte se za co nejnižší cenu, abyste získali klientelu a více zakázek, které vás mohou posunout dále.

Jsme rádi, že jste nás dočetli až do konce a budeme rádi, když se k tomuto článku vyjádříte a popřípadě napíšete své zkušenosti a možnosti.

Sdílením tohoto článku pomáháte šířit důležité finanční tipy!

Může vás zajímat

Patrik Zapletal

Patrik Zapletal

Původně vystudovaný elektrikář, který chtěl změnit svůj život a vydal se cestou online podnikatele. Zjistil jsem, že BEZ VÝMLUV lze dosáhnout každého úspěchu.

Na začátku jsem o financích, investování a online podnikání zcela nic nevěděl, dnes mě můj sen živí a dodává mi neuvěřitelnou volnost.